Neutralioji lytis: fotografė trina ribą tarp vyriškumo ir moteriškumo

Moteris / „Shuterstock“ nuotr.
Moteris / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

San Fransiske gyvenančios fotografės Chloe Aftel nuotraukų serija „Agender“ (liet. žmogus, kuris savęs nepriskiria jokiai konkrečiai lyčiai) demonstruoja kompleksišką ir trapią savęs nei vyrais, nei moterimis nelaikančios bendruomenės pusę.

Šį projektą sukurti fotografę įkvėpė 2013 metų lapkričio mėnesį San Fransiske įvykusi tragedija – viename autobuse buvo žiauriai padegta 18-metė Sasha Fleischman, kuri save pristato kaip neautralios lyties žmogų. Būtent Sasha, praėjus keletui savaičių po šio įvykio, ir tapo pirmuoju fotografės modeliu, simbolizuojančiu savęs tam tikrai lyčiai nepriskiriančio žmogaus tragediją šiuolaikiniame pasaulyje.

Neįtikėtino žiaurumo auka tapusi Sasha Fleischman po šio įvykio tris savaites praleido ligoninėje ir Chloe Aftel fotosesijoje ji sudalyvavo vis dar neišgijusi ir sutvarstytomis kojomis, rašo huffingtonpost.com.

Chloe Aftel nuotraukų serija, kurioje vėliau sutiko dalyvauti ir daugiau neutralią lytį propaguojančių žmonių, šiuolaikinį pasaulį supažindina su kitokia mūsų visuomenės puse – su komplikuotais žmonėmis, kurie savęs nepriskiriai kuriai nors vienai lyčiai.

Iš pažiūros paprastos ir pernelyg niekuo neišsiskiriančios nuotraukos, darytos kasdienėje modelių aplinkoje, nebyliai atskleidžia gilias identiteto ir savęs paieškų problemas. Chloe Aftel nuotraukose užfiksuotos veido išraiškos ir modelių pozos leidžia pažvelgti į sudėtingą ir tarytum savo vietos šiame pasaulyje neturinčių žmonių asmenybės pusę.

„Mes nesakome, kad neturime lytie, ar kad lytis mums nesvarbi. Kaip tik priešingai – lytis mums yra be galo svarbi, tačiau ji nėra moteriška arba vyriška, mūsų lytis yra neutrali“, – pasakojo vienas fotosesijos modelių.

Fotosesiją „Agender“ surengusi Chloe Aftel siekia praplėsti kiek siaurą visuomenės požiūrį į žmogaus lytį ir užkirsti kelią diskriminacijai.

Remiantis JAV statistika, 78 proc. savęs jokiai lyčiai nepriskiriančių jaunų žmonių turi kentėti patyčias mokykloje, 90 proc. žmonių kenčia diskriminaciją darbe ir 53 proc. nors kartą yra išgirdę pašaipų viešosiose vietose.

Fotosesijos „Agender“ nuotraukas pasižiūrėti galite paspaudę čia.