„Notting Hill“ karnavalas į Londono gatves atnešė regio ritmus

Karnavalas „Notting Hill“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Karnavalas „Notting Hill“ / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2014-08-25 14:53
AA

Didžiausios Europoje gatvių linksmybės – „Notting Hill“ karnavalas Londone – sekmadienį regio ritmais, plieninių būgnų orkestrais ir šokiais buvo priviliojęs didžiules minias.

Per šį kasmet rengiamą festivalį 5 km ilgio maršrutas Vakarų Londone būna uždarytas eismui ir atiduotas muzikantams bei šokėjams egzotiškais apdarais.

Šiemet dvi dienas truksiančiame karnavale laukiama daugiau kaip milijono žmonių.

Londone sekmadienį prasidėjo „Notting Hill“ karnavalas (27 nuotr.)
+21

„Notting Hill“ karnavalu pagerbiama Vest Indijos kultūra – rajone, kuris nuo 6-ojo dešimtmečio yra namai tūkstančiams imigrantų iš Karibų.

Tačiau pastaraisiais metais daug kas išsikraustė iš Noting Hilo dėl didelių kainų, nes rajonas, kurį pamėgo turtingi užsieniečiai, tapo vienu madingiausių Londone.

Karnavalas „Notting Hill“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šiuolaikinis bohemiškas rajono žavesys yra užfiksuotas 1999 metų romantinėje komedijoje „Noting Hilas“.

Karnavalo sekmadienis būna vaikų diena, o pagrindinė programa rengiama pirmadienį, kuris Anglijoje yra valstybinė šventė.

Karnavalas „Notting Hill“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Karnavalas yra nuostabi šventė, akcentuojanti tai, ką Karibų bendruomenė daro Londonui, – sakė sostinės meras Borisas Johnsonas. – Tikiuosi, kad visi fantastiškai leidžia laiką ir (kad tai yra) išties puikus renginys“.

Policija pranešė, kad karnavalo metu budėjo 6 tūkst. pareigūnų ir kad iki sekmadienio vakaro buvo areštuoti 95 žmonės: dėl vagysčių, užpuolimų, narkotikų ir viešosios tvarkos pažeidimų. Penki žmonės buvo areštuoti dėl ginklo laikymo.

Karnavalas „Notting Hill“ / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prieš karnavalą Skotlandjardo pareigūnai, bandydami pažaboti organizuotą nusikalstamumą, areštavo 157 žmones ir konfiskavo ginklų, tarp jų – du kulkosvaidžius ir pistoletą.