Nukentėjusiems Maidane – Lietuvos muzikantų paramos koncertas „Kartu su Ukraina!“

„Skamp“ / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
„Skamp“ / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-01-31 13:16
AA

Lietuva nėra abejinga įvykiams Ukrainoje ir išreikš savo palaikymą šį sekmadienį, vasario 2 dieną, kai žymūs šalies muzikantai Vilniaus menų fabrike „Loftas“ susiburs specialiam koncertui „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“, skirtam paremti Maidane nukentėjusiems žmonėms.

Grupės „Biplan“, „Skamp“, „Skylė“, „Freaks on Floor“, Jurgio Didžiulio „A=A“, „Žalvarinis“, Dee & Kamy ir kitos (dalyvių sąrašas pildomas) sekmadienį nuo 15 valandos nemokamai koncertuos „Lofte“. Renginį palaiko Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas ir kitos šalies muzikos asmenybės.

Šis paramos koncertas bus tiesiogiai transliuojamas internetu ne tik Lietuvoje (portale 15min.lt), bet ir Ukrainoje (portale Hromadske.tv), taip pat įvyks tiesioginiai pasijungimai ir į pačiame Maidane esančius ekranus. Ukrainos interneto portalas Hromadske.tv šioje šalyje tapo vienu pagrindinių žiniasklaidos kanalų – jo auditoriją sudaro 60 000-130 000 unikalių vartotojų, prisijungusių vienu metu.

Koncertą „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ inicijuojančių muzikos agentūros M.P.3 ir menų fabriko „Loftas“ teigimu, šiame renginyje viešpataus muzika ir pozityvumas, palaikymas ir supratimas, nebus veliamasi į politiką ir reklamą. Žiūrovai raginami į koncertą atsinešti lietuviškos ir ukrainietiškos simbolikos.

„Gruodį lankėmės Maidane, visą situaciją bei nuotaikas ten matėme iš vidaus. Bendravome su paprastais žmonėmis, puikiai juos suprantame ir norime prisidėti kuo galime“, – kalbėjo „Biplan“ vokalistas Maksas Melmanas.

Tikslus dalyvių sąrašas ir pasirodymų laikai bus skelbiami interneto svetainėje www.menufabrikas.lt. Visi koncerto dalyviai, organizatoriai, koncertinės įrangos tiekėjai  ir kitos prie renginio prisidedančios šalys jame dalyvauja be atlygio. Žiūrovai į koncertą pateks taip pat nemokamai – apsilankiusieji kiek gali ir nori galės prisidėti prie renginio tikslo paremti nukentėjusius Maidane.

Visos renginio lėšos iki paskutinio lito bus pervedamos į fondą „Už demokratiją. Ukraina“. Surinktos lėšos bus skirtos pirkti vaistams, medikamentams, drabužiams, maistui.

Pastaruosius du mėnesius Ukrainą krečiant politinei krizei šimtai tūkstančių žmonių stojo ginti europietiškos Ukrainos ir mitinguoja Kijevo Maidane, mitingai išplito ir į kitus miestus. Taikioms demontracijoms peraugus į valdžios mėginamus nuslopinti protestus buvo patirta aukų, žmonės buvo sužeisti, priversti kentėti šaltį ir alkį.

Norintys padėti Ukrainos gyventojus aprūpinti būtiniausiomis priemonėmis, pinigus gali paaukoti ne tik koncerto „Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!“ metu, bet ir norimą sumą pervesti šiais rekvizitais:

Sąskaita: LT297300010109811391
Demokratijos ir vystymo paramos fondas,
įmonės kodas 300604085
Mokėjimo paskirties laukelyje nurodant: „Parama Ukrainos pilietinei visuomenei“
Informacija: http://uzdemokratija.lt
/

Visi koncerto dalyviai, organizatoriai, koncertines irangos tiekejai (UAB „RTA grupe“), LED ekrano tiekejai („Video projektai“), filmavimo grupe („15min.lt“ ir zoomtv.lt), interneto tiekejai (TEO LT, AB) ir kitos prie renginio prisidedancios salys jame dalyvauja be atlygio. Ziurovai i koncerta pateks taip pat nemokamai – apsilankiusieji kiek gali ir nori gales prisideti prie renginio tikslo paremti nukentejusius Maidane

Renginio plakatas