Nijolė Narmontaitė Knygų mugėje nustelbia aplinkinius – įvaizdį kūrė dar Tenerifėje

Aktorė Nijolė Narmontaitė ir Liudas Mažylis Knygų mugėje/ Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienį, vos prasidėjus Vilniaus knygų mugei, lankytojų netrūko. Žmonės plūdo į „Litexpo“ parodų rūmus susitikti su mėgiamais rašytojais, susipažinti su jų naujausiais darbais bei pasikalbėti įvairiais dominančiais klausimais. Knygų mugėje vasario 21 dieną galėjai sutikti profesorių Liudą Mažylį, rašytoją ir aktorę Nijolę Narmontaitę, žurnalistą Andrių Tapiną, fotografą Algį Kriščiūną ir daug kitų žinomų veidų.

Praėjusiais metais kartu su dizaineriu Aleksandru Pogrebnojumi Lietuvos šimtmetį ypatingai minėjęs ir prie limituotos marškinėlių kolekcijos kūrimo prisidėjęs Liudas Mažylis šį kartą dalijo autografus, bendravo su publika, pristatinėjo savo darbus ir... Net šiek tiek gąsdino susidomėjusius jo naujausiu darbu.

„Šiame romene kertamos galvos“, – juokėsi Liudas, paklaustas, kodėl prie jo stendo mugėje ant stalo stūgso butaforinė kaukolė. 

„99 šimtosios“ – jau antroji L. Mažylio mugėje pristatoma knyga. Šį kartą autorius pasakojo, jog tai – ne dokumentika, o veiksmo trileris su siaubo elementais. Prieš metus jis daugumą sužavėjo su kūriniu „99 metais po įvykio“, ten dokumentiką, tikrus faktus profesorius pateikė su šlakeliu romantikos. Tačiau, kaip pats sako, kitą knygą rašė pasitelkdamas naujo žanro subtilybes.

Profesorius Liudas Mažylis/Gretos Skaraitienės nuotr.

Netoliese Liudo Mažylio prie knygų stendo akį traukė aktorė ir rašytoja Nijolė Narmontaitė. Tas pasakiškas, teatro scenos karalienės įvaizdis – senos vaikystės svajonės realizavimas, teigė Nijolė.

Moteris Vilniaus Knygų mugėje pristatė jau ketvirtąją savo knygą „Aktoriai, aprengėjos ir scenos darbininkai. Ko nematė žiūrovai“. Romane veikėjais tapo Lietuvai puikiai žinomi vardai. Keli jų – aktorė Ineta Stasiulytė, režisierius Algirdas Latėnas.

Aktorė Nijolė Narmontaitė Knygų mugėje/ Gretos Skaraitienės nuotr.

Knygų mugei Nijolė ruošėsi iš anksto. Dar būnant Tenerifėje, jai meistrai kūrė neįtikėtiną įvaizdį.

„Taip atrodyti rinkausi pagal knygos pavadinimą. Norėjosi teatrinio drabužio, juolab, kad tai buvo didžiulė vaikystės svajonė. Pamenu, kai pirmą kartą kino ekranuose išvydau Marlene Dietrich su fraku, nuo to laiko visuomet norėjau taip pasipuošti.“ – portalui Žmonės.lt pasakojo Nijolė Narmontaitė.

Nuostabios meistrės Linutės išpildytas N. Narmontaitės įvaizdis bei užsienyje kurti papuošalai aktorę pavertė daugiausiai dėmesio sulaukusia rašytoja.

Aktorė Nijolė Narmontaitė Knygų mugėje/ Gretos Skaraitienės nuotr.

„Mano galva pilna idėjų, noriu improvizuoti, kad kiekvieną kartą viskas atrodytų kitaip. Labai džiaugiuosi, kai sulaukiu komplimentų. Kadangi tai yra knygos apie teatrą, niekuomet kažkas nebus perspausta. Toks jau tas teatras.“ – šypsojosi Nijolė.

Anot jos, svarbiausia turėti idėją. Pusantro mėnesio praleidusi Tenerifėje, aktorė, prieš ten iškeliaudama viską kruopščiai suplanavo. „Pasidariau pirmuosius primatavimus, išsirinkau batelius, cilindrą. Pasilikau tik tris dienas prieš Knygų mugę. Viską suspėjome, nes dirbome operatyviai.“

Aktorė sekmadienį didžiojoje „Litexpo“ salėje planuoja pristatyti savo knygą, o renginyje turėtų apsilankyti ir Ineta Stasiulytė su režisieriumi Algirdu Latėnu.

„Su Ineta mes esame žemaitės, o šie metai – būtent žemaičių, todėl nenustebkite, jei išgirsite mūsų krašto kalbą. Ineta – viena iš mano knygos veikėjų. Be galo žaviuosi šiuo žmogumi.“ – sakė Nijolė. 

2018-aisiais didžiuliame renginyje dėl ligos nepasirodęs profesorius Vytautas Landsbergis ketvirtadienį taip pat leido „atsigriebti“ savo gerbėjams. Šį kartą jis dalijo autografus, kalbėjosi su žmonėmis ir pristatinėjo savo darbus. 


Profesorius V. Landsbergis/Gretos Skaraitienės nuotr.

Praėjusiais metais Vilniaus knygų mugėje turėjęs pristatyti savo knygą „Iš signatarų balkono ir kitur: Vasario 16-oji 1989–2017“ Vytautas Landsbergis neatvyko dėl gripo komplikacijų, todėl nenuostabu, kad šį ketvirtadienį lankytojai ne tik kalbėjosi apie V. Landsbergio darbus, bet ir linkėjo jam kuo didžiausios sveikatos.

Geras knygas čia rasite lengviau – su tokiu pažadu startuoja naujas prekės ženklo „Žmonės“ projektas „ŽMONĖS Knygos“, kuris pristatomas Vilniaus knygų mugėje. Naujajame internetiniame knygyne skaitytojai galės rasti tik kruopščiai atrinktas, dėmesio vertas knygas.

Netradiciniai knygų pasiūlymai ir rekomendacijos, gerai žinomų tinklaraštininkų apžvalgos, kurios padės apsispręsti – visa tai žmonėms, mėgstantiems skaityti, siūlo „ŽMONĖS Knygos“ platforma internete. Apsilankykite www.zmonesknygos.lt.

Prasidėjo 20-oji Vilniaus knygų mugė (51 nuotr.)
+45
Skaitykite daugiau