„Nida Jazz Maratonas 2022“: įjungtas švyturys traukė žinomus Lietuvos žmones

Vytautas Švedas, Vaidas Jankauskas su žmona Lilija, Laima Lavaste ir Leonidas Šinkarenka / „Nida Jazz Maratonas 2022“ organizatorių nuotr.
Vytautas Švedas, Vaidas Jankauskas su žmona Lilija, Laima Lavaste ir Leonidas Šinkarenka / „Nida Jazz Maratonas 2022“ organizatorių nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-08-06 15:31
AA

Penktadienį žinomi šalies žmonės ir džiazo mylėtojai traukė į Nidą, kur tęsėsi „Nida Jazz Maratonas 2022“. Ketvirtadienį prasidėjęs festivalis rengiamas jau dvidešimt antrą kartą.

Džiazo šventė tradiciškai vyko užburiančioje vietoje – ant Urbo kalno. Ošiant Baltijos jūros bangoms, buvo įjungtas legendinis švyturys, kuris šiandien dega itin retai, tik per didžiausias Nidoje vykstančias šventes ir koncertus. Koncerte dalyvavęs Neringos meras Darius Jasaitis dėkojo svečiams, kad jie atostogoms renkasi Neringos miestą ir linkėjo visuomet išlikti optimistiškiems bei turtingo visomis prasmėmis gyvenimo.

„Nida Jazz Maratonas 2022“ antra diena / „Nida Jazz Maratonas 2022“ organizatorių nuotr.

Penktadienį festivalio gerbėjai klausėsi užburiančių džiazo skambesių, kuriuos atliko „Modal Jazz Ensemble” iš kaimyninės Latvijos bei „AYOM Sextet” – šios grupės nariai yra iš Brazilijos, Portugalijos, Ispanijos ir Angolos.

Laima Lavaste ir Leonidas Šinkarenka / „Nida Jazz Maratonas 2022“ organizatorių nuotr.

Į džiazo šventę Nidoje susirinko ir gausus žinomų žmonių būrys. Tarp jų – lenktynininkas Vytautas Švedas, rašytoja Laima Lavaste ir muzikantas Leonidas Šinkarenka, bendrovės „Du broliai" bendraturtis Vaidas Jankauskas su žmona Lilija, verslininkas Raimondas Kvedaras su žmona Jolanta, Neringos meras Darius Jasaitis su žmona Kristina.

Galerija:

„Nida Jazz Maratonas 2022“ antra diena (118 nuotr.)
+112

Paskutinę festivalio dieną, šeštadienį, muzikos gerbėjus stebins improvizuoti ir įvairialypiai Chanda Rule & „Sweet Emma Band” (Austrija) kūriniai. Festivalį uždarys legendinis džiazo orkestras Kauno bigbendas su vyriausiuoju dirigentu Jievaru Jasinskiu.