„Norvegijos balso“ publiką pravirkdžiusi G.Levickaitė: apie netikėtą sėkmę ir kodėl negrįžta į Lietuvą
Dar visai neseniai apie Godą Levickaitę žinojo tik jos artimieji ir draugai, kaimynai ir bendramoksliai. Dabar jos vardą žino ir atpažįsta tūkstančiai lietuvių bei norvergų – angeliško balso merginos pasirodymas „Norvegijos balse“ sukėlė didžiulę susižavėjimo bangą. G.Levickaitei atsisuko visi mokytojai ir pasiūlė savo patarimus mainais į galimybę kartu dirbti. Kas ji ir kokia jos sėkmės paslaptis? Visa tai – nuoširdžiame interviu, kuriame Goda pasakoja apie įsitvirtinimą Norvegijoje, pasiruošimą pasirodymui ir netikėtai užgriuvusį dėmesį.
Apie Godos talentą didelė dalis lietuvių sužinojo tik pamatę „YouTube“ platformoje publikuotą vaizdo įrašą iš projekto „Norvegijos balsas“ aklųjų perklausų. Todėl 15min nusprendė susirasti neįtikėtinai greitai išgarsėjusią merginą ir ją pakalbinti ne tik apie šį kasdienybę pakeitusį įvykį, bet ir apskritai apie dainavimą, gyvenimą Norvegijoje, ateities planus bei užklupusį lietuvių dėmesį.
O rasti nebuvo pernelyg sunku – Goda po paviešinto pasirodymo įrašo socialiniuose tinkluose sulaukė daugybės užklausų „draugauti“, taip pat ir ją giriančių žinučių. 15min skaitytojus lietuvė mielai sutiko nukelti į savo gyvenimo vingius, todėl nieko nelaukdami į juos ir nusikelkime.
Mama juokauja, kad Goda dainuoja nuo pat gimimo
Pasirodo, Norvegijoje mergina gyvena nuo pat 2013 metų. Tuos metus Goda prisimena kaip vienus sunkiausių, nes iš pradžių nemokėjo norvegiškai kalbėti, o ir anglų kalbos žinios nebuvo stiprios.
„Tikrai labai norėjau atgal į Lietuvą. Taip pat visi draugai buvo ten. Bet su laiku išmokau kalbą, susiradau draugų, susipažinau su norvegų kultūra. Dabar man patinka čia gyventi. Po tiek metų Norvegija tapo mano namais ir į Lietuvą grįžti nebeplanuoju“, – apie gyvenimą svetur 15min kalba G.Levickaitė.
Šiuo metu Norvegijos verslo mokykloje ekonomiką ir administravimą studijuojanti mergina pasakoja, kad jos kelias į muzikos pasaulį prasidėjo dar vaikystėje.
„Mama iki šiol mėgsta pajuokauti, kad dainavau nuo pat gimimo: „Tu neverkei, bet dainavai lia lia lia“, – prisiminusi motinos žodžius šypteli pašnekovė.
Bėgant laikui muzikos Goda toli gražu neapleido – keletą mėnesių vaikščiojo ir į vokalo pamokas, kurias jai vedė garsios Lietuvos atlikėjos.
„Lankiau pas Astą Pilypaitę, Alytaus jaunimo centre dainavimo mokiausi pas Dalią Kazlauskienę, taip pat pianino pamokas lankiau pas mokytoją Laimą Pasaravičienę.
Atvykusi į Norvegiją, dar nemokėdama kalbos, jau ėjau į privačias dainavimo pamokas. Vėliau dainavimo mokiausi menų mokykloje, baigiau vidurinę, muzikos profilį, metus studijavau muziką Anglijoje“, – apie savo muzikinį kelią 15min pasakoja Goda.
Šiame kelyje jos šeimos nariai, artimieji visuomet buvo didžiausi palaikytojai. O mama net daugiau už džiaugėsi dukters sėkmę projekte „Norvegijos balsas“. Todėl scena G.Levickaitei – kaip namai.
„Dingsta visi nervai ir rūpesčiai. Visas mano dėmesys būna sukoncentruotas į dainavimą. Tikrai nėra geresnio jausmo“, – atvirauja mergina.
„Net neprisimenu, kad visi teisėjai atsisuko“
Tiesa, „Norvegijos balsas“ tikrai nėra pirmas konkursas, kuriame pasirodė Goda. Augdama ji nuolatos žiūrėdavo ir „Lietuvos balsą“ bei kartais pasvajodavo atsidurti ant tos pačios scenos. Tačiau tąkart jautėsi esanti per jauna, todėl užsiregistruoti nepasiryžo.
„Dalyvauti „Norvegijos balse“ irgi neplanavau. Tiesiog vieną dieną mama pažymėjo mane feisbuko įraše, kur ieškojo dalyvių į „Norvegijos balsą“, ir aš pagalvojau – kodėl gi neužsiregistravus?“ – lemtingą momentą kalbėdama su 15min prisimena Goda.
Pasiteiravus, koks buvo jausmas pirmą kartą užlipti į sceną, Goda neslepia, kad jokios baimės nejuto. O tuo momentu, kai laukė savo pasirodymo pradžios, ji spėjo ir egzaminui pasiruošti, ir pamiegoti. Visgi viskas pasikeitė, kai mergina išgirdo žiūrovų šūksnius.
Goda Levickaitė – „Wicked game“:
„Visą dieną ten prasėdėjau ir laukiau savo eilės, visiškai nesijaudindama. Bet, kai užlipau ant scenos, iš karto supratau, kad būtent nuo šios vienos akimirkos viskas priklauso, todėl pradėjau labai jaudintis. Prie jaudulio prisidėjo ir žiūrovų šūksniai.
Jau seniai nebuvau stovėjusi ant scenos dėl visos koronos situacijos. Manau, kad mano jaudulys man tikrai pakišo koją. Labai girdėjosi mano balse. Kai kuriose vietose ir nusidainavau, nors visi man sako, kad negirdi, aš žinau, kad galiu geriau“, – kritikos sau negaili Goda.
Pasirodymą lydi ir gražus faktas – scenoje skambėjusią dainą „Wicked Games“ merginai padėjo išsirinkti jos mama.
„Dainą pasirinkti buvo labai sunku. Čia man ir vėl padėjo mama. Reikėjo pasirinkti ne vieną dainą – jų buvo gal trys, o prodiuseriai išsirinko tą, kuri jiems atrodė labiausiai tinkanti man. Ją man siūlė ir mama. Man labai patiko ši versija, todėl nusprendžiau, kad noriu ją dainuoti“, – prisiminusi 15min sako G.Levickaitė.
Ir sudainavo ji nepaprastai gražiai, nes ne tik už televizijos ekranų, bet ir salėje buvo juntamas tikros, nuoširdžios emocijos. Žiūrovai verkė, mokytojai neslėpė susižavėjimo – atrodo, kad lietuvė „Norvegijos balse“ užkūrė tikrą magiją. Būtent mokytojų atsisukimas ir tapo Godai didžiuliu netikėtumu.
„Galvojau, kad tikrai ne daugiau negu du mokytojai atsisuks. Stovint ant tos scenos buvo tiek jaudulio, aš net neprisimenu, kad visi teisėjai atsisuko, nei ką jie komentavo. Mačiau, kad atsisuko Ina (atlikėja, dainų kūrėja, „Norvegijos balso“ mokytoja – red. past.), o paskui, atrodo, išskridau į kitą pasaulį.
Supratau, kad visi atsisuko tik dainai pasibaigus. Mama sakė, kad jie kalbėjo labai gražius dalykus ir plojo atsistoję. Aš to neatsimenu“, – akimirką, kai tik baigė dainuoti, apibūdina Goda.
Prieš pat lipdama į sceną mergina jau žinojo, kurį mokytoją pasirinks sėkmės atveju, tad juo tapo norvegų didžėjus ir prodiuseris Matoma.
„Buvo abejonių, kai atsisuko visi keturi, bet tikrai nesigailiu savo pasirinkimu. Šį mokytoją norėjau pasirinkti, nes jaučiau, kad su juo bus lengva bendrauti ir dirbti. Man atrodė, kad mes daug kuo panašūs ir kad jis mane supras. Mano nuojauta neklydo“, – 15min patikina ji.
Po pasirodymo – didžiulis lietuvių dėmesys
Vis dėlto, ji tikrai nesitikėjo staiga užklupusio dėmesio, kurio daugiausia buvo būtent iš Lietuvos. Ji iki šiol netiki, kad tai, kas įvyko, yra tikra.
„Iš artimųjų ir draugų susilaukiau labai didelio palaikymo. Visada žinojau, kad mano gyvenime yra tik geri žmonės, kurie mane palaiko, nesvarbu, ką aš daryčiau.
Bet tikrai nesitikėjau, kad man skambins draugės verkdamos ir sakys, kad jos manimi labai didžiuojasi. Ar kad pradės rašyti seni pažįstami ir vaikystės draugai. Susilaukiau tikrai labai daug žinučių, kurios labai šildo širdį“, – džiaugiasi G.Levickaitė.
Pasisekimo jau sulaukė Norvegijoje, tačiau planų dalyvauti Lietuvos muzikiniuose projektuose mergina pripažįsta kol kas neturinti. Tačiau apie šią mintį svarsto pagalvoti ateityje.
„Tačiau niekada nesakyk niekada. Manau, kad jeigu būtų išskirtinė galimybė kur nors sudalyvauti, tikrai neatsisakyčiau“, – 15min atvirauja Goda.
Save jautria ir kūrybinga asmenybe laikanti mergina neabejoja, kad tai pravers „Norvegijos balse“ ir ateityje įrašant savo kūrinius.
„Visi geriausi atlikėjai dainuoja apie savo jausmus ir išgyvenimus. Savų dainų išleidimas yra mano svajonė. Todėl labai tikiuosi ateityje tai padaryti“, – neslepia Goda ir priduria, kad kol kas užsibrėžia tik mažesnius tikslus, o tai, kas laukia ateityje, parodys laikas.
Fotogalerija: