„Neturiu ką apsirengti“ sindromas: kaip nustoti pirkti drabužius, kurių nenešiojame
Pasakymas „neturiu ką apsirengti“ jau skamba kaip moteriškas juokelis. Tačiau moterys, sakydamos, kad neturi ką apsirengti, iš tikrųjų nemoka išsirinkti tinkamų drabužių ir nepagalvoja, prie ko juos derins. O nustoti pirkti nereikalingus drabužius visai paprasta.
Taisyklingai suderinto garderobo papildomų ir pagrindinių drabužių santykis turėtų būti maždaug 70:30 santykiu.
Pagalvokite, prie ko derinsite. Jei neturite supratimo, kaip derinti drabužius, ir iškart perkate vos tik į akį kritusią palaidinę, nesukdama galvos, ar ji tiks prie turimų batelių ar rankinės, galite būti garantuota, kad tokio drabužio nenešiosite.
Geriausia vadovautis taisykle, kad spintos pagrindą turi sudaryti vadinamieji pagrindiniai drabužiai (kelnės, palaidinės, sijonai, švarkeliai ir pan.). Perkate naują palaidinę? Pagalvokite, prie kokių kelnių ar sijono ji derės. Norite įsigyti kaklo papuošalą? Iškart mąstykite, prie kokios palaidinės ar suknelės jį segėsite.
Neikite į parduotuvę viena. Eidama apsipirkti neikite viena – imkite į parankę draugę, kurios skonis jums artimas ir kuri galės jums patarti. Kitas asmuo žvelgs objektyviau ir tiesiai pasakys, ar drabužis jums tinka, ar ne ir atkalbės, jei norėsite įsigyti nereikalingą ar nederantį rūbą.
TAIP PAT SKAITYKITE: Apsipirkimas dėvėtų rūbų parduotuvėse – sąmoningumo požymis
Domėkitės tendencijomis. Be abejo, jei norite atrodyti stilingai, būtina jaustis gražiai. Tačiau jei dabar pažvelgsite į savo spintą, pamatysite, kad prisipirkote drabužių, kurie buvo madingi prieš 15 metų. Kaip žinia, mada sukasi ratu. Tad patarimas – jei įsigijote tikrai kokybišką rūbą, neišmeskite jo, nes praėjus šiek tiek laiko, ieškosite panašaus įsigyti vėl.
Pirkite klasiką. Norint kardinaliai pakeisti spintos turinį, patartina pirkti klasikinių spalvų rūbus. Perkant daug ir įvairių spalvų rūbų tikėtina, kad vėl turėsi daug rūbų, kurie tarpusavyje nederės, tad eksperimentuoti spalvomis patartina tik jau savo stilių susikūrusioms merginoms.
Klasikinės juodos kelnės ar sijonas ilgai neišeis iš mados, o juo garderobą paįvairinti galėsite ir detalėmis (šalikėliu, diržu, papuošalais). Kaip sakė garsioji Coco Chanel, „mada keisis, tik stilius išliks“.
Nepirkite spontaniškai. Prieš pirkdamos apmąstykite, ko jums išties reikia, ką būtina įsigyti, o be ko galite ir apsieiti. Yra kur kas didesnė galimybė, kad įsigysite netikėtą pirkinį, jei eisite į parduotuvę neapsisprendusi, spontaniškai, tad tai daryti venkite.
Revizija prieš einant į parduotuvę – būtina. Iš savo garderobo atrinkite daiktus, kurių per pastaruosius metus nedėvėjote, taip pat aprangą su defektais, sudėvėtą, senamadišką. Taip pat suskirstykite aprangą pagal sezonus: vasariški, rudeniniai / pavasariniai, žieminiai.
Kai nuspręsite eiti apsipirkti, susidarykite pirkinių sąrašą ir stenkitės jo laikytis. Turite gražias languotas kelnes, bet neturite prie jų tinkančios palaidinės? Susikoncentruokite, kad ieškosite tokios, kuri derės prie šių kelnių, tačiau būtinai pagalvokite, kad tiktų ir prie kitų drabužių.
Stebėkite, kiek turite pagrindinių drabužių. Dizaineris Christian Dior yra pasakęs, kad be pamatų negali būti mados. Todėl net ir visą aprangą galima padalyti į du tipus: pagrindinę ir papildomą.
Pagrindinė apranga yra paprasta, lengvai derinama su papildoma apranga. Papildomai apranga yra spalvinga, raštuota, jai būdingas kitoks kirpimas. Ji derinama su pagrindiniais drabužiais. Taisyklingai suderinto garderobo papildomų ir pagrindinių drabužių santykis turėtų būti maždaug 70:30 santykiu. Todėl visada galvokite, kiek spintoje turite pagrindinių drabužių ir kiek papildomų.
Nepirkite vienodų drabužių. Dabar nereta mergina perkate keletą vienodų drabužių vienu metu. Neva ilgiau užteks, sutaupys pinigų ir laiko. Tačiau tai – dažna klaida. Tik pagalvokite apie tai, kad vienodas kelnes nešiosite dvigubai ilgiau, bet vieną dieną atsikelsite ir pasakysite „neturiu ką apsirengti“. Kasdien atrodysite vienodai ir tai ilgainiui gali jums atsibosti. Skubėsite į parduotuvę įsigyti ko nors naujo, o kelnių nesunešiosite, nes jos jums atsibos. Pirkti vienodus drabužius galite tuo atveju, jei tai drabužis iš pagrindinės garderobo dalies.
Nustokite nuolat sakyti, kad neturite ko apsirengti. Be abejo, kiekvienai moteriai ši frazė vis išsprūsta iš lūpų. Bet atsakykite sau, kiek kartų ji išties buvo pagrįsta. Dažniausiai ją ištariame ne todėl, kad tikrai neturime, ko apsirengti, bet todėl, kad drabužiai mums arba nepatinka, arba nežinome, su kuo juos derinti, arba jie jau nebenešiojami. Taigi drabužių turite, tik išmokite tinkamai juos dėvėti!
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!