Netikėtas vizitas – į Lietuvą atvyko Volodymyras Zelenskis: „Tai proga pasiųsti svarbią žinią“

Volodymyras Zelenskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Volodymyras Zelenskis / Lukas Balandis / BNS nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2024-01-10 11:33
AA

Į Lietuvą netikėtai atvyko Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Vizitą po Baltijos šalis Vilniuje pradėjęs Ukrainos vadovas dėkoja už suteiktą pagalbą ginantis nuo Rusijos agresijos. Taip pat prašo paramos telkiant platesnę europinę paramą.

15.30 val. Ukrainos Prezidentas kreipsis į lietuvių tautą S.Daukanto aikštėje prie Prezidentūros.

V.Zelenskį skraidinęs lėktuvas apie 10.30 val. nusileido Vilniaus oro uoste. Vėliau numatomi susitikimai Lietuvos Prezidentūroje.

{live}

„Santykyje su ekonomikos dydžiu, Lietuva ir kitos Baltijos šalys lyderiauja paramos Ukrainai kontekste. Todėl Ukrainos prezidento apsilankymas – proga pademonstruoti, jog ukrainiečiai tą puikiai žino ir vertina“, – 15min sakė Rytų Europos studijų centro direktorius.

„Be to, artėja svarbūs ES ir NATO susitikimai – derybos dėl 50 mlrd. eurų ES paramos vyks jau po kelių savaičių, NATO Viršūnių susitikimas kiek vėliau, vasarą Vašingtone, todėl V.Zelenskiui svarbu telkti partnerių paramą ir svarstyti dėl efektyviausių politinių-taktinių priemonių strateginiams tikslams pasiekti.

Akivaizdu, jog pastaruoju metu bendras fonas kalbant apie Ukrainą kiek apniukęs, todėl tai bus ir proga įkvėpti ir pasiųsti žinią, kad Ukrainai toliau žūtbūt reikia susitelkusių ir ryžtingų partnerių palaikymo“, – teigė politikos ekspertas.

JAV Kongreso respublikonai blokavo naują paramos paketą, kol nebus įgyvendinti jų reikalavimai dėl Amerikos ir Meksikos sienos apsaugos stiprinimo. Europos Sąjungos naują paramos paketą gruodį vetavo Vengrija.

V.Zelenskis Lietuvoje paskutinį kartą viešėjo pernai liepą, kai Vilniuje vyko NATO viršūnių susitikimas. Tuomet jis kreipdamasis į vilniečius dėkojo už paramą ir pabrėžė, kad Rusijos imperializmo grėsmė aktuali ne tik jo šaliai.

Vilniaus oro uoste nusileido Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio lėktuvas (31 nuotr.)
+25

V.Zelenskio lyderystė

V.Zelenskis pademonstravo ryškią lyderystę, kai Rusija užpuolė Ukrainą 2022 metų vasario 24 dieną.

Jis tvirtai apsisprendė vadovauti šalies gynybai iš Kyjivo, o vėliau sutelkė plačią tarptautinę paramą.

Vis dėlto pastarieji mėnesiai yra vieni iš sunkiausių iki šiol kare. Ukrainos vasaros kontrpuolimas nepasiekė lauktų rezultatų, o Vakarų parama ėmė silpnėti.

Didžiojoje fronto linijos dalyje ukrainiečiai dabar yra gynybinės pozicijose. Jie išlaiko iniciatyvą tik pietinėje Chersono srityje, kur įkūrė placdarmą prie Dniepro upės. Pastarosiomis dienomis Rusija pradėjo vis intensyviau bombarduoti didžiuosius Ukrainos miestus, per šias atakas žūva vis daugiau civilių.

Vis didesnių problemų ima kelti ir nesutarimai Ukrainos viduje. V.Zelenskis yra sulaukęs raginimų suburt nacionalinės vienybės vyriausybę, į kurią būtų įtraukti ir opozicijos atstovai.

Ukrainos Prezidentas Volodymyras Zelenskis atvyko į Kempinski viešbutį (8 nuotr.)
+2