Niujorke modeliu dirbantis Gytis Gedvilas: „Esu fotografavęsis dykumose, požeminiuose tuneliuose, gamyklose“
Jonavoje užaugęs raudonplaukis Gytis Gedvilas buvo pratęs prie komentarų bei apkalbų apie išskirtinę išvaizdą ir tik visai netyčia, paskatintas šeimos, sugebėjo ją paversti sėkmingo darbo įrankiu. Dabar jis – perspektyvus modelis Niujorke, kur fotografuojasi garsiausiems mados žurnamas ir sako, kad niekada nesijautė toks pasitikintis savimi. Apie tai, kaip jo asmenybė ir gyvenimas pasikeitė įžengus pro modelių agentūros IMAGE GROUP duris – interviu, kurį suderinti su Gyčiu šiandien nebėra taip paprasta.
Pirmąjį kartą ant podiumo išdrįsai užlipti šešiolikos, kuomet išbandei jėgas „Mados infekcijos“ kastinge. Kas tave pastūmėjo šiam žingsniui?
Viskas įvyko tiesiog ekspromtu, per daug neplanuojant. Kažkas šeimoje užsiminė apie tai, o vėliau internete pamačiau , „Mados infekcijos“ kastingo reklamą. Kurį laiką aoie tai pamąstęs nusprendžiau išbandyti savo jėgas, juk kitaip nesužinosi, ko esi vertas.
Užaugai Jonavoje, nedideliame mieste, kur grožio standartai suprantami kitaip nei tarptautiniame modelių pasaulyje. Ar paauglystėje sulaukdavai komplimentų dėl savo išskirtinės išvaizdos? O gal kaip tik – patyčių buvo daugiau?
Mažas miestelis ar maža šalis, manau, kiekvienas suaugęs ir subrendęs žmogus turėtų mažiau rūpintis kito žmogaus išvaizda iš blogosios pusės, rimtai – juk yra ir svarbesnių dalykų, dėl kurių verta galvą sukti. Jaunesnė karta mokosi, yra lengvai įtakojama, tad, tikiuosi, šiuolaikiniame pasaulyje, kur informacija yra labai lengvai pasiekiama ir žmonės vis labiau juda į priekį tolerancijos prasme, kuomet yra keliami dideli klausimai ir matomas progresas, norisi tikėti, kad lietuviai neatsilieka. Nesinori mūsų skirstytit į mažo ar didelio miesto lietuvius.
Dabar pozuoji tokiems žurnalams kaip „Vogue“, „Hunter“, „Client“, „Push It“, „Fucking Young“. Kaip atrodo tavo įprasta darbo diena?
Nėra jokio plano ar gražios dienotvarkės – visokie susitikimai ir darbai gali išpulti bet kada. Iš esmės šiuos reikalus kontroliuoja agentūra, priklausomai nuo to, kur pasaulyje randiesi. Svarbiausia visuomet turėti šalia telefoną ir stengtis susidėlioti planus kuo įmanoma sklandžiau. Žinoma, kievieną dieną nesifotografuoju tokiems dideliems žurnalams, kas realiai pelno tau taip pat neatneša. Tai dažnai būna nemokamos fotosesijos, tikintis, kad tave gali pastebėti kiti fotografai ar kompanijos, pažins ir norės dirbti kartu. Yra labai daug darbų, kurie nepamato dienos šviesos, nes mados pasaulis yra tas verslas, kur ne viskas skirta tik kameroms ar žurnalams.
Dirbi su savo srities profesionalais, kurių reikalavimai – labai aukšti. Kokius reikalavimus per lygšiolę karjerą tau yra tekę išgirsti? Numesti, o gal priaugti svorio ar raumenų?
Mano, kaip vaikino, padėtis paprastesnė. Esmė yra būti sveikam, ko norėtų kiekvieno darbdavys, kad ir kuo užsiimtumėte. Šiuo metu sportuoju intesyviau, nes gyvenu Amerikoje, kur kūno standartai čia kitokie. Kuomet buvau Paryžiuje, ten darbdaviai pageidavo būti šiek tiek mažesnių išmatavimų. Čia nėra jokio bendrinio standarto, kiekvienoje vietoje iš tavęs gali paprašyti to, ko reikia tik jiems. Kita svarbi detalė yra komunikabilumas – mažai kas nori dirbti su liūdnais ir pilkais žmonėmis.
Kokiose neįprastose vietose ar sąlygose iki šiol yra tekę fotografuotis? Ar darbe tenka nugalėti visas baimes?
Esu fotografavęsis dykumose, požeminiuose tuneliuose, gamyklose. Mados pasaulyje neįprastų vietų nebūna, bet man tai nebaisu – kaip tik daug įdomiau. Tik neramu, kad skrendant kur mano lėktuvas nenukristų (juokiasi). Nesvarbu, kad ir kiek keliaučiau ar kur dirbčiau, skraidymas man suteikia daugiausia baimės.
Mane šie metai išmokė, kaip kokybiškai rūpintis savimi, ypač psichologiškai. Gali neretai atsidurti tokiame skirtingų žmonių būryje, kur egzistuoja visiškai skirtingos nuomonės, socialinė padėtis ar požiūris, bet tenka filtruoti labai daug informacijos, kuri mane kaip žmogų keičia – tai juk natūralu. Tam, kad būčiau pilnavertiškas žmogus, tokie kontarastai yra reikalingi.
Kaip šeima, draugai reagavo į tavo užsibrėžtą tikslą siekti karjeros mado pasaulyje?
Jaučiau ir vis jaučiu dideli palaikymą. Nei man, nei mano šeimai negatyvios mintys nepadėtų, o palaikymas – kuomet žmogus ne švaisto laiką, o realiai dirba ir statosi savo karjerą ant kojų,
- būtinas. Juolab, negyvenu Lietuvoje, kur visi mano draugai ir šeima, tai – sunkiausia. Noriu pridurti, kad pilnavertiškas tikėjimas iš šeimos atsiranda tuomet, kai visiškai pasitikima, o tai reikia įrodyti ir užsitarnauti. Ši industrija pakankamai paini ir pavojinga, reikia turėti galvą ant pečių.
Su kokiais mados pasaulio stereotipais dažniausiai susiduri? Ar jie tave erzina?
Lietuvoje, išskyrus mūsų sostinę, niekada nebuvo pilno supratimo apie šį darbą. Mados pasaulyje nėra ir lygybės, nes kiti modeliai, kurie susilaukia pasaulinio pripažinimo, iš esmės gyvena kitokį gyvenimą. Kuomet klausote ar skaitote apie juos, matote tik tą spindinti paviršių. Asmeninio gyvenimo sunkumus ir dramas jie linkę pasilaikyti sau.
Ar modelio darbą tau pavyko suderinti su mokslais? Ar planuoji ateityje studijuoti?
Pavyko viską suderinti, tereikia noro! Aš pats keletą mėnesių tuo pačiu metu dirbau restorane ir vykdžiau mados pasaulio užsakymus – kitą darbą pašonėje dar tikrai galima turėti. O ateitį labai sunku nuspėti, bet papildomos studijos, manau, laukia – jaučiu norą tam tikrų žinių bagažo auginimui. Tik reikia tvirtai nuspręsti, kur studijuoti, nes tai atima daug laiko ir jėgų. Studijoms reikėtų stabilesnės veiklos, o modelio darbas išmėtytas po visą pasaulį, bet visos situacijos – išsprendžiamos, ne vienas modelis mokosi nuotoliniu būdu.
Ką galėtum patarti Lietuvos vaikinams, kurių mintyse kirba mintis išbandyti jėgas mados pasaulyje? Kam pasiruošti, ko tikėtis?
Mano patarimas yra tiesiog daryti – iš kalbų nieko nebus. Turėkite galvoje, kad kasdien už jus nueina kiti, kurie pasiima tas galimybes už jus. Neužleiskite vietos! Jeigu noras yra, niekas per galva už tai neduos, o neišbandęs – nesužinosi. Siūlyčiau pasiruošti visapusiškai, nes tu turi prisitaikyti prie industrijos, ne atvirkščiai. Taip pat dėkite visas pastangas, kad išsiskirtumėte ir išskristumėte pamatyti pasaulio, nes modelio darbe didžiausias pliusas yra galimybė daug keliauti. Vėliau galima grižti namo ir savo žinių bei patirties bagažą intergruoti į darbus Lietuvoje.
Ką tavo asmenybei atnešė modelio patirtis?
Man šis darbas padėjo pamiršti lietuvių netoleranciją, davė reikiamą pasitikėjimą savimi, bet tuo pačiu ir privertė mąstyti bei diskutuoi apie globalias problemas, kurios, palikus savo jaukius namus, tampa labai aktualios. Tuopat pasaulis toks kontrastingas ir įvairus, kiek daug galima išmokti, praturtinti savo gyvenimą iš esmės! Iki šiol tuo neatsistebiu.
Svajoji tapti modeliu ir Tu? Speciali IMAGE GROUP ir ŽMONIŲ modelių atranka prasideda jau rugsėjo 13 d., o nuo rugsėjo 18 d. iš Vilniaus į Lietuvos miestus ir miestelius išrieda tiesioginių atrankų karavanas. Net dvidešimt miestų aplankysiantys modelių agentūros IMAGE GROUP profesionalai galimybę suteiks kiekvienai merginai: skirs konsultaciją, pasidalys patarimais ir išduos triukius, kaip sužavėti mados pasaulio ryklius.
„Kiekvieną rudenį pasitinkame keliaudami po įvairius Lietuvos miestus, ieškodami juose mados pasaulio vilčių. Džiaugiamės galėdami atverti karjeros galimybes jauniesiems talentams ir visokeriopai juos palaikyti nežinios kupinoje pradžioje, kuri ne visada būna tokia lengva. Kviečiu merginas ir vaikinus nugalėti savo vidinius barjerus ir išdrįsti ateiti į susitikimus ar parašyti mums laišką net tuo atveju, jeigu niekada savęs neįsivaizdavote modelio amplua. Kas žino, galbūt komisija jumyse įžvelgs užslėptą talentą?“, – šypsosi žymus modelis, modelių agentūros IMAGE GROUP bendrasavininkė Meda Jonaitytė.
Jeigu neturėsite galimybės fiziškai atvykti į atrankas – ne bėda. Pildykite anketą, kurią rasite , ir laukite savo laimės valandos! Tuomet modelių agentūros atstovai su jumis susisieks asmeniškai. Žinoma, visada geriau susitikti akis į akį, tad tikrinkite datas ir pasinaudokite savo galimybę užkariauti mados Olimpą.
Tiesa, anketą užpildęs laimėtojas bus tikrai ne vienas! Spalį komisija paskelbs finalininkų dešimtuką, o iš jų išrinks tris finalininkes, kurioms atiteks vertingi SVR kosmetikos linijos rinkiniai ir BERSHKA prizai.
Reikalavimai merginoms: amžius 12-22 m., ūgis: nuo 172 cm.
Reikalavimai vaikinams: amžius 16 +, ūgis: 184 – 190 cm.
Atvyk į susitikimą Tavo mieste:
Rugsėjo 18 d.
15.30 Plungė, Kultūros centras (Senamiesčio a. 3)
16.15 Telšiai, Žemaitės dramos teatras (Respublikos g. 18)
Rugsėjo 19 d.
15.30 Rokiškis, Kultūros centras (Respublikos g. 96)
16.30 Kupiškis, Kultūros centras (Gedimino g. 40)
17.30 Utena, Kultūros centras (Aušros g. 49)
Rugsėjo 20 d.
15.30 Biržai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 4)
17.00 Panevėžys, Kultūros centras, Bendruomenių rūmai (Kranto g. 28)
Rugsėjo 21 d.
17.00 Kaunas, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Karaliaus Mindaugo g. 49)
Rugsėjo 25 d.
15.30 Tauragė, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 3)
16.30 Jurbarkas, Kultūros centras (Dariaus ir Girėno g. 94)
Rugsėjo 27 d.
15.30 Joniškis, Kultūros centras (Žemaičių g. 14)
16.30 Šiauliai, Caffeine (Vilniaus g. 136)
Rugsėjo 28 d.
15.30 Šilutė, Kultūros centras (Lietuvininkų g. 6)
17.00 Klaipėda, PC „Akropolis“, parduotuvė „Bershka“ (Taikos prospektas 61)
Rugsėjo 29 d.
14.00 Vilnius, PC „Ozas“, parduotuvė „Bershka“ (Ozo g. 18)
Spalio 2 d.
15.30 Marijampolė, „Coffee Hill“ (J. Basanavičiaus a. 10)
17.00 Alytus, Alytaus jaunimo centras (Tvirtovės g. 3)
Spalio 3 d.
15.30 Kėdainiai, Kultūros centras (J. Basanavičiaus g. 24)
16.30 Jonava, Kultūros centras (Žeimių g. 15)
17.15 Ukmergė, Kultūros centras (Kauno g. 8)
Spalio 4 d.
16.00-17.00 Vilnius, Modelių agentūra (Švitrigailos g. 11C)