Noriu baltesnių dantų! Ką galima padaryti namuose, o ką – klinikoje?

Balti dantys / Vida Press nuotr.
Balti dantys / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2015-06-15 10:57
AA

Gelsvi, pilkšvi dantys nėra blogai – žinoma, tuo atveju, kai šie atspalviai nerodo jų nesveikatos. Aišku, jei paklaustume jūsų, kaip jie atsiranda, akimirksniu išbertumėte: kava, arbata, vynas, cigaretės, maistas, apnašos, genai, amžius... Viskas – natūralu, bet tas dantų baltumas toks patrauklus! Apžvelkime galimybes jo įgauti – klinikoje ir namie.

Netinka dantis šveisti stipriai it prisvilusią keptuvę – tai žalinga ir dantims, ir dantenoms.

1. Teisingai valome dantis. Pirma, jei burnos ertmė sveika, geriausias – vidutiniškai minkštas šepetėlis. Bet jam gali būti per sunku susidoroti su apnašomis, kurių prisikaupia ant užkietėjusių rūkalių, kavos ir arbatos gėrikų dantų, – šiuo atveju geriau gali padėti kietesnis šepetėlis. Antra, valyti reikia ne keliolika sekundžių, o bent po dvi minutes dukart per dieną. Todėl verta vonioje turėti laikrodį. Dėmesio: kai kurie elektriniai šepetėliai gaminami su laikmačiu. Trečia, valantis dantis šepetėlis turi judėti aukštyn žemyn, o ne iš šono į šoną. (Paprašykite odontologo pademonstruoti, kaip tai daroma.) Ketvirta, netinka dantis šveisti stipriai it prisvilusią keptuvę – tai žalinga ir dantims, ir dantenoms.

Dantų valymas / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Keliautojos kosmetinė: kokių priemonių gali prireikti?

Geriant vyną pravartu užsikąsti sūriu, nes jame esantis kalcis neutralizuoja vyno rūgštį, kuri silpnina emalį ir daro dantis mažiau atsparius dėmėms.

2. Vengiame dažančio maisto ir gėrimų. Lengviau pasakyti, nei padaryti, nes reikėtų atsisakyti visko, kas tik palieka dėmių ant balto audeklo: kavos, arbatos, vyno, sulčių, kokakolos... Bet galima pagudrauti: vietoj espresso rinktis kapučino ar latės kavą, vietoj raudonojo vyno – baltąjį, vietoj mėlynųjų vynuogių – žaliųjų sultis, naudoti, kai tik įmanoma, šiaudelį ir tuoj pat išskalauti burną pavartojus rizikingo produkto. Jau yra sukurti ir mažučiai balinamieji šepetėliai, kuriuos galima nešiotis rankinėje ir pasivalyti jais dantis be vandens. Beje, geriant vyną pravartu užsikąsti sūriu, nes jame esantis kalcis neutralizuoja vyno rūgštį, kuri silpnina emalį ir daro dantis mažiau atsparius dėmėms.

3. Sukuriame iliuziją. Dantys atrodys baltesni, jei lūpos bus dažytos melsvo tono – vyno, uogų spalvų – dažais. Žinoma, ne visoms tokie tinka, bet šilti rusvi atspalviai, deja, gelsvina dantis. Tačiau pasistengus juk galima rasti aukso viduriuką – dažų, kurių raudonumas nėra nei labai mėlynas, nei labai geltonas. Beje, matinio produkto verčiau nesirinkti, nes jis irgi prigesina šypseną. Tas pat pasakytina ir apie gelsvus, rusvus drabužius ir aksesuarus: geriau nevilkėti tokio golfo, neryšėti tokio šaliko... 

Dantų valymas / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip pakoreguoti lūpų dažų spalvą?

Koks bus balinimo rezultatas ir ar ilgai jis išliks, priklausys nuo konkretaus žmogaus dantų struktūros, emalio storio, pigmentų rūšies, burnos higienos ir mitybos įpročių.

4. Einame pas profesionalą. Jis, naudodamas balinamąją medžiagą ir specialią lempą ar lazerį, sugeba labai pastebimai pašviesinti dantis per 30–40 minučių. Koks bus balinimo rezultatas ir ar ilgai jis išliks, priklausys nuo konkretaus žmogaus dantų struktūros, emalio storio, pigmentų rūšies, burnos higienos ir mitybos įpročių. Tokiu būdu įmanoma pašviesinti tik tai, kas gyva, t. y. plombos, vainikėliai, negyvi dantys nepabals. (Šiai problemai spręsti specialistas pasiūlys kitą metodą.) Odontologijos klinikoje galima užsisakyti ir namie naudojamas vadinamąsias kapas. Žinoma, jų poveikis nėra toks akivaizdus ir greitas: juk tose formelėse veikliosios medžiagos koncentracija mažesnė.

5. Naudojame balinimo produktus. Kokių tik nėra: balinimo juostelės, pieštukai, geliai, „kapos“, pastos... Netgi galima nusipirkti rinkinį, sudarytą iš gelio, „kapų“ ir procesą spartinančios LED lempos, t. y. priemonių, kurias naudoja ir odontologai (tik jie dirba su skirtomis profesionalams). Žodžiu, turime galimybę pasirinkti pagal kišenę ir kitus savus kriterijus. Pasak gamintojų, rezultatai matomi jau po kelių dienų, o kai kurios namams skirtos priemonės padaro dantis baltesnius iki 10 tonų. Jie taip pat teigia, kad šios priemonės – visiškai saugios, tačiau odontologai įspėja, kad jos, būna, sukelia ir nemalonių pojūčių, o kaltinti dėl jų galima ir gaminio kokybę, ir individualias dantų, burnos ertmės ypatybes.   

Dantų valymas / Vida Press nuotr.