Nijolė Narmontaitė: Mano 10 auksinių taisyklių

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Aktorei Nijolei Narmontaitei labiau patinka klausytis, nei kalbėti. Tačiau tie, kam teko asmeniškai ir nuoširdžiai su ja pabendrauti, turbūt sutiks, kad ji – nuostabi pašnekovė.

Vis dėlto patarimus Nijolė dalija labai atsargiai: „Juk kas tinka man, nebūtinai tiks kitam. Ir šios auksinės taisyklės galioja labiausiai man pačiai. Oscaras Wildeʼas romane „Doriano Grėjaus portretas“ rašė: „Kad susigrąžintum jaunystę, tereikia pakartoti savo kvailystes.“ Galėčiau juokaudama tik pratęsti: „Nieko tokio, jei nusižengsi šioms taisyklėms, – visada būsi jauna.“

1. Gyvenk čia ir dabar, kiekvieną, net pačią nereikšmingiausią, akimirką paversdama švente.

2. Nesigailėk to, ko negali pakeisti. Duok savo sąžinei ataskaitą ir neužsiiminėk savigrauža, nes ji stabdo kūrybą ir blokuoja svajones.

3. Neleisk sau gyventi nuobodžiai. Rusų humoro karalius Michailas Žvaneckis juokavo: „Jeigu juodą praeitį sumaišysi su šviesia ateitimi, išeis pilka dabartis.“ Dėkui Dievui, mano dabartis labai spalvinga.

4. Niekada nesakyk „niekada“.

5. Lengvai leisk pinigus. Kažkur girdėjau juokingą posakį: „Leisk pinigus lengvai ir linksmai. Kaupti santaupas – toks pat senėjimo požymis, kaip ir plaukai ausyse.“ Ir būtinai dėk rankinę ant žemės (priešingai, nei yra priimta) – taip lengviau pinigams „sušokti“ į ją.

6. Prisijaukink mintį, kad niekas nieko tau neprivalo dovanoti, duoti. Nesitikėk nieko iš niekur – sugrįš dvigubai. Ir – dar geriau – dalykis viskuo, kuo gali.

7. Jei neturi, ką gero žmogui pasakyti, – verčiau patylėk.

8. Niekam nieko nepavydėk ir neapkalbinėk. Sutinku su popiežiaus Pranciškaus mintimi, kad apkalbos – tai viena iš teroro formų.

9. Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad su tavimi elgtųsi.

10. Brangink artimus žmones.

Skaitykite daugiau