„No Theatre“ penktąjį sezoną pristatė 165 metrų aukštyje

„No Theatre“ sezono pristatymo akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Teatro kanonus laužantis judėjimas „NO THEATRE“ penktojo sezono kokybės kartelę kelia aukštai – net į 165 metrų aukštį. Šiandien teatrui neįprastoje erdvėje – Televizijos bokšte – vykusiame pristatyme „NO THEATRE“ atskleidė, ko žiūrovai gali tikėtis naujajame trupės sezone.

Penktojo sezono pristatymo metu „NO THEATRE“ aktoriai Vidas Bareikis, Ainis Storpirštis, Dovydas Stončius, Dainius Tarutis, Emilija Latėnaitė – Bieliauskienė ir Jonas Tertelis atliko specialiai šiam susitikimui parengtą performansą bei atskleidė, kad šio sezono vinimi taps naujoji premjera „Kaligula“.

„Šiandien pradedame penktą sezoną, kuriame stengsimės parodyti viską, ką esame iki šiol sukūrę. Su kai kuriais spektakliais atsisveikinsime, nes jie yra mūsų pradinio kūrybinio etapo atspindys, su kitais dar tik startuosime“ – sakė Vidas Bareikis, režisierius ir vienas „NO THEATRE“ įkūrėjų.

Naujojo „No Theatre“ sezono pristatymas Televizijos bokšte (28 nuotr.)
+22

Pasak V.Bareikio, svarbiausias šio sezono įvykis – pirmasis klasikos pastatymas pagal Alberto Kamiu pjesę „Kaligula”, kuriuo trupė tarsi įprasmina per ketverius kūrybinio darbo metus sukauptą patirtį, dar labiau artėja prie žiūrovo – „Kaliguloje“ žiūrovas bus pilnaverte spektaklio dalimi.

„Kaligula“ turi sąsajų su visais „NO THEATRE“ darbais. Visos mūsų kūrybos temos per daug nesikeičia, tačiau tarsi didėja matomumo ratas. Pradžioje šnekėjome apie kažko keitimą teatre, po to – keitimą mene per Fluxus, dabar priartėjome prie žmogaus. Šis sezonas  visomis prasmėmis yra egzistencialistinis: pirmiausia – tai diktuoja Kamiu „Kaligula“, antra, dėl to, kad mūsų teatro judėjimas yra savo vienokiame ar kitokiame egzistenciniame etape. Penktieji metai – tai laikas, kuriame jau turime pakankamai daug patirties daryti išvadas apie patį kūrybinį procesą; aktoriai, pradžioje buvę nežinomais studentais, šiandien yra patyrę ir žinomi teatro ir televizijos veidai“, – pasakoja V. Bareikis. 

Jonas Tertelis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Pasak V. Bareikio, spalio 2 d. „Kaligula“ bus pristatyta tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ lietuviškų spektaklių vitrinoje, kurios stebėti atvyksta dešimtys garsiausių pasaulio teatro kritikų, festivalių organizatorių. Oficiali „Kaligulos“ premjera numatoma lapkričio 11, 12 ir 13 dienomis Vilniuje.

Šiame sezone paskutinį kartą bus rodomas spektaklis „Telefonų knyga“, Moldovoje vykusiame A.Čechovo vardo festivalyje apdovanotas specialiu komisijos prizu už šiuolaikinio teatro problemų nagrinėjimą, bei debiutinis „NO THEATRE“ darbas – „No Concert“.

Jonas Tertelis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Apie „NO THEATRE“

V.Bareikio vadovaujamas Teatro judėjimas „No theatre“ buvo įkurtas 2009 m. Per ketverius savo gyvavimo metus „No theatre“ tapo vienu aktyviausių ir ryškiausių Lietuvos teatrinio pasaulio vienetų: buvo sukurti spektakliai „No concert“; „Telefonų knyga“; „Mr. Fpluxus arba Šarlatanai?“; „Kovos klubas“; „NO AWARDS“; „Nematomi monstrai“.

2012 m. V.Bareikis ir teatro judėjimas „No theatre“ buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ už naujas teatro formas. Tais pačiais metais Moldovoje vykusiame A.Čechovo vardo festivalyje spektaklis „Telefonų knyga“ buvo apdovanotas specialiu komisijos prizu už šiuolaikinio teatro problemų nagrinėjimą.

Jonas Tertelis / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau