Nomeda Marčėnaitė Palangos poilsiautojams priminė saugoti širdį: pristatė skulptūrą iš ledo

Nomeda Marčėnaitė Palangoje pristatė ledo skulptūrą
Šaltinis: Žmonės
AA

Žolinės šventės proga Palanga poilsiautojus stebino gintarą primenančia pusantros tonos sveriančia širdimi iš ledo ir vaistažolių. Kartu su žinoma menininke ir TV laidų vedėja Nomeda Marčėnaite sukurta įspūdingo dydžio instaliacija ir jos vaistažolių piešiniai priminė, kad būtina rūpintis savo širdimi.

Pasak Nomedos, užsisukę savo rutinoje ir kasdieniniuose rūpesčiuose dažnai pamirštame atsisukti į gamtą ir pastebėti joje slypinčias dovanas. „Mes nemokame ilsėtis, esame nuolatiniame strese ir įtampoje, o tai reiškia, kad mūsų organizmo jėgos nuolat senka. Vietoj to, kad ieškotume pagalbos gamtoje, griebiamės kraštutinių priemonių ir tikimės greito efekto. Žolinės šventė yra puiki proga atsigręžti į liaudies išmintį ir atrasti tai, kas  yra natūralu, efektyvu ir sveika“, – pastebi žinoma menininkė.

Nomeda Marčėnaitė Palangoje pristatė ledo skulptūrą, kviečiančią tausoti savo širdį (28 nuotr.)
+22

Pagrindinėje kurorto arterijoje, Basanavičiaus gatvėje, greta legendinio tilto išdygusi daugiau nei toną sverianti trijų metrų aukščio širdies skulptūra iš ledo pritraukė minias lankytojų. Vieni prie jos fotografavosi, kiti bandė atsigaivinti nuo karščių ir paliesti įspūdingame lede užšaldytas lietuviškas vaistažoles, treti domėjosi naudingų augalų mišiniais, kurie stiprina širdį ir padeda išsaugoti gerą savijautą.

Tūkstantį su puse kilogramų sveriančioje ledo širdyje užšaldyta daugiau nei 20 rūšių Lietuvoje augančių naudingų sveikatai augalų. Pagrindinės jų yra gudobelė valerijonas, sukatžolė. Ledinę gintaro širdį puošė šermukšniai, erškėtrožės, šeivamedis, apinys, šlamutis, asiūkliai, jonažolė, bitkrėslė, ežiuolė, raudonėlis, kietis, melisa, šalavijas, čiobreliai ir kiti vaistiniai augalai.

Nomeda Marčėnaitė Palangoje pristatė ledo skulptūrą

Pasak žolininkų ir fitoterapeutų, širdžiai ypatingai naudingi šimtmečius skaičiuojantys vaistažolių mišiniai, kurie gali būti alternatyva cheminiams vaistams ir puikus pasirinkimas ieškantiems natūralių gydymo priemonių. 

„Gyvenimas tirpsta kaip ledas, tad mokėkime juo džiaugtis ir pastebėkime jo grožį. Baltijos jūros skalaujama Lietuva ne tik gintarų, bet ir nuostabios gamtos kraštas. Sustokime ir pasisemkime įkvėpimo sielai ir jėgų širdžiai iš lietuviškųjų vaistažolių“, – sako projekto veidas Nomeda Marčėnaitė

Įspūdinga Žolinių širdis iš ledo ir Nomedos Marčėnaitės pieštų vaistažolių paroda Jūratės ir Kąstyčio aikštę Palangoje puošė ir lankytojus džiugino iki pat vidurnakčio.

Skaitykite daugiau