Netradicinis psichologe dirbančios Ritos patarimas: „Su mamomis svarbu išsaugoti visai ne draugystę“
Dvylika metų Didžiojoje Britanijoje praleidusi senjorė Rita į Lietuvą grįžo, kai sveikatos bėdos užklupo jos 105-uosius gyvenimo metus skaičiuojančią mamą. Nors pačios moters vienas didžiausių gyvenimo pasiekimų buvo numesti 64 kg ir susitvarkyti mitybos įpročiai, ji taip pat griežta taisykle vadovaujasi kalbėdama ir apie šeimos santykius. Pasak psichologės, vaikams su tėvais reikėtų ryšį megzti ne per draugystę, o per statusą, taip nepametant pagarbos, skirtos vienas kitam, jausmo.
Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovus prie ekranų kvietė senjorų norus pildanti laida „Pirmi kartai. 60+“, kurioje dalinamasi ne tik senjorams aktualia šių dienų informacija, bet ir unikaliomis istorijomis, kurių herojai, laužydami mitus apie savo amžių, išpildo ilgai kauptas svajones ir pasiryžta išbandyti dalykus pirmą kartą savo gyvenime.
Šios savaitės herojė buvo psichologė Rita Milinavičienė, kuri į Lietuvą iš Anglijos grįžo tik prieš kelerius metus. Užsienyje ji privačiai konsultavo ir vietinius milijonierius britus, ir emigrantus lietuvius. Klausytis svetimų žmonių problemų – Ritos darbas, bet ir jos pačios gyvenime netrūkta dramatiškų posūkių: būnant 26-erių, moteris išgirdo diabeto diagnozę, ją kankino didžiulis antsvoris, ji svėrė net 128 kg.
„Mane išvežė į ligoninę ir ten gydytoja pasakė: arba insulinas, arba svorio metimas. Esu pasaulinis bailys ir tinginys, tai to insulino bijojau. Teko ieškoti būdų, kaip numesti svorio, tačiau didžiausia bėda, jog kurį laiką pasilaikius mitybos plano, vėliau vėl grįžti prie senų nepasikeitusių įpročių. Kartą, kai numečiau 12 kg, iš naujo priaugau 17 kg“, – laidoje savo istorija dalinosi moteris.
Svorio metimas tapo didžiausiu Ritos gyvenimo iššūkių. Po ilgų ieškojimų, šiandien jai pavyko atsikratyti lygiai pusę savo svorio – 64 kg. Rita tikino, kad pagrindinė taisyklė – nustoti galvoti apie maistą, jog galvoje neturi likti minčių ką valgyti ar ko nevalgyti.
„Dalyvavau tokioje programoje, kurioje gydo apsirijėlius, narkomanus ir alkoholikus. Po penkias savaites trukusio „galvos remonto“, grįžau numetusi 12 kg ir kas svarbiausia, gerai besijausdama, nes organizmas pailsėjo nuo bandelių bei pyragėlių. Tada ir prasidėjo tikros investicijos į tą lieknėjimą, veikiančių programų paieškos, už kurias kartą esu sumokėjusi ir 10 tūkstančių“, – neslėpdama pripažino senjorė.
Didžiojoje Britanijoje Rita paleido dvylika metų. Į Lietuvą ji grįžo pasiligojus mamai, kuriai dabar yra 105-eri. Tačiau paklausta, kokį santykį jos turi, moteris pasidalino taisykle, kuria vadovaujasi pati, kurią pataria ir kitiems, jog vaikų ir tėvų ryšyje svarbiau ne draugystė, o statusas bei pagarba.
„Mes nesam draugės ir niekada tokiomis nebuvom, tačiau aš tą sakau kitiems, kad svarbu išsaugoti su savo mamomis ne draugystę, o statusą. Tai skiriasi tuo, kad aš mamos negaliu mokyti, o protingos jaunos dukros yra linkusios pamokslauti. Tai yra mama, jos nuomonė yra tokia, kokia yra ir aš ją gerbiu. Tada ir tėvai pradeda gerbti vaikus. Būna vaikai man skambina ne kaip mamai, o kaip psichologei, kai reikia patarimo. Mes atsiskyrėm tuos dalykus, nes kaip mama, aš visada stoviu vienoje pusėje, o kaip specialistas aš išlieku nešališkas“ , – pasakojo Rita.
Laida „Pirmi kartai. 60+“ – puikus įrodymas, kad troškimui mėgautis gyvenimu amžiaus ribos nėra. Vedėjos Lauros Balčiūtės kalbinami senjorai, jų pirmi kartai bei aktualiausios naujienos – šeštadieniais, 17 val., per „Lietuvos ryto“ televiziją.“