Niujorke gyvenanti kanklininkė Simona Smirnova išleido naują albumą „Bird Language“

Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.
Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
A
A

Jau dešimtmetį JAV gyvenanti kompozitorė, džiazo vokalistė ir kanklininkė Simona Smirnova pasauliui pristato savo trečiąjį originalios kūrybos albumą „Bird Language“. Tai – unikalus kūrinys, kuriame pirmą kartą koncertinės kanklės pristatomos džiazo kontekste. Kanklėmis improvizuojama, pritariama ir akomponuojama.

Kaip sako S.Smirnova, visi albumo kūriniai melodiški, vokališki ir simboliški, vaizduojantys stiprų žmogaus ryšį su gamta, ir atgimimo motyvą. Simona albumą kūrė įkvėpta Carlo Gustavo Jungo tekstų, lietuvių liaudies dainų, džiazo tradicijos ir gyvenimiškų patyrimų. Kompozitorė teigia, kad šis albumas yra tarsi jos asmenybės portretas.

„Perklausius „Bird Language“ galima pažinti mano asmenybę. Aš esu kompozitorė, kanklininkė, kūrėja, tekstų autorė mylinti gamtą ir tikinti giliu žmonių tarpusavio ryšiu. Visi šie elementai atsiskleidžia plokštelėje“ , – sako Simona.

Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.
Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.

Albume skambantys Simonos kūriniai buvo sukurti ir atliekami per pastaruosius tris jos gyvenimo Niujorke metus. Per šį laikotarpį ji ne tik išleido kompozicijų albumą styginių kvartetui „Joan of Arc, for String Quartet“, bet ir daug keliavo. Tuomet dar tik būsimi albumo kūriniai skambėjo ne tik Niujorko džiazo klubuose, bet ir turų po Australiją, Naująją Zelandiją ir Havajus metu, o subrandinti sugulė į naują plokštelę.

„Per šį laiką taip pat priėmiau sprendimą visiškai atsiduoti originalios muzikos kūrybai, skirti visą savo laiką karjerai bei disciplinai – sportui, sveikam gyvenimo būdui, asmeniniam tobulėjimui, studijavimui“.

Anot S.Smirnovos, būtent šie elementai dabar jai yra svarbiausi kūryboje, kad idėjos lietųsi stipria tėkme.

Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.
Simona Smirnova / Dianos Liminovič nuotr.

„Bird language“ buvo įrašytas didelės tarptautinės komandos. Simonos muziką atliko pianistė iš Oregono valstijos Caili O'Doherty, būgnininkas iš Prancūzijos Maxime'as Cholley, kontrabosu grojo albumo bendraprodiuseris iš Latvijos Maksimas Perepelica, pritariamuosius balsus lietuvių kalba dainavo japonas Takuma Matsui ir indė Harini „Rini“ Raghavan.

Tenoro saksofonu improvizavo ispanė Berta Moreno, o styginių partijas atliko Niujorko styginių ansamblis „Desdemona“, kuriame groja Adrianne Munden-Dixon (pirmas smuikas), Caroline Drexler (antras smuikas), Carrie Frey (altas), Julia Henderson (violančelė).

Kūrinį įrašė ne vieną „Grammy“ apdovanojimą laimėję audio inžinieriai Mike'as Marciano ir Dave'as Darlingtonas, atlikęs ir kūrinio suvedimą bei masteringą. D.Darlingtonas – Niujorko įrašų studijų vilkas, kuris gerai žinomas dėl savo darbo su Stingu, Wayne'u Shorteriu, Herbie Hancocku ir Miles'u Davisu.

Simona Smirnova
Simona Smirnova

Albume taip pat galima išgirsti ir lietuvių liaudies dainą „Rūta žalioji“. Ji primena apie Simonos ankstyvą kūrynį kelią.

„Kaip ir dauguma kanklininkų, augau su lietuvių liaudies muzika. Ji man gerai pažįstama ir artima. Be to, lietuvių liaudies muzika yra puiki estetinė forma perteikti Carlo Gustavo Jungo idėjoms, išreikšti archetipinę realybę“.

Pasak Simonos, tarptautinė įrašų komanda lietuviškų melodijų skambesį priėmė su susidomėjimu, o kanklės visuomet būna gyvų koncertų dėmesio centre.

„Kankles muzikantai ir klausytojai priima mielai, su smalsumu, kaip ir bet kokį kitą folklorinį autentišką instrumentą. Nebūna nei vieno koncerto, kai kas nors nepriieina ir nepaklausia, kuo aš čia groju“, – sako S.Smirnova.

„Bird language“ galima klausytis visose internetinėse platformose.