Nerijus Juška Kaune surengė mokyklos įkurtuves: „Griauname vieną svarbiausių baleto mitų“

Nerijus Juška atidarė mokyklą Kaune / Ryčio Survilos nuotr.
Nerijus Juška atidarė mokyklą Kaune / Ryčio Survilos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-08-22 13:34
AA

Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokyklos Kaune kolektyvas naują sezoną pradeda su ypatingomis nuotaikomis – minimas ne tik įstaigos aštuntasis gimtadienis, bet ir įkurtuvės erdvesnėse, dailesnėse patalpose.

Ta proga į šventę rinkosi mokiniai, jų tėvai, partneriai bei neabejingi klasikiniam šokio menui. Į svečius užsuko ir žinoma dainininkė Viktorija Mauručaitė - jos jaunesnioji dukrelė Angela Lietuvos baleto primarijaus Nerijaus Juškos auklėtine tapo prieš penkerius metus. Mergaitė įspūdingą savo pasirodymą surengė birželio 30 – ąją, kuomet „Renginių oazėje“ švęstos jos sesers Gabrielė Rutkauskienės – Vashos ir Ronaldo Rutkausko vestuvės.

N.Juška pasakojo, jog mokyklos auklėtiniai, koncertuojantys ir rengiantys pasirodymus visoje Lietuvoje bei skinantys laurus tarptautiniuose konkursuose, į grupes skirstomi pagal amžių ir patirtį. Jo tikinimu, šokti baleto priimami asmenys nuo trijų metų iki...

Nerijus Juška Kaune iškilmingai atidarė mokylą / Ryčio Survilos nuotr.

„Turėjome ir vyresnių nei 40 metų balerinų grupę. Jos nė viena anksčiau nebuvo šokusios, bet treniruotes nusprendė lankyti savo malonumui. Tiesą pasakius, kelios baleto techniką perprato taip neblogai, jog būtų be trikdžių galėjusios šokti teatro trupėje“, – sakė pašnekovas.

Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokykla buvo bene pirmoji Lietuvoje, ugdyti pradėjusi trijų metų vaikus. Primarijus prisiminė, kad jis mokytis baleto pradėjo tik sulaukęs devynerių.

„Mažesnių vaikų anksčiau tiesiog niekas nepriimdavo, todėl nustembu, kai išgirstu mamas sakant – „Dukra labai nori lankyti baletą. Bet savo laiką ji praleido – neseniai atšventė dešimtą gimtadienį“. Tai – visiškas mitas. Užsiėmimus pradeda lankyti ir vyresni vaikai, ateityje pasiekiantys pačių karjeros aukštumų“, – patikino N. Juška.

Nerijus Juška Kaune iškilmingai atidarė mokylą / Ryčio Survilos nuotr.

Atverti naujosios mokyklos duris Kaune jam padėjo meno vadovė Erika Eismontaitė-Gudonienė. N. Juška pajuokavo, kad svarbioje šventėje buvo paneigtas mitas, jog balerinos nevalgo saldumynų – tiek svečiai, tiek šokėjai ragavo įspūdingą „balerinišką“ tortą, pagamintą bei dekoruotą įmantriais piešinukais „Bijolos“ meistrų.

„Viskas priklauso nuo žmogaus fizinio aktyvumo ir medžiagų apykaitos. Draudžiamų dalykų nėra. Yra saikas“, - šypsodamasis kalbėjo primarijus, smagiai pridurdamas, jog tik su salotos lapu neišgyventų nė vienas šokėjas ir pasidžiaugdamas, kai šventei aplinką gėlėmis bei mielomis detalėmis dekoravo „Giedrės gėlės“ komanda.

Nerijaus Juškos baleto ir šokių mokykla Vilniuje įkurta 2009 metais. Po metų ji pradėjo veiklą ir Kaune. Mokykloje dirba garsiausi šalies pedagogai, kurie kasmet užsiėmimų sezoną pabaiga dideliu, nauju spektakliu, kuriame šoka tiek ugdymo įstaigos naujokai, tiek ryškios Lietuvos teatro scenos žvaigždės. 

Nerijaus Juškos baleto mokyklos atidarymas Kaune (59 nuotr.)
+53