Norite pagerinti savo „Instagram“ nuotraukas? Štai trys paprasti patarimai

Nuotrauka / 123rf.com nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Geros fotografijos pagrindai taikytini naudojant visas priemones – tiek profesionalius fotoaparatus, tiek išmaniųjų telefonų kameras. Kompozicija visada buvo vienas svarbiausių faktorių, nuo kurio priklauso kadro sėkmė.

Profesionalūs vestuvių fotografai Dalienis Inskeepas ir Rachel Gulotta (ir jų šuo Carltonas) sukūrė ir savo „Youtube“ paskyroje paviešino labai naudingą trumpą vaizdo įrašą, kuriame demonstruoja tris labai paprastai panaudojamus patarimus apie kompoziciją ir kaip ją patobulinti nuotraukose, keliamose į „Instagram“.

Pirmasis patarimas susijęs su perspektyva ir kaip ji daro įtaką galutiniam rezultatui. Paprastai galima taikyti tris pagrindines perspektyvas: vaizdas iš viršaus, 45 laipsniai ir neutralioji perspektyva.

Fotografuojant vaizdą iš viršaus, visiems kadre esantiems objektams suteikiama vienoda svarba, o fotografuojant 45 laipsnių kampu suteikiamas 3D efektas ir atsiranda papildomi vaizdo gylio sluoksniai.

Neutrali pozicija geriausiai tinka, jei norite izoliuoti fotografuojamą objektą, fone sukurdami „bokeh“ efektą.

Antrasis patarimas – tiesiog perpildyti kadrą. Tuščios erdvės reikia vengti, jei jūsų nuotraukai ji neprideda nieko prasmingo. Todėl užpildydami kadrą nuo krašto iki krašto sukursite perpildymo efektą, lyg objektai iššoka iš ekrano šonų, nuotrauką žiūrint pilno ekrano režimu. Toks rezultatas labiau įtraukia žiūrovus.

Trečiasis patarimas yra dinamiškos kompozicijos įrankis – S formos kreivės naudojimas fotografijoje. Kreivės ir išlinkimai yra natūraliai gracingi, ritmingi ir suteikia vaizdui energijos.

Jos taip pat yra daugiafunkcės – jos atskiria arba sujungia elementus arba tiesiog suteikia kadrui pusiausvyros. Be to, S formos išlinkimai atrodo moteriškesni, palyginti su griežtomis tiesiomis linijomis, todėl žiūrovų žvilgsnis labiau krypsta į išlinkimus, o dėmesys – į pagrindinius nuotraukos objektus.

Kalbant apie stiliaus ir kompozicijos technikas, nėra teisingų ir neteisingų pasirinkimų, viskas priklauso nuo jūsų kūrybiškumo ir gebėjimo pritaikyti jums geriausiai tinkantį metodą.

Skaitykite daugiau