Nijolė Pareigytė su šeima sugrįžo iš darbingų atostogų: „Dėl visko kaltas laiko trūkumas“

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.
Nijolė Pareigytė-Rukaitienė / Asmeninio albumo nuotr.
Kamilė Akelaitytė, 15min
Šaltinis: Žmonės
2022-06-10 13:08
AA

Grupės „69 danguje“ narė Nijolė Pareigytė-Rukaitienė su šeima sugrįžo iš turiningų atostogų, per kurias ne tik aplankė keletą krypčių, bet ir darbavosi. Kol Nijolės vyras Rimvydas su dukra Patricija ilsėjosi, dainininkė vedė vestuves ir koncertavo. Nijolė šypsosi – ne be reikalo save vadina „darboholike“ ir teigia, kad tik per darbines atostogas gali ilsėtis „be sąžinės graužaties“.

Ispanijos sostinę Madridą, Ispanijai priklausančią salą Maljorką ir Vengrijos sostinę Budapeštą – tiek skirtingų krypčių vos per kiek daugiau nei savaitę laiko spėjo aplankyti Nijolė Pareigytė-Rukaitienė kartu su vyru Rimvydu ir dukra Patricija. Iš pažintinės kelionės sugrįžusi dainininkė šeimos atostogų įspūdžiais sutiko pasidalyti ir su portalo 15min skaitytojais.

Iš Madrido – į Maljorką, kur ir dirbo, ir poilsiavo

Kelionę Nijolės šeima nusprendė pradėti nuo jų iki tol neaplankyto miesto – Ispanijos sostinės Madrido. Atlikėja tikėjosi, kad šis primins jos kitą mylimą Ispanijos miestą Barseloną, į kurią jai nuolatos norisi sugrįžti. Tačiau keliautojų trijulė greitai suprato, kad į Madridą grįžti daugiau nenorės – miestas jų pernelyg nesužavėjo. „Gražus, bet apie nieką“, – nuomone pasidalijo Nijolė.

Madride šeima aplankė svarbiausius architektūrinius paveldus, vaškinių figūrų muziejų, vietinius restoranus. Po čia praleistų trijų naktų kitas kelionės tikslas buvo Maljorkos sala, kurioje N.Pareigytė-Rukaitienė jau buvo viešėjusi ne kartą, joje pernai vyko ir bičiulės Natalijos Bunkės vedybų šventė. Į šia vietą šeima ir šįkart nusprendė keliauti neatsitiktinai. Čia dainininkės laukė pasirodymai net dvejose vestuvėse. Tad kol Rimvydas su Patricija ilsėjosi, Nijolė darbavosi.

„Išėjo darbinės atostogos. Jeigu ne planuotos vestuvės, tai nebūtume leidę sau keliauti į Maljorką. Dėl visko kaltas laiko trūkumas, bet labai smagu, kai vienu metu pavyksta ir padirbėti, ir pailsėti, ir dar su šeima pabūti. Kai viską suderini – negraužia sąžinė“, – 15min pasakoja atlikėja, kelionės metu suderinusi atostogas, darbą bei šeimą.

Maljorkoje dainininkė su šeima viešėjo penkias paras. Visą šį laiką paskyrė ne poilsiui prie vandenyno, o aktyviam salos pažinimui. Šeimyna spėjo aplankyti tiek rytinę, tiek vakarinę salos pakrantę, apvažinėti visą Maljorką ir netgi tris kartus pakeisti gyvenamąją vietą.

Nors keliautojai atvykę į Maljorką tikėjosi garantuoto gero oro, juos sala pasitiko su šalčiu, vėju bei lietumi. Pasak atlikėjos, darganotas oras priminė „lietuvišką vasarą“, tačiau greitai pasitaisė. „Tada ir nuotaika pagerėjo“, – prisiminusi šypteli.

Apibendrinusi šią aplankytą kryptį, Nijolė atskleidžia, kad Maljorkoje ją labiausiai sužavėjo būtent vakarinė salos pusė: „Patiko viskas. Gamta, miesteliai, architektūra, žmonės, oras, maistas ... Tiesiog tobula!“

Bilietai namo gali ir palaukti – skrendam į Budapeštą!

Po saulėtosios Maljorkos šeima ketino grįžti atgal į Lietuvą. Tiesioginių skrydžių laikai nesutapo, tad ėmėsi ieškoti tarpinių. Visgi, žvalgantis tarpinių bilietų į Lietuvą, Nijolę ir jos vyrą Rimvydą maloniai nustebino šių skrydžių siūlomos kainos – pasirodė pigi galimybė namo grįžti per Vengriją ir iki kelionės namo parą laiko praleisti joje.

Porai susižvalgius, jie greitai nutarė, kad tai puikus šansas aplankyti dar vieną nematytą šalį. Dainininkė atvira – nuvykti į Vengrijos sostinę Budapeštą buvo jos sena svajonė: „Turiu aistrą senovei. Man labai patinka bažnyčios, pilys, dvarai, muziejai...“

Tad šeima naktį atskrido į Budapeštą. Kelias valandas pamiegoję, dieną stengėsi pradėti kuo anksčiau, kad per laiką iki skrydžio į Lietuvą suspėtų pamatyti kuo daugiau dar nespėtos pažinti šalies.

„Todėl po Budapeštą lakstėme lyg išprotėję“, – juokiasi N.Pareigytė-Rukaitienė.

Dar skrydžio metu Nijolė su vyru susidėliojo, ką Budapešte pamatyti svarbiausia, kas būtų įdomu ne tik jiems, bet ir dukrai Patricijai. Įspūdingu architektūros paveldu pasigirti galintis miestas žinomą dainininkę ypatingai sužavėjo: „Nusprendėme, kad dviese su vyru į jį dar tikrai grįšime.“

Pašnekovės 15min pasiteiravus, kodėl dviese, o ne trise, ji neslėpė, kad dukrai, kaip vaikui, šis miestas pasirodė kiek per nuobodus. Patricijos nesužavėjo nei lankytos bažnyčios, nei didžiulės pilys. Nijolė juokiasi, kad populiariausios nekantrios Patricijos frazės Budapešte buvo „Ar jau viskas?“, „Ar jau pažiūrėjote?“, „Ar jau galime eiti toliau?“.

Nijolės Pareigytės atostogos / Asmeninio albumo nuotr.

Nuo šiol – tik pažintinės kelionės

Šios dainininkės šeimos atostogos buvo itin aktyvios – vos per daugiau nei savaitę laiko jie aplankė dvi skirtingas Ispanijos vietoves. Negana to per parą dar spėjo paturistauti ir Vengrijos sostinėje. Nijolė teigia, kad ši veikli išvyko jai leido suprasti, kad pažintinės atostogos šeimai patinka kur kas labiau nei poilsinės.

N.Pareigytė-Rukaitienė prisimena, kad pirmą kartą aktyviai keliauti atostogų metu ji su šeima pradėjo tik pernai, kai poilsiavo Tailande. Nors šioje Azijos šalyje jie prieš tai buvo daug kartų, seniau šeima tiesiog išsinuomodavo vilą ir visą mėnesį nuo jos nenutoldavo.

Atlikėja tokį savo požiūrį į ramias atostogas dabar smerkia. Juokauja, kad tiesiog gulėjimas laiką leidžiant svetimam krašte prilygsta nuodėmei.

„Taip daryti negalima. Turi visada keisti skirtingas lokacijas, kad kuo daugiau pamatytum“, – įsitikinusi pašnekovė.

Tiesa, Nijolė neslepia – aktyvios kelionės išvargina. Nuolatinis daiktų krovimas, dideli atstumai eikvoja energiją. Tačiau patirti įspūdžiai galiausiai viską atperka: „Tiek daug pamatai, tiek visko patiri. Su tiek daug emocijų laikas labai smagia lekia.“

Grupės „69 danguje“ narė 15min patikina, kad nuo šiol nusprendė rinktis tik tokio tipo atostogas ir daugiau į poilsines keliones bilietų pirkti neketina.

„Man labiau prie širdies pažintinės kelionės. Apie Egiptus ar Turkijas jau net nebegalvojame“, – pasikeitusiu požiūriu džiaugiasi N.Pareigytė-Rukaitienė.

Nijolės Pareigytės atostogos / Asmeninio albumo nuotr.

Dukra keliauja vos nuo mėnesio laiko

Iš visos šeimos kelionės Nijolės dukrai Patricijai, neabejotinai, labiausiai patiko jūra. Prieš skrendant į Budapeštą, Maljorkoje devynmetė mergaitė kartu su tėvais ištisą dieną praleido paplūdimyje.

„Vaikas visą dieną maudėsi, karstėsi ant uolų. Ji pas mane tokia, kur tik plaukia, plaukia ir plaukia. Galėtų visą laiką vandenyje išbūti“, – dukros pomėgiu dalijasi Nijolė.

Patricijos mama juokauja, kad mergaitei patiko ir tai, jog kol klasės draugai mokėsi mokykloje, ji tuo metu nardė vandenyne. Tačiau nepaisant atostogų ritmo, dainininkė stengėsi, kad dukra nuo mokslų neatsiliktų: „Turėjome ne tik pramogas, bet ir pamokas. Laisvesniu laiku mokėmės.“

Portalui 15min pašnekovė atskleidžia, kad dukters kelionių jau net neskaičiuoja, nes, kaip sako, ji „keliauja nuo mėnesiuko“. Tačiau aplankytas šalis smeigtukais Patricija žymisi tėvų dovanotame gaublyje. Kad mergaitė aplankiusi begalę skirtingų pasaulio krypčių, įrodo beveik pilnai smeigtukais susaigstytas planetos paviršius.

„Jame nepažymėta tik Antarktida“, – šyptelėjusi patikina Nijolė.