Niujorke – Kauno kalėdinės eglės likimas: liepsnojo padegta žaliaskarė

Liepsnojanti Niujorko Kalėdų eglė / Twitter nuotr.
Liepsnojanti Niujorko Kalėdų eglė / Twitter nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-08 14:19
AA

Ankstyvą trečiadienio rytą Niujorko gyventojus pažadino liūdna žinia – liepsnoja piktadario uždegta Kalėdų eglė. Policija pranešė, kad padegimu įtariamas vyras buvo suimtas, rašo „NY Post“.

Kalėdinė eglė buvo padegta netrukus po vidurnakčio.

Pranešama, kad liepsnos išplito ir į medžius, kurie supa garsiųjų „Fox News“, „The Wall Street Journal“ ir „New York Post“ redakcijas, įsikūrusias netoli 6-osios aveniu Manhatene.

Liepsnos suniokojo didelę dalį raudonų, baltų ir mėlynų žaliaskarės dekoracijų. Nukentėjo ir eglutės viršūnės papuošimai. Ugnis apgadino dar tris netoliese esančius medžius, papuoštus kalėdinėmis lemputėmis.

Niujorko policijos departamento atstovas spaudai JAV žiniasklaidos portalams patvirtino, kad eglės padegimu įtariamas vyras buvo sulaikytas, rašo „NBC New York“.

 

Žmonės.lt primena, kad pirmąjį gruodžio šeštadienį Kauno Rotušės aikštėje taip pat buvo padegta Kalėdų eglė. Apie tai feisbuke pranešė Kauno savivaldybė ir Lietuvos policija.

„Šiąnakt atvira liepsna degė pagrindinė šių dienų Kauno puošmena – Kalėdų eglutė Rotušės aikštėje.

Laimė, žmonės nenukentėjo. Ugniagesiai buvo maksimaliai operatyvūs. Ačiū Jiems“, – įrašu „Facebook“ informavo savivaldybė.

Kaip BNS patvirtino Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai, pranešimas apie gaisrą gautas 1 val. 43 minutės. Atvykę ugniagesiai rado atvira liepsna degančią Kalėdų eglę – gaisras likviduotas per tris minutes, iš viso apdegė apie 15 kvadratinių metrų eglės dekoracijų ir konstrukcijų. 

Žmonės per įvykį nenukentėjo.

Kauno Kalėdų eglė / Teodoro Biliūno ir soc. tinklų nuotr.

Policijos departamentas informavo, kad apie 1.40 val. prie Rotušės aikštėje stovinčios eglės privažiavo automobilis, iš jo išlipęs vairuotojas apipylė eglę degiu skysčiu ir ją padegęs pasišalino su automobiliu.

Pasak policijos, 1 val. 57 min. Kaune, A.Juozapavičiaus prospekte, sulaikant pasišalinusį asmenį buvo sužalotas 2000-aisiais gimęs Kauno apskrities policijos pareigūnas, jis suteikus medicininę pagalbą gydomas ambulatoriškai.

1982 metais gimęs įtariamasis buvo sulaikytas. Kiek vėliau paaiškėjo, kad Kauno miesto kalėdinę eglę padegęs asmuo – gydymo įstaigoje, kardomoji priemonė nepaskirta, laukiama medikų išvadų.

„Jis yra gydymo įstaigoje. Kokia jo būklė, komentuoti negalime, kokios sveikatos problemos – irgi negalime“, – BNS pirmadienį sakė prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.

Ji patvirtino, kad kardomoji priemonė įtariamajam nėra paskirta, laukiama medikų išvadų.