Nijolė Narmontaitė medikams padėkoti kviečia langus pasidabinant gėlėmis: „Juk jie kasdien vyksta į nežinią“

Nijolė Narmontaitė/ Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Nijolė Narmontaitė/ Gretos Skaraitienės ir asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-11 17:48
AA

Aktorė Nijolė Narmontaitė sumąstė medikams už darbą padėkoti neįprastai. Nijolė siūlo žmonėms savo langus papuošti popierinėmis gėlėmis ir tokiu būdu pasakyti „ačiū“ medikams, kurie šiuo metu su pandemija kovoja pirmoje fronto linijoje. „Jie kasdien važiuoja į nežinią, todėl būtų gražu, jeigu pakėlę galvas languose pamatytų jiems skirtas gėles“, – Žmonės.lt sakė Nijolė.

N. Narmontaitė šypsojosi, kad tokia idėja jai kilo iš aktorinės pusės: – „Aktoriams visuomet svarbiausi yra aplodismentai, o jeigu kažkas iš gerbėjų atneša gėlių – tai yra labai brangintinas dalykas. Dabar, užsidarius namuose, dažnai girdžiu verkšlenimus, kad nėra kuo užimti vaikų ar anūkų. Pagalvojau, kad ir vaikui smagu būtų iškarpyti gėlytę. O tai jis  dar ir darytų ne veltui, o kaip padėką gydytojams. Juk į tą vaiko širdelę kažkas irgi įkris. Argi ne taip?“.

Apie akciją N. Narmontaitė socialiniuose tinkluose paskelbė dar pirmadienį ir prisipažino, kad šis dalykas sulaukė didelio susidomėjimo. 

 

Nijolės Narmontaitės sugalvota akcija – gėlės languose medikams/ Asmeninio albumo nuotr.

„Prie akcijos prisijungė daug žmonių: ir Tenerifės lietuviai, ir trečiojo amžiaus universitetai, Telšių bendruomenė ir kultūros centras visais būdais ir platina šią akciją, ir patys klijuoja gėles, man siunčia savo išpieštus langus. Neseniai paskambino ir atstovas iš didelio vaistinių tinklo. Jie irgi išreiškė norą prisijungti prie  akcijos, nes labai patiko ši mintis“, – pasakojo aktorė. 

Aktorė teigė, kad šiuo sudėtingu metu turėtume padėkoti ne tik gydytojams, bet ir visam gydymo istaigų personalui.

 

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Kiekvieną dieną jie eina į nežinią. Reikia neturėti vaizduotės, kad nesuvoktum, kokia dabar yra  sudėtinga situacija. O dabar, man atrodo, pagaliau suprasime, kad gydytojo profesija iki šiol buvo nepaprastai nuvertinta. Lygiai taip pat ir mokytojo...Šiandien reikėtų padėkoti ir jiems, ir ypatingai – visam personalui esančiam karštuose taškuose. Turiu omeny ir valytojus, laborantus, vairuotojus. Visi kas ten dirba yra bakterijų lauke“, – sakė ji. 

Nijolė pastebėjo, kad lietuviai kol kas yra šiek tiek susikaustę. Štai Ispanijoje, kasdien audringai aidi ne tik plojimai medikams, bet ir šokiai. 

„Mes, lietuviai širdyje visi turime kažką gražaus, bet esame susikaustę ir bijome likti nesuprasti. Mano sūnus su šeima gyvena Ispanijoje, Tenerifėje, todėl aš turiu su kuo palyginti. Jie pasakojo, kad pas juos paploti gydytojams yra ne vienadienis paplekšnojimas rankomis. Žmonės yra labai susitelkę ir kasdien laukia septintos valandos vakaro kaip didžiausios šventės. Visi išeina į balkonus, terasas, kas neturi – atsidaro langus. Visi ploja, šaukia „ačiū“. Tarp jų labai jaučiasi bendrystė.

Nijolės Narmontaitės sugalvota akcija – gėlės languose medikams/ Asmeninio albumo nuotr.

Kažkas gatvėje yra atsakingas už muziką ir paplojus pas juos vyksta diskoteka. Visi šoka – nuo jauno iki suaugusio ir jie vieni kitiems šitaip kelia nuotaiką. Todėl pagalvojau, kad tos gėlės – galėtų nuotabiai pakelti nuotaiką gygytojams. Jeigu jie važiuoja į darbą, ar greitosios automobiliu ir pakėlę akis pamatė jiems skirtą gėlę – tikrai apsidžiaugs. Štai, visai neseniai man skambino ir pasakojo, kad greitosios automobiliu vykusi komanda ir išvydusi gėles pradėjo džiaugsmingai pypsinti. Būtų taip gražu jeigu atsirastų daugiau žmonių, kurie surastų laiko ir prisidėtų. O karpyti gėles man dar buvo ir didelis malonumas ir tie langai dabar tokie gyvi, toks jausmas, kad jie papuošti Velykoms“, – juokėsi Nijolė. 

Nijolės Narmontaitės sugalvota akcija – gėlės languose medikams (12 nuotr.)
+6