Netrukus Sigito Gedos eilės suskambės kitaip

„Quorum“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

2018-aisiais minime 75-ąsias poeto Sigito Gedos gimimo metines, o gruodžio 12 d. sukaks lygiai dešimt metų po jo mirties. Todėl jau spalio 28 dieną naujai ir netikėtai Sigito Gedos eilės suskambės smagioje dainų karuselėje, kurią įsūpuos Vyrų vokalinė grupė „Quorum“. Įvairių lietuvių kompozitorių dainos, sukurtos šio išskirtinio poeto eilėmis ir aranžuotos vyrų vokaliniam ansambliui skambės pačiu artimiausiu žmogaus prigimčiai dainavimu a cappella.

Profesionali muzika turi būti prieinama ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Nuo mažų dienų klausantiesiems geros, kokybiškos, profesionaliai atliekamos muzikos susiformuoja teisingas muzikinis skonis. To bus siekiama ir nauju kolektyvo projektu – koncertais įvairiuose Lietuvos miestuose ir juos lydėsiančia kompaktine plokštele.

Atlikėjai norėjo, kad dainos vaikams būtų vertingos ir muzikine, ir poetine prasme. Siekdamas sukurti ypatingą nuotaiką, „Quorum“ pasirinko vieno žymiausių lietuvių poeto Sigito Gedos poeziją, kurioje slepiasi daug būtų ir nebūtų dalykų, įvairiausi stebuklai, išsigalvojimai, nuskraidinantys į svajonių pasaulį.

S.Geda vienas pirmųjų vaiko pasaulį sulygino su suaugusiųjų pasauliu. Skaitant jo vaikams skirtas eiles, suaugusieji gali pasijusti vaikais, o vaikai – suaugusiaisiais. S.Geda sakydavo, kad kurdamas eiles girdi muziką. Ne veltui daugelis lietuvių kompozitorių rinkosi šio poeto eiles vaikiškoms dainoms, kurios kartais atrodo visai nevaikiškos.

„Quorum“ pasirinko kai kurias šiek tiek pamirštas, kitas ir dabar populiarias dainas ir žada padainuoti jas taip, kaip dar niekas niekada nedainavo.

Naujajam projektui kolektyvas pasirengė atsinaujinęs. Grupė pasipildė naujais nariais tenorais Laimonu Bendaravičium ir Andriumi Bartumi. Nors nuo šio rugsėjo Andrius studijuoja klasikinį dainavimą Norvegijos aukštojoje muzikos mokykloje, jis pasistengė suderinti studijas su naujojo projekto koncertais ir skraidyti į juos iš Oslo. Dėl to koncertų grafiką teko sudėlioti kiek įmanoma optimaliau. Likusieji nariai – senbuviai: tenoras Marius Turlajus, baritonas Gintautas Skliutas, bosas Romanas Savickas ir beatbox’eris Šarūnas Navickas. Visi šeši dainininkai privalo dainuoti itin tiksliai ir preciziškai, o puiki muzikinė klausa ir intonacija yra būtini norint profesionaliai dainuoti a cappella.

Visada linksmi ir nuotaikingi atlikėjai koncertuose laukia ne tik vaikų, bet ir amžinai skubančių suaugusiųjų. Ne vienam jų suvirpės širdis išgirdus grupės „Vairas“ „Riešutų žydėjimą“, Vytauto Kernagio „Vaikai po lelijom“, Laimio Vilkončiaus „Senas mašinėles“, Neringos Čereškevičienės „Baltąją varnelę“ ar „Televizorių“, Vadimo Kamrazerio kadais Keistuolių teatrui sukurtus „Du mažus baltus pingvinus“ ir dar daug kitų nuostabių dainų. Visos dainos bus jaudinamai gražios, šviesios ir melodingos.

Šį rudenį koncertai vyks aštuoniuose Lietuvos miestuose:

Spalio 28 d. 12 val. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje,

Lapkričio 11 d. 12 val. Utenos kultūros centre,

Lapkričio 11 d. 17 val. Kauno kultūros centre,

Lapkričio 17 d. 14 val. Jonavos kultūros centre,

Lapkričio 17 d. 18 val. Marijampolės dramos teatre,

Lapkričio 25 d. 13 val. Šiaulių dramos teatre,

Lapkričio 25 d. 17 val. Mažeikių kultūros centre,

Gruodžio 8 d. 14 val. Alytaus miesto teatre.

Skaitykite daugiau