Niekada neskalbtas Kurto Cobaino megztinis bus parduodamas aukcione

Kurtas Cobainas vilki žalią megztinį, kuris bus parduodamas aukcione / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ant kelio ženklo prie vieno miesto Jungtinėse Valstijose užrašyta: „Sveiki atvykę į Aberdyną. Ateik, koks esi (Come As You Are)“. Ta eilutė iš legendinės „Nirvana“ dainos pasveikina gerbėjus iš viso pasaulio, plūstančius čia pagerbti Kurto Cobaino.

K.Cobainas mirė būdamas 27-erių, kai „Nirvana“ buvo šlovės viršūnėje, išleidusi tokius pasaulinius hitus kaip „Come as You Are“ ir „Smells Like Teen Spirit“, davusi pradžią ištisai grandžo-pankmuzikos ir sunkiojo metalo samplaikos – grupių kartai. Tad nenuostabu, kad šis dainininkas yra šlovinamas ir šiais laikais.

Aukcionų namai „Julien's Auctions“ šią savaitę pranešė, kad spalio mėnesio pabaigoje vyksiančiame aukcione bus parduodami K. Cobaino daiktai: megztinis ir gitara. Alyvuogių spalvos megztinį muzikantas dėvėjo per „Nirvana“ koncertą „MTV Unplugged“. 

Kurtas Cobainas iš grupės „Nirvana“ / Kadras iš koncerto

„Labai svarbu paminėti, kad šio megztinio mes neskalbėme, – „Rolling Stone“ žurnalui sakė aukciono namų atstovė D. Jullien. – Jūs galite matyti, kad dėmės vis dar yra. Pavyzdžiui, yra matomos nuo cigarečių likusios skylutės“.

Mezgtinį saugojo savo tapatybės nepanoręs atskleisti vyras, kuris patikino, kad drabužį jis laikė seife ir nuolat jį prižiūrėjo. Be to, šis megztinis jau vieną kartą buvo parduotas 2015-ųjų lapkritį už 135 tūkst. JAV dolerių smarkiai viršydamas pradinę – 60 tūkst. JAV dolerių – sumą. Tačiau dėl nežinomų priežasčių, megztinis ir vėl grįžo į minėtuosius aukciono namus ir šįkart pradinė jo kaina siekia net 200 tūkst. JAV dolerių. Tikimasi, kad atsiras pirkėjas, pasiūlysiantys kur kas didesnę sumą.

Kurtas Cobainas / Organizatorių nuotr.

„Tai nebėra tik išskirtinai kolekcionierių daiktai, – kalbėjo D. Jullien. – Tai tampa šių laikų investicija. Vis daugiau roko kultūros daiktų yra vertinami ir tampa naujausiais meno kūriniais“. 

Kartu su megztiniu, aukcione bus parduota ir 1993-aisiais pagaminta akustinė gitar „Fender“, kuria K. Cobainas grojo vieno iš koncertinio „Nirvana“ turo metu.

Skaitykite daugiau