Nuaidėjo Dovydo Laukio festivalis „Farm on fire“: Joninių laužai, garsūs atlikėjai ir ceremonijos

Festivalio „Farm on fire“ akimirkos / Evelina Pauliūtė nuotr.
Festivalio „Farm on fire“ akimirkos / Evelina Pauliūtė nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

Savaitgalį Radiškyje, Ukmergės rajone, vyko Joninių festivalis „Farm On Fire“, kuriame dalyvių laukia įspūdingo dydžio laužai, degančios skulptūros, vainikų pynimas, įvairios tradicinės Rasų ir Joninių švenčių apeigos, burtai ir žaidimai, saulės palydėjimas ir pasitikimas, ugnies ir vandens ceremonijos bei daugybė kitų smagių veiklų.

Joninių festivalyje „Farm On Fire“, netrūko geros muzikos, kokybiško ir skanaus maisto, Joninių tradicijų, laužų ir staigmenų, organizatoriai kelia sau dar vieną iššūkį – skaičiuoja emisiją ir siekia tapti mažiausiai taršos palikusiu festivaliu Lietuvoje. Pasak organizatoriaus Dovydo Laukio, šis Joninių projektas unikalus tuo, kad ypatingas dėmesys yra skiriamas tvarumui ir socialinei atsakomybei.

„Farm on fire“ festivalio akimirka
„Farm on fire“ festivalio akimirka / Evelina Pauliūtė nuotr.

Festivalyje koncertavo tokios garsios Lietuvos muzikinės grupės, kaip roko legendos „Trys tūzai“ su Povilu Meškėla, Vladu Kovaliovu ir Merūnu Urbšu, vienas žymiausių Lietuvos muzikos prodiuserių, atlikėjas Leon Somov, talentingieji poproko atstovai „Sisters On Wire“, 2022 m. M.A.M.A. apdovanojimuose „Geriausios roko grupės“ titulą pelniusi grupė „Jauti“ ir ten pat geriausiu Lietuvos atlikėju išrinktas Vaidas Baumila. Skambėjo ir Joninių choro dainos.

Festivalio akimirkos - galerijoje:

Ne vieną didžiulį, tūkstančius lankytojų subūrusį festivalį organizavęs Dovydas Laukys sako, kad sąmoningumas organizuojant didelius renginius ypač svarbus ne tik tam, jog susikurtume sąlygas linksmintis ir kitais metais, bet dar šimtus ar tūkstančius metų, kad rodytume kitiems pavyzdį, kaip dera elgtis gamtoje ir su gamta.

„Pagrindinė mūsų festivalio žinutė – švęskime nepamesdami galvos ir savo pavyzdžiu įkvėpkime kitus pokyčiui. Būtent tai mes ir siekiame padaryti, būtent toks ir yra vienas esminių visos organizatorių komandos – atstovų „Senatorių pasažo“ ir ekologiško ūkio „Farmers Circle“, kuriame vyks festivalis, siekis. Todėl bus galima įsigyti tiek ekologiškų, tiek įprastinių produktų, festivalio dalyviai gaus išskirtinio dizaino daugkartinio naudojimo puodelius ir, svarbiausia – tiek prieš festivalį, tiek po jo bus skaičiuojama CO2 emisija. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad mūsų puodeliai užsakyti iš garsiausio festivalių bei renginių daugkartinių indų gamintojo – „Re-Uz“, kurio tikslas – skleisti „Zero Waste“ filosofiją visame pasaulyje. „Rolling stones“, „AC/DC“, „Guns N’ Roses“, „Coldplay“ ir daugybės kitų garsių ir legendinių grupių koncertuose šie puodeliai jau seniai naudojami“, – džiaugėsi vienas iš festivalio organizatorių Dovydas Laukys.

Festivalio metu veikė nevyriausybinių organizacijų mugė, kurioje dalyvavo tokios organizacijos kaip NVO avilys, Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Ekoagros“, Pelkių atkūrimo ir apsaugos fondas, „Media4Change“, Rigra, Lietuvos Gamtos Fondas, Gyvoji Biblioteka. Renginyje lankysis ir svečių iš visos Europos: Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Baltijos šalių, Pietų ir Šiaurės Amerikos. Festivalio organizatoriai iš anksto festivalio dalyvių prašė paisyti tvaraus elgesio taisyklių ir kuo labiau prisidėti prie taršos mažinimo: festivalį atvykti organizatorių siūlomu viešuoju transportu arba kooperuotis su draugais, taip pat pagalvoti apie maistą: vengti vienkartinių pakuočių ir įsidėti daugkartinius indus, o per festivalį kuo atsakingiau rūšiuoti atliekas.