Nukentėjusiems Maidane – Lietuvos muzikantų paramos koncertas „Kartu su Ukraina!“

Grupė „Skylė“ ir Aistė Smilgevičiūtė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Grupė „Skylė“ ir Aistė Smilgevičiūtė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-02-02 14:30
AA

Sekmadienio popietę žymūs šalies muzikantai Vilniaus menų fabrike „Loftas“ susibūrė specialiam koncertui „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, skirtam paremti Maidane nukentėjusiems žmonėms.

Lietuvos muzikantai susibūrė paramos koncerte „Kartu su Ukraina!/ Разом з Україною!“ (44 nuotr.)
+38

Grupės „Biplan“, „Skamp“, „Skylė“, „Freaks on Floor“, Jurgio Didžiulio „A=A“, „Žalvarinis“, Dee & Kamy ir kitos koncertuoja nuo 15 valandos. Palaikymą renginiui išreiškė Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas ir kitos šalies muzikos asmenybės.

Šis paramos koncertas tiesiogiai transliuojamas internetu ne tik Lietuvoje (portale 15min.lt), bet ir Ukrainoje (portale Hromadske.tv). Jo metu taip pat vyksta tiesioginiai pasijungimai ir į pačiame Maidane esančius ekranus. Ukrainos interneto portalas Hromadske.tv šioje šalyje tapo vienu pagrindinių žiniasklaidos kanalų – jo auditoriją sudaro 60 000-130 000 unikalių vartotojų, prisijungusių vienu metu.

TIESIOGINĖ PARAMOS KONCERTO TRANSLIACIJA NUO 15 VAL.:

Zoomtv / Logotipas

Koncertą „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ inicijuojančių muzikos agentūros M.P.3 ir menų fabriko „Loftas“ teigimu, šiame renginyje viešpatauja muzika ir pozityvumas, palaikymas ir supratimas, nebus veliamasi į politiką ir reklamą. Žiūrovai buvo raginami į koncertą atsinešti lietuviškos ir ukrainietiškos simbolikos.

„Gruodį lankėmės Maidane, visą situaciją bei nuotaikas ten matėme iš vidaus. Bendravome su paprastais žmonėmis, puikiai juos suprantame ir norime prisidėti kuo galime“, – anksčiau kalbėjo „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas.

Zoomtv / Logotipas

Visos renginio metu surinktos lėšos bus pervedamos į fondą „Už demokratiją. Ukraina“. Jos bus skirtos pirkti vaistams, medikamentams, drabužiams, maistui.

Pastaruosius du mėnesius Ukrainą krečiant politinei krizei šimtai tūkstančių žmonių stojo ginti europietiškos Ukrainos ir mitinguoja Kijevo Maidane, mitingai išplito ir į kitus miestus. Taikioms demontracijoms peraugus į valdžios mėginimus nuslopinti protestus buvo patirta aukų, žmonės buvo sužeisti, priversti kentėti šaltį ir alkį.

Norintys padėti Ukrainos gyventojus aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, pinigus gali paaukoti ne tik koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu, bet ir norimą sumą pervesti šiais rekvizitais:

Sąskaita: LT297300010109811391
Demokratijos ir vystymo paramos fondas,
įmonės kodas 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodant: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“
Informacija: http://uzdemokratija.lt/

Visi koncerto dalyviai, organizatoriai, koncertinės įrangos tiekėjai (UAB „RTA grupė“), LED ekrano tiekėjai („Video projektai“), filmavimo grupė („15min.lt“), interneto tiekėjai (TEO LT, AB) ir kitos prie renginio prisidedančios šalys jame dalyvauja be atlygio. Žiūrovai į koncertą pateko taip pat nemokamai – apsilankiusieji kiek gali ir nori prisidėjo prie renginio tikslo paremti nukentėjusius Maidane.