Netikėtas juvelyrės ir mados dizainerės kūrybinis duetas pristato unikalią juvelyrikos kolekciją „Pirmapradė“
Vakar, gegužės 23 d., šiuolaikinio dizaino galerijoje „Xcelsior“ pristatyta juvelyrikos dirbinių kolekcija „Pirmapradė“. Pasaulyje, kuriame žmogaus sukurtas dirbtinis grožis pamažu išstumia natūralų, išskirtinės gamtos formos tampa vis labiau vertinamos.
Naujoji juvelyrikos dirbinių kolekcija kviečia pažinti vienetinius neapdirbtus deimantus. Kolekcijos autorės – prekinio ženklo „57 edges“ įkūrėja, juvelyrė Giedrė Duoblė ir stilistė, drabužių dizainerė Milda Čergelytė.
„Žmogus savo kūryba dažnai bando atkartoti gamtos formas, o kartais ir jas pranokti. Tačiau neretai ima atrodyti, kad visko jau per daug: akis ir mintis nebeturi kur pailsėti, praranda harmonijos jausmą, nebetenka vienovės su gamta. Dėl to savo naujausioje kolekcijoje „Pirmapradė“ stengėmės atskleisti pirmykštį gamtos grožį. Kiekvienas kolekcijoje panaudotas deimantas yra unikalus ir vienetinis, su natūraliais inkliuzais bei skirtingų subtilių atspalvių. Pirmapradžiam grožiui, kontrastui išryškinti šiuos deimantus derinome su tobulai nušlifuotais ir skaidriais briliantais bei baltu aukščiausios 750 prabos auksu“, – aiškina prekinio ženklo „57 edges“ įkūrėja Giedrė Duoblė.
Anksčiau netobuli natūralus deimantai nebuvo taip vertinami, kaip idealiai apdirbti briliantai. Tačiau tiek kūrėjai, tiek deimantų gerbėjai pamažu atsigręžia į šį netobulai tobulą gamtos grožį. Juvelyrė G. Duoblė atvirauja, kad natūralius deimantus atrado visiškai netikėtai, ieškodama stambių brangakmenių, kurie dirbiniuose kartu su briliantais kurtų subtilų kontrastą: „Surasti būtent tokius natūralius deimantus, kurie atitiktų mūsų kūrybinę viziją, nebuvo lengva. Deimantų paieškos truko net keletą mėnesių, kol pavyko rasti trokštamų archajiškų formų akmenis“.
Kolekcijos bendraautorė stilistė, mados dizainerė M. Čergelytė atsakinga už kolekcijos dirbinių dizainą. „Mano meilė ir susidomėjimas juvelyrika užgimė prieš keletą metų, kai nusprendžiau įsigyti savo pirmąjį deimantą bei pati susikurti pakabuko dizainą. Tada ir susipažinau su Giedre. Pamažu ėmiau vis labiau gilintis į juvelyrikos meną: vaikščioti po įvairius pristatymus, tokių prekės ženklų kaip „De Beers“ ir „Chopard“ mokymus. Šiuo metu, dirbdama stiliste, kasdien bendradarbiauju su garsiausiais juvelyrikos mados namais, ieškau ypatingų dirbinių savo klientams. Giedrės pasiūlymą kartu sukurti kolekciją priėmiau neabejodama, kadangi jau kurį laiką galvojau apie savo kūrybinį išsipildymą juvelyrikoje “, – pasakoja Milda.
Kolekcijos įkvėpimu autorėms tapo biologijos mokslas. Neatsitiktinai kai kurie natūralūs akmenys kai kam primins vienaląsčius pirmuonis amebas ar pro mikroskopą per biologijos pamokas matytas ląsteles, kurias pirmą sykį išvydęs išgyveni gamtos stebuklą. Anot juvelyrės G. Duoblės, ieškodamos tinkamiausio pirmapradžio elemento kiekvienam papuošalui, jos jautėsi lyg alchemikai.