Norintiems mesti rūkyti – lazerio terapija
Rūkymas yra viena labiausiai paplitusių priklausomybės ligų. Teritorinių ligonių kasų TLK-10 klasifikuojama kaip psichikos ir elgesio sutrikimas, vartojant tabaką.
Pagrindinė priklausomybę sukelianti medžiaga yra nikotinas, kuris užsirūkius pasiekia smegenis greičiau nei per 10 s. Tačiau priklausomybę nuo tabako nulemia ne tik specifinis nikotino poveikis centrinei nervų sistemai, bet ir asmeninės, socialinės, fiziologinės žmogaus savybės.
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje rūko apie 47 proc. vyrų ir apie 12 proc. moterų. Nuo rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta 3,5 mln. žmonių, o kiekvieną dieną – apie 10 tūkst. Rūkymas lemia apie 20 proc. bendro Lietuvos mirtingumo, tai yra apytiksliai 7 tūkst. Lietuvos gyventojų miršta pirma laiko nuo rūkymo sukeltų ligų.
Nuolat rūkančiųjų mirtingumas yra apie 3 kartus didesnis nei nerūkančiųjų bet kokioje amžiaus grupėje. Šiandien žinoma daugiau nei 25 rūkymo sukeltos ligos. Ilgalaikis rūkymas padidina sergamumą ir mirtingumą nuo įvairių ligų, įskaitant širdies nepakankamumą ir miokardo infarktą, plaučių ir kitokį vėžį (gerklų, stemplės, kasos, šlapimo pūslės, gimdos kaklelio, kraujo) bei chronines obstrukcines kvėpavimo ligas (chroniškus bronchitus, emfizemas).
Tyrimais įrodyta, jog metus rūkyti, gerokai sumažėja rizika susirgti rūkymo sukeltomis ligomis.
Lazerio terapija – veiksminga pagalba metant rūkyti
Metantieji rūkyti, veikiami trumpalaikių nemalonių abstinencinių reiškinių, neretai pristinga jėgų priešintis nenumaldomam nikotino potraukiui, suabejoja savo sprendimu ir vėl griebiasi cigaretės.
Šiuolaikiniam žmogui lazerio terapija yra itin patrauklus būdas įveikti rūkymo priklausomybę, nes tam nereikia jokio išankstinio pasiruošimo, veikia efektyviai iš karto, neturi jokio šalutinio poveikio.
Apytiksliai 7 tūkst. Lietuvos gyventojų miršta pirma laiko nuo rūkymo sukeltų ligų.
Lazerinės procedūros metu medicininiu šviesos lazeriu stimuliuojami biologiškai aktyvūs taškai (nervų galūnėlės) ausyse, kurie skatina tam tikrų „gerųjų“ cheminių medžiagų išsiskyrimą organizme. Nutraukus rūkymą, pirmosios 3–5 paros laikomos sunkiausiomis per visą metimo laikotarpį, o lazerio procedūra itin veiksmingai šalina šiuos pirminius nemalonius psichovegetacinio pobūdžio nikotino abstinencijos simptomus.
Klinikinių tyrimų duomenimis, po lazerio procedūros organizmas palaiko endorfinų išsiskyrimą net 3–5 dienas, todėl abstinencijos simptomai ir stresas, susiję su nikotino stoka organizme, sumažėja iki minimumo.