„Netapk alkoholio vergu“: Donatas Montvydas paatviravo, kada pirmąkart išgėrė velnio lašų

Donatas Monvydas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Donatas Monvydas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-10-11 15:49
AA

Donatas Montvydas tapo socialinės akcijos „Nebūk alkoholio vergu“ veidu. Antradienio popietę atlikėjas dalyvavo specialioje akcijos fotosesijoje, jos metu su Žmonės.lt pasidalijo mintimis apie alkoholio vartojimą jaunimo gretose.

Jaunimui skirta socialinė akcija „Nebūk alkoholio vergu“ nukreipta prieš besaikį alkoholio vartojimą. Jos veidais tapo dvi garsenybės: netrukus prie mokyklų, kitose viešose vietose atsiras plakatai su dainininko Donato Montvydo ir krepšininko Antano Kavaliausko portretais.

Bendraudamas su Žmonės.lt specialioje akcijos fotosesijoje pozavęs D.Montvydas atskleidė ir pats paauglystėje ragavęs alkoholinių gėrimų, tačiau dabar skatinantis jaunimą elgtis atsakingai.

„Prisimenu pirmus pabandymus paragauti alkoholio. Tai buvo su artimiausiais draugais ir tikrai toli nuo tėvų. Prisimenu, buvo kartą sodyboje... Kai norėjosi pabandyti, norėjosi ir jaustis saugiai. Todėl tai ir vyko su draugais, toli – atrodė, jei kas įvyks ne taip, galėsiu išvengti atsakomybės, – Žmonės.lt sakė atlikėjas. – Esu už pabandymus, nieko čia baisaus. Tačiau pabandymai gali turėti pasekmes. Aš pabandžiau, supratau, įsitikinau ir suvokiau, kad tai gali būti „kabinantis“ dalykas. Gyvenime viską reikia daryti su saiku, gyventi harmonijoje. Galima pakelti šampano taurę, kai yra proga, bet ne svaigintis...“

Donatas Monvydas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Dainininkas pabrėžė, kad Lietuvoje jaunimo gretose alkoholį vartoti sąlyginai madinga, tačiau ši mada – neteisinga. „Pas mus nėra alkoholio vartojimo kultūros. Mes galvojame, kaip apsvaigti ir kažkur nugriūti“, – svarstė atlikėjas.

Didelė dalis jaunimo alkoholio paragauja dar besimokydami mokykloje, dalis jaunuolių tą daro tam, kad suformuotų „kietuolio“ įvaizdį. Ką apie tai mano D.Montvydas?

„Visi kietuoliai iš mano mokyklos dabar kažkur dingę – aš jų nematau. O visi moksliukai, kurie buvo tokie stebėtojai kaip aš, dabar kažką gyvenime daro. Yra net tokių klasės draugų, kurie jau dabar yra mirę... Noriu pasakyti, kad tai, koks esi mokykloje, nėra rodiklis. Mokykloje tu formuoji save, tačiau baigęs ją gauni nepriklausomybę. Gėrimas tau nepriduos autoriteto“, – tikina jis.

Donatas Monvydas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jaunus žmones jis ragina ieškoti patinkančių užsiėmimų ir negaišti laiko tuščiam alkoholio vartojimui. Pats pasakoja jaunystėje save realizavęs gimnastikos treniruotėse, krepšinio ir muzikos mokyklose.

„Mano akimis, mokantis mokykloje reikia kuo daugiau bandyti. Geriau vėliau pakelti taurę pelnius sporto medalį, o ne gėrimą laikyti savo hobiu...“ – svarsto D.Montvydas.

Vis dėlto dabar jis atstovauja šou pasauliui, nuo kurio alkoholis vargiai atsiejamas. Tačiau į garsenybių vakarėlius D.Montvydas tikina neužsukantis.

„Visi klausia, kodėl nedalyvauju vakarėliuose. Klausdavo, ar nebijau, kad tai gali turėti įtakos mano karjerai. Atsakydavau, kad nesuprantu, kaip tai siejasi su mano karjera... Suprantu šou biznio taisykles: skandalai turi savo reikšmę. Bet šou biznis man yra antroje vietoje – gyvenimo būdas, principai yra pirmoje. Negaliu sukeisti to vietomis. Taip, šou biznyje daug kas vartoja, yra priklausomi. Bet ateina nauja karta, keičiasi tie laikai. Nebėra taip, kad į koncertą būtų einama išgėrus“, – sako dainininkas.

Donatas Montvydas akcijos „Nebūk alkoholio vergu“ fotosesijoje (10 nuotr.)
+4