Netikėtas posūkis „Salsamanuose“: pusfinalyje iškrito lyderiais vadinta pora

„Salsamanų“ dalyviai / TV3 nuotr.
„Salsamanų“ dalyviai / TV3 nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-04-29 13:40
AA

Sekmadienį įvykęs „Salsamanų“ pusfinalis sumaišė visas kortas – projektą paliko ne kartą lyderiais vadinta pora. Tuo pat metu paaiškėjo ir visos 4 poros, kurios iškovojo savo teisę pasirodyti finale. Jau šios savaitės pabaigoje sužinosime, kas taps intriguojančio šokių ir pažinimo projekto nugalėtojais.

Visos poros sekmadienį pasirodė prieš naują komisiją, kurios balai buvo lemtingi, nes visi taškai, kuriuos iki tol buvo surinkusios poros, pusfinalio metu buvo panaikinti. Kiekvienai porai teko pradėti nuo naujo, balto lapo. Komisija, kurią sudarė 2 šokėjos, choreografas ir režisierė, šįkart dalyviams balus skyrė tik tuomet, kai pasirodė visos poros.

Dvi poros – Gailė Butvilaitė ir Oddebi bei Jurgita Jurkutė ir Adrianas – surinko maksimalų balų skaičių. Iš viso – po 20. Tadas Gryn ir jo partnerė Cher buvo įvertinti 19 balų, Norbertas Liatkovskis ir Raquel – 16, o mažiausiai komisijos simpatijų šįkart pelnė rizikingą choreografiją pasirinkę Monikai Liu ir Manuelis. Pora gavo 13 balų ir neteko teisės toliau tęsti savo kovos projekte...

Tuo tarpu pirmosios 4 poros keliauja tiesiai į finalą. Tačiau, kas laimės projektą, sekmadienį nuspręs tik laidos žiūrovai iš Lietuvos. Tiek daug laiko stebėję ir palaikę savo mėgstamiausias poras, jie pagaliau turės galimybę išreikšti savo valią ir išrinkti „Salsamanų“ nugalėtoją!

Jurgita Jurkutė su savo šokių partneriu / TV3 nuotr.

Sekmadienį pirmieji pasirodė Gailė ir jos partneris Oddebi. Ir nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad ši pora dar labiau suartėti nė negalėtų, kubietis lietuvaitei vis pateikia staigmenų! „Esu įšventintas į kunigus. Aš esu religingas, bet nesu fanatikas – turiu tai pabrėžti“, – netikėtą faktą atskleidė jis.

O štai pusfinalio metu, kurio tema buvo įsikūnijimai, ši pora nusprendė pavirsti į vabalus, kurie Kuboje juos lydi nuolatos – skruzdes! „Įsivaizduokite, jei ši skruzdėlytė būtų moteris… Kokia ji būtų?“ – prieš pasirodymą intrigavo Gailė.

Poros šokis abejingų nepaliko. „Stebint šios merginos pasirodymą, man kilo didelis pasididžiavimas. Jos judesiai, išraiška – viskas buvo atlikta labai aukštame lygyje“, – sakė choreografas.

Antrieji pasirodė Norbertas ir jo partnerė Raquel. Vaikinui laikas Kuboje tapo ir dar ypatingesnis, nes jis čia atšventė 23-iąjį savo gimtadienį! „Prieš sugalvodamas norą,

pirmiausiai noriu visiems jums padėkoti už galimybę čia būti. Ši šalis padarė man didžiulę įtaką kaip asmenybei. Jūs man esate didžiausia dovana ir dalelę to aš tikrai parsivešiu į Lietuvą“, – dėkodamas už sveikinimus sakė jis.

Gimtadienio proga daug pagyrų vaikinas sulaukė ir iš kitų dalyvių. „Ta Norberto laisvė, žaismingumas ir pasiutimas man labai patinka. Tačiau lygiai taip pat Norbertas, kiek jį stebėjau, savyje turi ir tokio sukauptumo, ramybės. Todėl kartais galvoju, kad iš tikrųjų Norbertas yra labai gilus, mokantis būti ramiai, susikaupęs. Šią vietą pas jį dar būtų įdomu panagrinėti“, – tikino Jurgita.

Gailė Butvilaitė su savo šokių partneriu / TV3 nuotr.

Savo šokiu metu Norbertas ir Raquel įkūnijo legendinį filmą „Kaukė“, kuriame vaidino Jimas Carrey. Juk kas dar galėtų tapti „Kauke“, jei ne Norbertas ir jo puikioji partnerė Raquel?

„Puiki interpretacija – Jimas Carrey turėtų ko pavydėti. Jūs „Kaukės“ vaidmenį atlikote puikiai. Puiki choreografija, geri sinchroniniai judesiai – tai yra labai svarbu. Šokote labai laisvai, ko ir reikėjo šiam šokiui“, – sakė komisijoje buvusi šokėja.

Monika Liu ir jos partneris Manuelis pusfinalio šokiui pasirinko itin netikėtą numerį – jie nusprendė dar labiau įsigilinti į afro kubietiškas religijas ir įsikūnyti į jūrų deivę. Tačiau, kaip teigė „Salsamanų“ mokytoja, choreografė Sandra Saikauskaitė, jų sprendimas – labai rizikingas.

„Tai – autentiškas šokis, atliekamas per religinius ritualus. Šiame šokyje kubiečiai yra labai priekabūs. Salsoje jie leidžia viską: tu gali žengti didelį žingsnį, gali žengti mažą, gali būti toks ir anoks. O čia jie suklysti neleis, nes tai kubiečiams yra labai subtilu ir jautru“, – sakė ji.

Vis dėlto komisija šios poros pasirodymą įvertino palankiai. „Šios dievybės mums yra labai svarbios, o jūs jas puikiai įkūnijote. Išmokti jas šokti, suprasti ir išjausti mes pradedame dar mokykloje, ir vis tiek kartais neišmokstame. Tai nėra lengva net ir mums, tačiau mergina puikiai įkūnijo šią mūsų dievybę. Taip ją ir įsivaizduojame – sveikinimai“, – sakė choreografas.

O štai Tadą šokiui itin įkvėpė vieta, kurioje pasirodė visos poros – praėjusio amžiaus pastatas, kuris kadaise buvo dvaras. Dabar čia įsikūręs restoranas, kuris yra tituluojamas pačiu geriausiu visoje Havanoje. Neverta stebėtis, kad čia lankėsi būrys viso pasaulio garsenybių – nuo seserų Kardashian iki Micko Jaggerio. O Madonna čia netgi šventė savo 58-ąjį gimtadienį.

„Čia esantys skalbiniai, šitos arkos, kolonos, laiptai – viskas yra taip neįtikėtina ir taip įkvepia… Įkvėpimas duoda meilę, o tada dar labiau myli savo partnerę, dar labiau nori ją apkabinti, dar geriau sušokti, mylėti ir džiaugtis gyvenimu“, – sakė Tadas.

Tadas ir Cher įsikūnijo į filmo „Purvini šokiai“ herojus. „Šią muziką žino visi kubiečiai – ji plačiai naudojama vakarėliuose, šventėse ir visur kitur mūsų šalyje. Šis filmas mums yra labai svarbus – esu įsitikinęs, kad ne veltui pasirinkote šį filmą. Mačiau vieną iš geriausių šio šokio versijų. Šiam pasirodymui buvo svarbi gera vaidyba, daug jėgos ir energijos – visa tai buvo matoma“, – sakė choreografas.

Paskutinieji pasirodė Jurgita ir Adrianas. Ši pora niekaip negali pabėgti nuo jaudulio, o ypač Jurgitos partneris Adrianas. Likus vos dienai iki pusfinalio, Adrianas staiga ėmė nebeatlaikyti įtampos – choreografija pradėjo strigti. „Vakar buvo taip sunku, kad net Adrianas pasakė, kad jam per daug įtampos ir pasiūlė vieną dalį tiesiog improvizuoti. Jis sakė, kad kai improvizuojame, mums viskas puikia pavyksta“, – pasakojo Jurgita.

„Viso projekto metu labai nervinausi – kiekvienas pasirodymas man yra labai sunkus. Aš nesu pratęs varžytis. Aš tenoriu, kad mūsų sunkus darbas atsispindėtų pasirodymuose. Atsiprašau...“ – sakė Adrianas prieš pusfinalį, ir, apsikabindamas Jurgitą, neslėpė ašarų.

Pora įsikūnijo į dvi pop muzikos pasaulio legendas – Whitney Houston ir Michaelį Jacksoną, o tai sužavėjo komisiją. „Sveikinimai abiem – jūsų įsikūnijimas buvo nuostabus. O tau, mergaite, nebereikia garbanotis plaukų – tavo salsos žingsneliai ir jų žymėjimas yra kaip tikros kubietės. Sveikinimai jums už tokią gražią improvizaciją“, – sakė režisierė.

„Salsamanai“ – sekmadieniais, 19.30 val. per TV3.

Monika Liu projekte „Salsamanai“ (29 nuotr.)
+23