Netikėtai rastos maestro Vytauto Kernagio gyvenimo taisyklės: apie pasitikėjimą, alkoholį ir sceną

Vytautas Kernagis
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nuo tautos dievinto maestro Vytauto Kernagio mirties jau prabėgo 11 metų. Jo sūnus, Vytautas Kernagis jaunesnysis, tvarkydamas šeimos archyvą netikėtai rado niekuomet nepublikuotas, šmaikščias gyvenimo taisykles.

„Visą savaitgalį tvarkau šeimos archyvą. Radau tėvo surašytas taisykles, kuriomis jis vadovavosi. Dieve, kaip taikliai. Ilgai juokiausi. Noriu pasidalinti,“ – savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje rašė maestro sūnus.

1. LAIKYKIS DUOTO ŽODŽIO. Dažnai dėl dalyvavimo renginy ar TV laidoje tariamasi tiesiog telefonu. Pažadėjęs – net jei vėliau kažkas pasiūlys tau pelningesnį ar įdomesnį vakarą – mirtinai laikykis duoto žodžio. Pasitikėjimas mūsų žanre – beprotiškai svarbu. 

2. JOKIO ALKOHOLIO EINANT Į SCENĄ. Jo poveikis (atsipalaidavimas, geresnė nuotaika ir t.t....) gryna apgaulė, kurios pats beveik niekad nepastebi, tačiau stipriai gadini nervus kolegoms. 

Šviesaus atminimo Vytautas Kernagis su sūnumi Vytautu Kernagiu jaunesniuoju

3. NEVĖLUOK Į SUSITIKIMUS IR REPETICIJAS. Ne veltui sakoma, kad punktualumas – karalių mandagumas. Nedaryk kitų savo neorganizuotumo įkaitais.

4. TURĖK SCENINĮ SAIKĄ. Jei tau skirta koncerte sudainuoti tris dainas, tai tiek ir dainuok. Nesvarbu, kad pasisekimas – pašėlęs, o publika kelia ovacijas. Tavo kolegos irgi moka daug dainų, bet niekas nenori išeiti į sceną po vidurnakčio.

5. PASITIKĖK SAVIM. Kiekvienas, einantis į sceną, turi galvoti apie save 3–5 proc. geriau, nei yra iš tikrųjų. Tai (o ne alkoholis!) suteikia pasitikėjimo. Kokie 86 proc. – jau susikaustymas ir abejonės. Tačiau, jei manai apie save 20 ar 30 proc. geriau nei yra – tuštybių tuštybė ir pasipūtimas.

Vytautas Kernagis / Vytauto Kernagio fondo archyvo nuotr.

6. TURĖK SAVO NUOMONĘ. Išklausyk visų pastabų ir patarimų. Išklausyk ir draugus, ir (labai svarbu!) nedraugus. Ir tie, ir kiti dažnai pamato ir pastebi tai, ką tu pats pražiopsojai. Tačiau, visų išklausęs, spręsk tik pats.

7. GERBK PUBLIKĄ. Publika (kaip ir pirkėjas) – visada teisi. Jei kažkas vyksta ne taip – kaltas tik tu. Neradai bendros kalbos. Kiekvieną vakarą publika vis kitokia. Ir tu kitoks. Tam keitimuisi įtakos turi metų laikai, giedra ar lietus, koncerto paskirtis, vieta ir t.t. Vadinasi, kiekvieną kartą kalbėkis su konkretaus renginio žiūrovais, o ne su vakardienos ar rytdienos. Gerbk publiką ir elkis taip, kad ir ji gerbtų tave.

8. NEPANIKUOK SCENOJE. Jei tau būnant scenoje įvyksta nenumatyti dalykai – kažkas lūžta, atsijungia, krenta, užgęsta ir t.t. – nepanikuok ir nepasimesk. Publika tikrai įvertins tavo išradingumą išsisukant iš situacijos. Taigi, atsitiktinumai visada tau padės, jei esi jiems pasiruošęs.

Vytautas Kernagis ir Andrius Kulikauskas / V.Kernagio fondo nuotr.

9. SKAITYK KNYGAS. Šalia greitojo laikraščių ir žurnalų skaitymo būtinai įprask (išmok!) lėtai skaityti geras knygas. Pats žinau – tai nėra lengva šiame mirga – marga, lekia – skuba pasaulyje, bet vis tiek anksčiau ar vėliau suprasi – Umberto Eco geriau už daug daug gliancinių žurnalų su tavo labai spalvotomis nuotraukomis.

10. PRIPAŽINK SAVO KLAIDAS, bet eik savo keliu. Juk sėkmė kartais ir į kvailio skrybėlę įkiša povo plunksną.

11. NELIŪDĖK. Ne veltui mano mylimas Merfio dėsnio papildymas skamba taip: VARTOJANT TIKSLIUS MATEMATINIUS TERMINUS, KAI 1 + 1 = 2 , SIMBOLIS „ = “ REIŠKIA NE KĄ KITĄ, KAIP „RETAI, JEIGU APSKRITAI KADA NORS“.

Vytauto Kernagio gyvenimo akimirkos (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau