Nijolės Narmontaitės improvizacijų vakaras: į naujos knygos pristatymą rinkosi teatro žvaigždės

Jurgita ir Rytis Širvaičiai, Nijolė Narmontaitė ir Gražina Balandytė, Regina Varnaitė, Jūratė Onaitytė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nijolei Narmontaitei šis pirmadienis tapo gražia švente. Vilniaus mažajame teatre aktorė pristatė savo naują, jau trečią, knygos „Ko nematė žiūrovai“ dalį, kurią dedikavo ne tik aktoriams ir režisieriams, bet ir jų gerbėjams – jiems knygoje skiriama daugiausia dėmesio.

Tuomet, kai prieš dvejus metus N.Narmontaitė toje pačioje vietoje surengė savo pirmosios knygos pristatymą, scenoje ji nusprendė sugroti pjūklu, o savo performansą vadino „free-jazz“.

„Free-jazz“ vyko ir pirmadienio vakarą, Mažajame teatre kolegų ir bičiulių apsuptyje aktorė suruošė didžiulį improvizuotą spektaklį.

„Kad jūs visi žinotumėte, kaip man visa tai įgriso. Visos tos fotografų blykstės, prožektorių lempos, visas tas dėmesys... Kaip jūs žinotumėte, kaip man įgriso dalinti autografus, kaip įgriso visi tie gerbėjai“, – ironizuodama savo mylimą profesiją ir veiklą, kuriai ji atiduoda visą save, pasirodymą pradėjo į sceną žengusi aktorė.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Netrukus pakilo užuolaida ir susirinkusių akys pakrypo į čia sėdintį Kostą Smoriginą, čia grodamas gitara ji atliko kelis kūrinius, tarp jų – ir simbolinį „Makbetą“.

K.Smoriginas čia – ypatingas svečias, jo atvaizdas puošia ir naujos aktorės knygos viršelį.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Į sceną žengė ir aktorė Valda Bičkutė – būtent ji sugalvojo paskutinės knygos pavadinimą. Tai, kad čia pasakojama apie gerbėjus – V.Bičkutės nuopelnas.

N.Narmontaitė pagerbė visus, prisidėjusius prie knygos išleidimo, visiems jiems padovanojo po knygą, kurios kiekvinoje paliko ypatingą atsiminimą – savo lūpų atspaudą.

Čia buvo paminėta ir karikatūrininko Rimo Valeikio pavardė – tai, kad jis iliustravo aktorės knygą jau tapo gražia tradicija. Jo piešiniais buvo papuošta ir scenos arka. Pasirodymo pabaigoje ant pakabų sukabintus piešinius N.Narmontaitė įteikė svečiams. „Kodėl ant pakabų? Nes teatras prasideda nuo rūbinės“, – sakė ji.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

N.Narmontaitė pagerbė ir būrį garsių savo scenos kolegų. Su susirinkusiais svečiais mintimis apie gerbėjus dalijosi Eglė Gabrėnaitė, Gražina Balandytė, Regina Varnaitė, Kristina Kazlauskaitė, Specialiai iš Klaipėdos traukiniu atvykusi ir scenoje Marlene Dietrich kūrinį „Lili Marlen“ atlikusi Nijolė Sabulytė, Adolfas Večerskis ir daugelis kitų.

A.Večerskis iki šiol prisimena, kaip prieš keletą metų paryčiais laukdamas, kol atsidarys parduotuvė, gatvėje sutiko vieną moterį. Ši prie jo priklaupė ir pasakė: „Ačiū už gerus darbus“. Aktorius suglumo, tačiau lyg to būtų negana – moteris įteikė jam dovaną – angelo paveikslą. „Iki šiol jis kabo pas mane ant sienos ir sako: „Adai, daryk gerus darbus“, – istorija su vakaro svečiais pasidalijo A.Večerskis.

Įdomių istorijų prisiminė ir E.Gabrėnaitė. Turbūt mažai kas žinojo, kad jos ir Vaiva Mainelytės duetas turėjo itin originalią pravardę – kai aktorės būdavo kartu, joms buvo priklijuotas „girliandų“ vardas.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

E.Gabrėnaitė publiką iki ašarų prajuokino papasakojusi situaciją, kai sykį viename renginyje atsisėdo taip, kad galėjo užstoti gale jų sėdintiems vaizdą. Į klausimą, ar neužstoja, Eglė sulaukė atsakymo: „Tuštuma užstoti negali.“

Ji prisiminė ir legendinį, jau šviesaus atminimo aktorių Henriką Kurauską, kaip kadaise su juo vaikščiodama po Kauną išgirdo jį vardu šuktelėjusią gerbėją. „Jis sako – ko? O ji jam – „aš jus taip mylėjau, kai vaidinot Hamletą“. Henrikas atkirto, kad tada reikėjo sakyt“, – pasakojo E.Gabrėnaitė prasitarusi, kad nors iš gerbėjų vėliau gauti komplimentai malonūs, dažniausiai aktoriams labiausiai jų reikia esamuoju laiku. Neva tada, kai pasitikėjimas savimi dar labai menkas.

Su H.Kurausku susijusią istoriją svečiams papasakojo ir G.Balandytė. Ji prisiminė, kaip aktoriui po „Hamleto“ įteikė supakuotą butelį. Šis galvojo, kad čia koks brangus konjakas, o išpakavus paaiškėjo, jog tai – kefyras. „Man jau nepatogu buvo už savo juoką, bet jis verkė. Sako koks aš laimingas. O paskui – tikiuosi niekada po Hamleto negausiu kefyro“, – kalbėjo aktorė.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Į sceną su dukra Aušra Eidukaityte žengė ir R.Varnaitė. Aušra papasakojo apie mamai gerbėjų dovanojamas gėles, o Regina – ir uždainavo. Savitą humoro jausmą turinti aktorė laidė juokelius, kuriuos publika palaikė garsiais plojimais.

Įdomiomis istorijomis dalijosi ir K.Kazlauskaitė. „Ačiū, kad užfiksuoji tai, kas nuslydo, tačiau liko atminty. Ačiū, kad užfiksavai“, – girdama N.Narmontaitės indėlį į knygą kalbėjo ji.

Muzikinę programą vakaro metu pristatė ir Nomeda Kazlaus bei pianistas Linas Dužinskas, Gytis Padegimas ir Kauno teatralai. Itin originalų numerį parodė Egenijus Skerstonas ir Birutė Dambrauskaitė, po Vytenio Pauliukaičio papasakotos komiškos istorijos jie uždainavo prancūziškai.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Uždarame renginyje dalyvavo būrys garsių šalies teatro asmenybių. Aktoriai, režisieriai ir... gerbėjai.

„Ten, kur gerbėjai – ten ir dovanos. Apie tai rašau ir savo knygoje. Dalis puslapių čia spalvoti, iliustruoti, įklijuotos iliustracijos, kuriose tos dovanos matyti – dėl to knyga dar žaismingesnė, įdomesnė“, – apie „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai“ kalbėjo N.Narmontaitė.

Žinomus teatralus apie jų gerbėjus kalbinusi aktorė šįkart knygoje vieną skyrių skyrė ir sau. Čia ji užsimena apie savo pačios gerbėjus, nors dar labiau – apie kitų. „Anksčiau leisdavau sau daug istorijų rašyti. Bet kadangi aš pati dažnai būnu kitiems dovana, esu visko prikrėtusi, tai tuos įvykius ir aprašiau“, – pasakojo ji.

Nijolė Narmontaitė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Pastarąją knygą N.Narmontaitė parašė per metus. Kaip pati sako, šįkart darbas ėjosi kaip niekad sklandžiai – jei pirmą knygą spausdino kone vienu pirštu, tai dabar kompiuterio klaviatūra grojo tarsi pianinu, tempas tapo nepalyginamai greitesnis.

„Dalį medžiagos turėjau surinkusi dar rašydama praeitą knygą, todėl ir dėl to buvo lengviau. Prisipažinsiu, jau turiu minčių ir dar kelioms knygoms, tačiau ar tai pavyks įgyvendinti – parodys laikas“, – kalbėjo ji.

Pasak N.Narmontaitės ši knyga turėtų patikti tiems, kurie patys stovi gerbėjų pusėje. „Jiems bus įdomu paskaityti apie save. Kai kurie mano pašnekovai papasakojo pačių netikėčiausių istorijų, o apie kai kuriuos gerbėjus pavyko ir plačiau sužinoti. Apie tai, ką jie veikia, kokia buvo jų vaikystė – tai labai įdomu“, – pasakojo aktorė.

Daugiau šventinio vakaro akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Nijolė Narmontatė Mažajame teatre surengė šventinį naujos knygos pristatymą (68 nuotr.)
+62
Skaitykite daugiau