Netikėti cukraus panaudojimo būdai: išvyk tarakonus, pašalink žolės dėmes!

Cukrus / Fotolia nuotr.
Cukrus / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-03-11 16:00
AA

Jeigu manote, kad cukrus reikalingas tik saldinti arbatai arba kavai, išties klystate. Jį namuose vertėtų laikyti ne tik dėl maisto ar gėrimo gardinimo.

Tinklapyje ivillage.com pateikti įvairūs net ir patys netikėčiausi cukraus panaudojimo būdai.

♦ Cukrus padeda gėlėms ilgiau žydėti. Kai kitą kartą gausite gėlių, išbandykite tokį receptą: į šiltą vandenį įberkite 3 arbatinius šaukštelius cukraus, įpilkite 2 šaukštus acto ir įmerkite gautas gėles. Cukrus, pasirodo, maitina gėlių stiebus, o actas neleidžia kauptis bakterijoms.

Šalina žolės dėmes. Mėgstate vasarą išsitiesti ant žalios žolytės ir atsipalaiduoti? Tačiau ką daryti, jeigu netikėtai išsitepėte drabužius, juk žolės dėmes išties nelengva pašalinti. Pasirodo, čia vėlgi gali pasitarnauti cukrus: tiesiog pasidarykite iš jo pastą, cukrų sumaišydamos su šiltu vandeniu, ir užtepkite tiesiai ant dėmės. Palaikykite mišinį maždaug valandą ar dvi ir plaukite kaip įprasta.

♦  Numalšina nudegimo skausmą. Jeigu anksti ryte neturėdamos laiko pernelyg greitai išgėrėte karštą kavą ir apsideginote liežuvį, pabandykite ant jo uždėti žiupsnelį cukraus ar tiesiog sučiulpkite cukraus kubelį.

♦ Cukrus – spąstai įkyriems vabzdžiams. Norite atsikratyti namuose ar kieme zvimbiančių įkyruolių musių ar kitų vabzdžių? Iš cukraus pasidarykite paprastą sirupą tiesiog sumaišydamos jį su nedideliu kiekiu vandens ir kiek pavirindamos. Kai sirupas atvės, supilkite jį į gilų stiklinį indą ir padėkite jį ten, kur daugiausia vabzdžių.

♦ Cukrumi valykite kavamalę ar prieskonių malūnėlius – į juos įpilkite ketvirtadalį stiklinės cukraus ir kelias minutes jį pamalkite. Cukrus puikiai išvalo įvairius per laiką susikaupusius nešvarumus. Žinoma, taip sumaltą cukrų vėliau geriausia išmesti.

♦ Palaiko įvairių kepinių ir duonos šviežumą. Jeigu duoninėje laikomas batonas arba duona greitai sukietėja, pabandykite į duoninę įdėti kubelį cukraus.

♦ Cukrus – pukus rankų odos šveitiklis. Sumaišykite nedidelį kiekį alyvuogių aliejaus su cukrumi ir šiuo mišiniu švelniai nusišveiskite rankas.

♦ Cukrus – vabalų ir tarakonų priešas. Viena vertus, cukrus gali būti skaniausiu įvairių vabzdžių skanėstu, tačiau, kita vertus, jeigu jį sumaišysite su soda, jis taps didžiausiu jų priešu. Į nedidelį dubenį vandens įberkite po 2 šaukštus cukraus ir sodos, mišinį supilkite į buteliuką su purkštuvu ir apipurškite vabalų ar tarakonų sambūrio vietas. Žinoma, kiek vėliau šias vietas būtinai išvalykite ir, jei reikės, papurškite dar kartą.

Gydo žaizdas. Daugelis tyrimų parodė, kad cukrus neleidžia kauptis bakterijoms, tad jei susižeidėte, užberkite žiupsnelį cukraus ant žaizdos ir kiek palaikykite prieš valydamos žaizdą.

♦ Cukrus apsaugo augalus nuo nematodų (apvaliųjų kirmėlių). Jeigu jūsų augalai ar jų šaknys atrodo prasčiau nei anksčiau, gali būti, kad žemėje, kurioje jie auga, įsiveisė apvaliųjų kirmėlių. Jei taip nutiko, apiberkite augalus ir žemę saujele cukraus. Cukrus padės veistis „geriesiems“ kirminams ir mikroorganizmams, kurie neleis apvaliosioms kirmėlėms gadinti jūsų augalų.