Neringa Šiaudikytė ir Ingrida Kazlauskaitė išbandė ekstremalias žiemos pramogas

Akimirka iš sporto renginio „Snow Kayak 2016“
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Druskininkų „Snow Arenoje“ įvyko penktasis ekstremalaus sporto renginys „Snow Kayak 2016“. Šiais metais renginys subūrė apie 200 adrenalino fanatikų. Pirmą kartą tarp jų buvo ne tik 14 Lietuvos miestų atstovai, bet ir svečiai iš užsienio.

Dainininkėms teko sukaupti drąsą

Šventėje netrūko žinomų veidų. Dalyvius linksmino žodžio kišenėje neieškantys renginio vedėjai Audrius Bružas ir Žygimantas Stakėnas, o trasą pirmosios išbandė dainininkės Neringa Šiaudikytė ir Ingrida Kazlauskaitė.

Muzikos pasaulio atstovės į Druskininkus atvyko manydamos, kad laukia kažkas panašaus į nusileidimą rogutėmis nuo kalniuko. Išvydusios aukštai įrengtą starto vietą, vingiuotą trasą ir apačioje laukiantį baseiną, merginos turėjo sukaupti visą drąsą.

Akimirka iš sporto renginio „Snow Kayak 2016“

„Galvojau, kad nusileisime valtele nuo kalniuko ir nieko baisaus nebus. Dabar matau, kad laukia nemažas „ekstrymas“, – stovėdama prie starto linijos svarstė N.Šiaudikytė. – Turėtų laukti didelis greitis.“

„Žiauriai bijau aukščio, nesitikėjau, kad čia viskas bus taip aukštai, – adrenalino dar prieš startą suteikusį papildomą elementą įvardino I.Kazlauskaitė. – Pažiūrėkite, čia medžių viršūnės matosi! Baimės akys – didelės. Laukia neeilinė, tikrai ekstremali pramoga.“

Akimirka iš sporto renginio „Snow Kayak 2016“

Vis dėlto dainininkėms pasisekė, nes jos nuo kalno leidosi pirmosios ir dar purus sniegas leido išvengti didelio greičio bei maudynių šaltame vandenyje.

„Kažkaip išnešėme sveiką kailį, – įveikusi trasą šypsojosi N.Šiaudikytė. 

„Svarbiausia, kad gražiai moteriškai prisiparkavome“, – prisiminusi prie pat baseino krašto sustabdytas baidares juokėsi I.Kazlauskaitė.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iš „Eurovizijos“ atrankos iškritusi Neringa Šiaudikytė: „Tave myli arba ne“

Lėti nusileidimai greitai baigėsi, o ledu apsitraukusia trasa varžybų dalyviai pradėjo leistis tokiu greičiu, kad po paskutinio tramplino į baseiną skriejo ore atlikdami akrobatinių triukų vertas figūras.

Keliaus į Italiją

Šiais metais kova virė jau nuo pirmųjų trasos metrų, nes organizatoriai pakoregavo starto sistemą. Anksčiau dalyviai iš pradžių laikydavosi vieni kitų baidarių ir kitaip stengdavosi sukliudyti konkurentams. Dabar jie starte buvo atskirti vienas nuo kito pertvaromis, todėl turėjo stengtis iš karto padaryti viską taip, kad kuo geriau įsibėgėtų.

Visų varžybų metu dalyviai nuo kalno leidosi grupėmis po keturis. Pirmajame etape kelialapius į antrąjį pelnė po 2 geriausiuosius iš ketveriukų, o vėliau galimybę tęsti kovą pelnė jau tik nusileidimų laimėtojai.

Po 3 valandų kovos ledinėje trasoje paaiškėjo, kad geriausiai ekstremalių varžybų niuansus perprato ir visus konkurentus nugalėjo Toma Griguolaitė iš Tauragės bei Darius Maciulevičius iš Kauno. Įdomu, kad abu jie nusileidimą baidare nuo kalno į vandenį pirmą kartą išbandė tik atvykę į varžybas.

„Debiutanto sėkmė“, – juokėsi D.Maciulevičius.

„Labai nenorėjau dalyvauti, prieštaravau, bet draugai įtikino, kad tai yra ekstremali pramoga, bus daug adrenalino, bus smagu, ir sutikau. O dabar – kuo puikiausi įspūdžiai ir pirmoji vieta“, – šypsojosi T.Griguolaitė.

Ypatingo džiaugsmo čempionei suteikė organizatorių paruoštas prizas – kelionė į kalnų kurortą „Kronplatz“ Italijoje.

„Pagaliau išsipildys mano svajonė pamatyti kalnus, nuostabus prizas. Labai norėjau, todėl dabar yra tikras „Vau“, – džiūgavo tauragiškė.

Akimirka iš sporto renginio „Snow Kayak 2016“

Mergina į Druskininkus atvyko su būriu Tauragės ekstremalų, kurių priešakyje – buvęs boksininkas Saulius Bagdonas. Labdaringomis akcijomis, žygiu pėsčiomis iš Tauragės į Kauną per 19 valandų pasižymėjęs aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojas pats į ledinį vandenį Druskininkuose niro dukart – laimėjo pirmojo etapo lenktynes, o antrajame į priekį praleido vieną konkurentą ir turėjo pasitraukti iš tolimesnės kovos.

Moterų varžybose tik truputėlį iki pergalės pritrūko antrąją vietą užėmusiai Gailutei Mickevičienei  ir ant trečiojo prizininkių pakylos laiptelio užkopusiai kaunietei Vaidai Godvišaitei.

Sušalti neleido adrenalinas

Dauguma varžybų dalyvių po šalto dušo finiše bėgdavo pasišildyti į specialiai jiems parengtą pirtį ir šildytuvų pripildytą specialų pramogoms pritaikytą sunkvežimį. Tik ne D.Maciulevičius, kuris po pergalingo nusileidimo finale dar ilgai šlapias džiaugėsi pirmąja vieta. Po apdovanojimų ceremonijos čempionas, paprašytas žiūrovų, dar kartą pūkštelėjo į ledinį vandenį.

„Fantastika! Adrenalinas daro savo, vis ant sniego, su trumpikėmis, bet visai nešalta, – juokėsi čempionas. – Fantastiškos emocijos, fantastiškas prizas, fantastiškos varžybos, daug žiūrovų, jaučiuosi žvaigžde.“

Kaunietis finalą laimėjo gana tvirtai, o pirmuosiuose etapuose turėjo gerokai daugiau vargo.

„Kovėmis alkūnėmis, kumščiais, lipome vienas per kitą, sėkmės reikalas kaip kam pavyko, – įspūdžiais dalinosi nugalėtojas. – Pirmieji etapai buvo sunkiausi. Po to vis geriau pajauti trasą, supranti, kas yra geriausia ir naudingiausia, užsiimi geriausią trajektoriją, randi savo starto techniką ir iriesi pirmyn.“

Akimirka iš sporto renginio „Snow Kayak 2016“

Kitas prizines vietas vyrų varžybose užėmė druskininkietis Rokas Šeputis ir Audrius Lingė iš Zarasų.

„Snow Kayak“ varžybos Druskininkuose rengiamos nuo 2012 metų, o 2017-aisiais organizatoriai tikisi sulaukti dar didesnio dalyvių būrio, kuris gausėja kiekvienas metais.

Sporto renginio „Snow Kayak 2016“ akimirkos (7 nuotr.)
+1
Skaitykite daugiau