Nidoje nugriauto „Zuikio daržo“ atstovai kreipsis į teismą: „Tai nebe nameliai, o likučiai“

„Zuikio daržas“ / Asmeninio archyvo nuotr.
„Zuikio daržas“ / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: BNS
2024-02-11 16:11
AA

Nidos savivaldybei paskelbus, kad baigti šalinti penki neteisėtai stovėję prekybiniai nameliai, keturiuose iš jų veiklą vykdęs „Zuikio daržas“ teigia ketinantis kreiptis į teismą dėl patirtų nuostolių.

„Mes keturis namelius nuomojomės iš kiekvieno savininko, penktą – kitas asmuo. Mes kartu patyrėme žalą su savininkais, mes, kaip „Zuikio daržas“ praradome verslą, tikrai teisimės dėl to, ir dar viena savininkė, ketina bylinėtis“, – BNS sakė šio verslo atstovė Rūta Navickaitė.

Tuo metu savivaldybė šią savaitę paskelbė, kad baigė namelių, stovėjusių greta tako link Nidos centrinio paplūdimio, šalinimo darbus. Kai kurie nukelti nameliai bus tris mėnesius saugomi.

Šiuose nameliuose veikė kavinės.

„Nameliai apdaužyti, apgadinti, po griovimo darbų jie jau nebe nameliai, ten likučiai. Kad juos restauruotume, reikia pinigų, atvežimas brangus dalykas. Mes neturime vietos Neringoje – uždarytos visos durys, kur pasistatyti ir toliau atkurti „Zuikio daržą“, – teigė R. Navickaitė.

Ateity, pasak verslininkės, bus svarstoma galimybė dirbti ir kurti Nidoje, tačiau „su tokiu valdžios susidorojimu nesame tikri, ar tokia galimybė būtų suteikta“.

Sugadinti daiktai

Anot jos, nors „Zuikio daržo“ vardo niekas nesužlugdė, tačiau sugriautas visas smulkusis verslas, išsaugoti pavyko vos keletą daiktų.

„Visų pirma sugriauti nameliai, dalį turto pastatė po lietumi – įranga, šaldytuvai, nežinau, kas sugedo. Kas buvo visiškai sugriauta – tam tikri baldai“, – kalbėjo ji.

Anot R. Navickaitės, vykdomąjį raštą dėl griovimo savivaldybė buvo pateikusi vienam nameliui pagal jo adresą. Visi penki nameliai, anot verslininkės, turėjo skirtingus adresus, atskiras alkoholio licencijas, renginius leidimams, kasos aparatams ir kita.

„Traktuoja, kad nameliai nelegaliai stovėjo, bet kodėl išduodavo leidimus dirbti? Šiandien verslui dirbti nelegaliai Nidoje ant pagrindinio kelio – neįmanoma, reikalingos alkoholio licencijos, Veterinarijos tarnybos ir kiti leidimai. Pagrindinis dalykas – tai buvo padaryta neteisėtai ir neteisingai“, – teigė R. Navickaitė.

Pasak jos, į du dešimtmečius stovėjusius namelius jų savininkai buvo investavę viso gyvenimo santaupas. R. Navickaitė teigė, kad anuometinis meras Stasys Mikelis svajojo, kad būtų pakeisti įstatymai ir savivaldybė galėtų rasti būdą įteisinti tokius namelius.

„Juos apgavo valdžia su valdžios pasikeitimais. Kai savivaldybei atiteko galimybė spręsti žemės nuomos klausimus, ėmė ir nušlavė“, – kalbėjo ji.

Bylinėjosi teismuose

Neringos savivaldybė sausio pabaigoje informavo, kad Nidoje pradėti griauti minėti penki nameliai – diskusijos dėl jų teisėtumo vyko aštuonerius metus. Savivaldybė pabrėžė, kad jie visuomet buvo tik laikini statiniai, o nuo 2002-ųjų stovėjo neteisėtai. Tai įtvirtinta teismo sprendime.

Savivaldybės administracijai sausio mėnesio pabaigoje pradėjus namelių nukėlimą, vienas iš namelio valdytojų kreipėsi į Klaipėdos apylinkės teismą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, prašydamas laikinai uždrausti Neringos savivaldybei organizuoti pastato griovimo darbus. Šis prašymas buvo atmestas.

„Dėl namelių ateities Neringos savivaldybės administracijoje įvyko ne vienas susitikimas su juose veiklą vykdžiusiais atstovais – šie asmenys buvo informuoti apie tai, kad ruošiantis 2024-ųjų vasaros sezonui bus organizuojami namelių nukėlimo darbai, susitikimų metu apkalbėtos ir alternatyvios vietos veiklai teikti“, – skelbia Neringos savivaldybė.

Anot jos, namelio savininkai dar prieš keletą metų buvo įpareigoti nukelti arba nugriauti laikinus statinius per mėnesį nuo teismo sprendimo, o to neįvykdžius leista padaryti Neringos savivaldybės administracijai savininkų lėšomis.

Trys nameliai, anot savivaldybės, bus saugomi tris mėnesius.

Neringos meras Darius Jasaitis anksčiau BNS teigė, kad šioje teritorijoje vyksta detalusis planavimas. Numatyta, kad čia turėtų atsirasti Jūros terapijos centras.

„Sprendimą, ar namelių vietoje galės atsirasti naujos prekybos ar paslaugų teikimo vietos, priims Neringos savivaldybės taryba. Vienas namelis patenka į planuojamo Jūros terapijos centro teritoriją, kuriai šiandien rengiamas detalusis planas. Čia tokios paslaugos (iš kilnojamųjų statinių) – teikimas nenumatytas“, – rašoma savivaldybės pranešime.

Kaip skelbiama, Neringos savivaldybės mero iniciatyva rengiamas sprendimo projektas dėl teritorijos kitoje tako, vedančio į Nidos centrinį paplūdimį, pusėje. Juo siūloma Neringos savivaldybės prekybos ar paslaugų teikimo viešose vietose sąrašą ir schemas papildyti prekybos teikimo vietomis aptariamoje teritorijoje.

Pabrėžiama, kad Neringos savivaldybės taryba ir priims sprendimą, ar tokias vietas numatyti, kokiomis sąlygomis vietų nuomos aukcionas galėtų būti vykdomas, o galbūt priims sprendimą dėl kitokios teritorijos vizijos.