Niujorke studijavusi aktorė Giedrė Mockeliūnaitė: „Skaudu, bet supranti, kad tokia aktoriaus duona“

Pasipuošusi trumpa vintažine suknele, ji akimirksniu tampa panaši į Alfredo Hitchcocko filmų žvaigždes. „Dažnai susimąstau, kad gimiau per vėlai, – pripažįsta aktorė, tapytoja Giedrė MOCKELIŪNAITĖ (36). – Anų laikų vertybės man kur kas artimesnės nei šiuolaikinis pasaulis.“ Visgi savo vietą jame Giedrė jaučiasi jau beveik atradusi.

Giedrė Mockeliūnaitė / Lino Dambrausko nuotrauka
Giedrė Mockeliūnaitė / Lino Dambrausko nuotrauka
Grytė Liandzbergienė
Šaltinis: Žmonės
2024-03-06 13:57
AA

Daug ką nustebinote Vilniuje prieš mėnesį atidariusi savo pirmąją tapybos parodą: gausybė darbų, didžiuliai formatai, įspūdingos spalvos... Kiek dar užslėptų talentų turite?

Svarbiausia tuos talentus pastebėti (juokiasi). Tiesa, nėra lengva įžengti į meno rinką. Turbūt tai normalu – dailininkai turi savo ratą, nenori įsileisti naujų žmonių, o galbūt žvelgia į mane kaip į vienadienę, trumpalaikę menininkę, kuri čia ilgai neužsibus. Bet juk niekas nežino, kaip bus, o šanso nusipelno visi. Parodą, paskatinta draugų, suorganizavau pati: ilgas valandas praleidau rinkdama vietą paveikslams, su šviesų dailininku ieškojome tinkamo apšvietimo.

Žurnalas Žmonės 2024/10

Sukūriau filmą, kuriame parodos lankytojai per didelę projekciją galėjo stebėti mane dirbančią studijoje. Tai tapo savotišku performansu, kuriame galėjau atskleisti ir kitus savo amplua: aktorės ir režisierės. Toks ir yra mano tikslas – sujungti kūrybą į visumą. Labai džiaugiuosi parodos atidarymu, tai – mano širdies dalis.

Asmeniniu gyvenimu irgi nesidalijate, vyro šalia nerodote...

Na, nes jo neturiu (juokiasi).