Nidos „Zuikio daržo“ pabaiga: griaunama kurorto svečių dievinta kavinė

Nidoje griaunamas „Zuikio daržas“ ir dar keli greta esantys pastatai / Mato Lasausko nuotr.
Nidoje griaunamas „Zuikio daržas“ ir dar keli greta esantys pastatai / Mato Lasausko nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
2024-01-24 20:33
AA

Trečiadienį pradėta griauti Nidoje esančią kavinę „Zuikio daržas“ ir greta esančius medinius pastatus. Statiniai, kuriuose veikė kavinė, neturėjo leidimo stovėti. Neringos savivaldybė teigia, kad šie statiniai neteisėtai stovėjo daugiau nei 20 metų.

Neringos savivaldybė dar 2015-aisiais pareikalavo nugriauti prekybos kioską prie Nidos pliažo.

Po ketverių metų – 2019-aisiais – reikalavimas pakartotas.

Tuomet imta rinkti parašus peticijai, kad kavinė nebūtų nugriauta.

Nidoje griaunamas „Zuikio daržas“ ir dar keli greta esantys pastatai / Mato Lasausko nuotr.

Trečiadienį „Zuikio daržo“ feisbuko paskyroje pasidalinta vaizdo įrašu, kaip kavinė griaunama. Vietos tarybos narys Matas Lasauskas pažymėjo, kad dar rugsėjį „Zuikio daržo“ šeimininkai iš mero Dariaus Jasaičio rankų gavo apdovanojimą už Svetingiausią Neringos verslą.

„Sausį tyliai, ramiai, svetingai griauni. Apie informavimą ir terminą iškraustyti kažkodėl niekas negirdėjo. Laužtuvu išlaužtos durys, visur mėtosi asmeniniai daiktai, o aparatūra mįslingai jau kažkur Klaipėdoje“, – teigė M.Lasauskas.

Nidoje griaunamas "Zuikio daržas" ir dar keli greta esantys pastatai / Mato Lasausko nuotr.
Nidoje griaunamas „Zuikio daržas“ ir dar keli greta esantys pastatai / Mato Lasausko nuotr.

Teisininko išsilavinimą turintis M.Lasauskas teigė, kad teismo sprendimas griauti buvo tik dėl vieno statinio. Dėl kitų to gauta nebuvo. Jis sakė, kad bandyta susisiekti su vietos valdžia ir gauti paaiškinimą, kodėl griaunami ir kiti pastatai, tačiau nepavyko.

Trečiadienį atvyko sunkiasvorė technika

Paskutinis pranešimas apie griovimą gautas 2019-aisiais. Vėliau situacija aprimo, kavinės valdytojai netgi gavo apdovanojimą, tačiau trečiadienį suvažiavo sunkiasvorė technika pastatams griauti.

Dar prieš penkerius metus meras Darius Jasaitis teigė, kad leidimas prekybai laikinuose statiniuose pasibaigė ne tik „Zuikio daržui“, bet ir kitiems statiniams. Esą pratęsti leidimo nebeleido pasikeitę teisės aktai.

„Zuikio daržas“ / „Zuikio daržo“ nuotr.

Prieš kelerius metus kalbintas kurorto meras sakė, kad NŽT pradėjo taikyti baudas savivaldybės administracijos direktoriui už tai, kad negriauna nelegalių statinių. Kurį laiką truko žemės formavimo, detaliųjų planų rengimas, po kurio turi būti surengtas žemės aukcionas prekybos paskirčiai.

„Bet tam, kad skelbtų aukcioną, pagal įstatymą, turi būti tuščias sklypas. Nes jei laimėtų ne tie, kurie turi namelius, o kiti? Įstatymas sako – turime atlaisvinti sklypus“, – komentavo jis.

VIDEO: Nidoje griaunamas „Zuikio daržas“ ir dar keli pastatai

Savivaldybė: „Esame priversti vykdyti griovimo darbus“

Trečiadienio vakarą ir savivaldybė sureagavo į situaciją ir priminė, kad diskusijos dėl namelių teisėtumo truko aštuonerius metus.

„Vis dėl to, realybė yra tokia, kad greta tako į Nidos centrinį paplūdimį stovintys nameliai visuomet buvo tik laikini statiniai, o nuo 2002-ųjų jie stovi neteisėtai“, – rašoma savivaldybė pranešime.

Primenama, kad šie nameliai pastatyti 1996-aisiais trims metams su galimybe pratęsti veiklą. Nuo 2002-ųjų galimybės pratęsti veiklą neliko, taigi nameliai stovėjo neteisėtai.

Teigiama, kad savininkai net kelis kartus buvo įspėti apie planus griauti.

Griaunama Nidos kavinė „Zuikio daržas“ (8 nuotr.)
+2

„Suprantamas „Zuikio daržo“ gerbėjų ir palaikytojų pasipiktinimas, tačiau Neringos savivaldybės administracija privalo užtikrinti šių neteisėtų statinių pašalinimą, kitaip teisinę atsakomybę neš Savivaldybės administracijos specialistai.

Esame priversti organizuoti griovimo darbus, įgyvendinant šalies teisės aktus. Apie griovimo darbus visi namelių savininkai buvo informuoti, procedūros vykdomos šalies įstatymų nustatyta tvarka. Tikrai negriauname „Zuikio daržo“ ir vildamiesi, kad ši legendinė vieta yra kur kas daugiau nei neteisėtai stovintys nameliai, linkime rasti naują vietą savo idėjoms įgyvendinti ir bendraminčiams susiburti“, – teigia vietos valdžios atstovai.