Norite pagerinti santykius šeimoje? Nepamirškite šių 10 frazių!
Atrodo, kad jos per paprastos, bet būtent tokie žodžiai padeda išsaugoti šilumą tarp dviejų žmonių ilgus metus. Žinote, kodėl? Todėl, kad kiekviena paprasta frazė reiškia tik viena: „Myliu tave...“
1. „Džiaugiuosi, kad mes susituokę“
Mums svarbu vėl ir vėl išgirsti, kad esame mylimi. Juk sprendimą būti kartu priimame visam gyvenimui, o jis nėra nei labai lengvas, nei paprastas. „Kai girdime partnerio žodžius, jog jis su mumis jaučiasi laimingas, tai tarsi patvirtina jo priesaiką dar kartą. O mums tai reiškia, kad esame mylimi net labiau, nei bendro gyvenimo pradžioje“ – sako seksologas Pepperis Schwartzas.
2. „Ar galiu tau padėti?“
Kartokite tai dažniau! Tačiau yra vienas niuansas. Poros, jau atšventusios auksines vestuves, sako, kad reikia nepasiduoti pagundai (iš didelės meilės, aišku...) visas problemas spręsti už partnerį. Kartais mylimo žmogaus užtenka išklausyti ir parodyti jam dėmesį. „Palaikau tave“ – šimtą kartų geresnė frazė už: „Tau reikėtų padaryti tą ir tą“, – teigia Karlas Pillemeras, knygos „ 30 Lessons for Living“ autorius.
3. „Ką manai?“
Ši paprasta frazė turi didelę prasmę. Ypač tada, kai šnekatės reikšmingomis ar jautriomis temomis. Prisiminkite ją dažniau. Tai tarsi kvietimas ramiam dialogui. „Jei taip sakote, turite galvoje: „Man svarbi tavo nuomonė, kaip svarbus ir tu. Ir tavo nuomonė man lygiai taip pat reikšminga, kaip ir manoji“, – tvirtina šeimos santykių specialistė Winifreda Reilly.
4. „Ką be tavęs daryčiau...“
Kai esate nuliūdusi ar mąstote apie ne itin malonius dalykus, išgirsti tokius žodžius – tikra paguoda. „Tai reiškia, kad žmogus, su kuriuo gyvenate, siekia, kad būtumėte laiminga ir jaustumėtės savimi“, – sako Iris Krasnow, bestselerio „The Secret Lives of Wives“ autorė.
5. „Atleisk...“
Kada paskutinį kartą tai sakėte? O kada girdėjote? „Atleisk man“ tapo reta fraze – šiais laikais žmonės pakvaišę dėl savirealizacijos ir mažai rūpinasi tuo, kad ką nors tyčia ar netyčia įskaudino. Be to, amžinai skubantiems, tobulybės siekiantiems perfekcionistams labai sunku prisipažinti, kad jie galėjo klysti. „Laiminga santuoka – tai dviejų netobulų žmonių, kurie žino, kad nėra tobuli, sąjunga. Jie pripažįsta savo ir vienas kito teisę į klaidas. Mes visi, deja, klystame“ – nuramina psichoterapeutas Kurtas Smithas.
6. „Papasakok viską smulkiai“
„Jeigu jūsų partneris ką tik grįžo iš kelionės ar svarbaus susitikimo ir nori papasakoti jums įspūdžius, nenutraukite jo, leiskite papasakoti visas smulkmenas, neapkraukite iš karto kasdienėmis problemomis. Parodykite susidomėjimą jo pasakojimu, nesvarbu, ar tai būtų mokslinės konferencijos įspūdžiai ar smulkmenos po futbolo varžybų.Tiesiog duokite jam pasisakyti – juk mes visi mėgstame, kai mūsų įdėmiai klausosi“, – pataria Karlas Pillemeras.
7. „Tu taip gerai atrodai!“
Niekada nenusibosta tai girdėti. Su visomis variacijomis. Pavyzdžiui: „Man patinka, kai apsivelki šituos melsvus marškinius“ ar „Tau taip tinka šitas kostiumas“. „Per ilgus gyvenimo metus kartu mes apie vienas kitą sužinome beveik viską. Net ir tai, kas mums tinka ir patinka partneriui. Tačiau tegul ši frazė nebus pamiršta!“ – pataria Pepperis Schwartzas.
8. „Aš neteisi (-us). Tu buvai teisus (-i)“
Tai viena geriausių frazių, bet labai sunkiai ištariama, ar ne? Tačiau ją ištarę galime išspręsti bet kokį konfliktą. „Aš sakau tuos žodžius labai dažnai – net tada, kai žinau, jog mano vyras buvo neteisus“, – pasakoja Iris Krasnow.
9. „Tu man patinki toks (tokia), koks (kokia) esi“
Dažnai sutinkame žmonių, kurie nori „pagerinti“ tai, kas ir taip gerai. Kurie nori pakeisti jus, nusilipdyti tokį žmogų, kuris būtų jiems patogus. Tačiau patys tvirčiausi santykiai – tokie, kuriuose žmonės leidžia vienas kitam būti savimi. „Tik tada, kai besąlygiškai priimate tą, kuris šalia, jis pasijunta laisvas ir tarsi pražysta“, – tikina seksologė Danielle Harel.
10. „Gerai, pamirškim. Aš juk tau atleidau“
„Į mano konsultacijas ateina poros, kurios su smulkmenomis atsimena, ką kitas blogo padarė ar pasakė. Kai tarsi skaitote kitam visų jo nuodėmių sąrašą, vadinasi, dar jam neatleidote“, – teigia Kurtas Smithas. – Atleisti – visai nereiškia pamiršti. Tai reiškia nuolatos apie tai negalvoti ir nepriminti kitam.“