Norite, kad jūsų vaikai būtų sėkmingi? Gimdykite juos vėliau

Šeima kartu leidžia laiką. / Shutterstock nuotr.
Šeima kartu leidžia laiką. / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Vyresnių mamų vaikai yra sveikesni, aukštesni ir įgyja geresnį išsilavinimą nei jaunesnių mamų vaikai, teigia tyrimas.

Mokslininkai teigia, kad švietimo ir sveikatos galimybės kasmet stabiliai gerėja. Tai reiškia, kad labiau apsimoka gimdyti vėliau.

Dauguma ankstesnių tyrimų teigė, kad vėlyva motinystė didina Dauno sindromo, Alzheimerio ligos, hipertenzijos ir diabeto tikimybę, rašoma dailymail.co.uk.

Tačiau, nors su šių tyrimų rezultatais nesiginčijama, naujausi Londono Ekonomikos mokyklos ir Maxo Plancko demografijos tyrimų instituto Vokietijoje tyrimai rodo, kad vėlyva motinystė turi ir privalumų: dešimties metų skirtumą tarp gimdymo amžiaus lydi dešimties metų socialinių ir aplinkos sąlygų pokyčiai.

„Tie dešimtmečiai daro didžiulį skirtumą, – aiškina autorius Mikko Myrskylä. – Pavyzdžiui, vaikas, gimęs 1990–aisiais, turėjo didesnę tikimybę mokytis kolegijoje ar universitete nei asmuo, gimęs 20 metų anksčiau.“

Mokslininkai rėmėsi daugiau nei 1,5 mln. švedų vyrų ir moterų, gimusių 1960–1991 m., duomenimis, tirdami ryšį tarp motinystės amžiaus, gimimo laiko ir vaikų ūgio, fizinės būklės, pažymių ir mokslo pasiekimų.

Ūgis ir fizinė būklė yra geri bendros sveikatos būklės rodikliai, o mokslo pasiekimai – tai pagrindinis veiksnys, turintis įtakos profesiniams pasiekimams ir gyvenimo galimybėms, teigia mokslininkai.

Jie atskleidė, kad moterų, atidėjusių gimdymą iki vyresnio amžiaus (net iki 40-ties), vaikai buvo aukštesni, pažymiai mokykloje buvo geresni, be to, buvo didesnė tikimybė, kad jie sieks aukštojo išsilavinimo.

Pavyzdžiui, lyginant du tos pačios mamos vaikus, gimusius dvidešimties metų skirtumu, mokslininkai nustatė, kad vaikas, gimęs, kai mamai buvo 40, švietimo sistemoje praleisdavo vidutiniškai vienerius metus daugiau. Mokslininkai lygino vaikus, gimusius tų pačių biologinių tėvų šeimoje ir augusius vienodoje namų aplinkoje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Lektorė Jūratė Bortkevičienė apie emocijų reiškimą: „Nėra piktų vaikų – tik pikti tėvai“

„Lygindami vaikus, augusius toje pačioje šeimoje, galėjome tiksliai nustatyti motinystės amžiaus gimimo metu svarbą, nepriklausomai nuo kitų faktorių, galinčių daryti įtaką tyrimų rezultatams“, – teigia Kieronas Barkley.

„Nauda, gimus vaikui vėliau, persveria individualius rizikos faktorius. Turime vystyti kitokį požiūrį į vyresnį motinystės amžių“, – teigė mokslininkai.