Nukentėjusiems nuo „Grenfell Tower“ gaisro – išskirtinis Karalienės dėmesys

Karalienė Elizabeth II ir princas Williamas apsilankė prieglaudoje nukentėjusiems nuo gaisro / „Scanpix“ nuotr.
Karalienė Elizabeth II ir princas Williamas apsilankė prieglaudoje nukentėjusiems nuo gaisro / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-06-16 14:01
AA

Penktadienį Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II su anūku princu Williamu apsilankė Vakarų Londone, kur įrengta laikina prieglauda nukentėjusiems nuo gaisro gyvenamajame name „Grenfell Tower“.

Karališkosios šeimos atstovai „Westway“ sporto centre susitiko su gelbėtojais, savanoriais ir tragišką gaisrą išgyvenusiais žmonėmis.

Kai ketvirtadienį tame pačiame centre apsilankė ministrė pirmininkė Theresa May, ji čia prabuvo vos 15 minučių, visai nebendravo su nukentėjusiaisiais. Dėl to politikė sulaukė daug kritikos.

Tuo tarpu karalienę Elizabeth II ir princą Williamą prieglaudos gyventojai ir darbuotojai sutiko plojimais. Žmonės buvo sujaudinti, kad nelaimės akimirką juos paguosti atvyko pati Karalienė.

Karalienė Elizabeth II ir princas Williamas

Neliko abejinga visa karališkoji šeima

Užuojautą nukentėjusiesiems penktadienį išreiškė princo Charleso žmona Camilla. Viešėdama radijo stotyje kunigaikštienė Camilla kalbėjo, kad meldžiasi už visas siaubingo gaisro aukas, jų artimuosius ir draugus.

Tuo tarpu vos už kelių kilometrų nuo nelaimės vietos gyvenantys princas Williamas su žmona Catherine paaukojo dosnią sumą labdaros fondui, besirūpinančiam nukentėjusiais nuo „Grenfell Tower“ gaisro.

Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine su vaikais (2016) / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

„Dėl tragedijos „Grenfell Tower“ name daugybei gyventojų reikia skubios pagalbos. Būdami šio rajono gyventojai princas Williamas ir Catherine yra pasiruošę suteikti skubią paramą.

Jie tikisi, kad jų piniginė auka paskatins kitus bendruomenės narius daryti tą patį“, – rašoma Kensingtono rūmų pranešime.

Garsenybės pasisiūlė į pagalbą

„Grenfell Tower“ gaisras pražudė 17 žmonių. Baiminamasi, kad artimiausiomis dienomis šis skaičius ženkliai išaugs. Tai vienas baisiausių ir tragiškiausių gaisrų Jungtinės Karalystės istorijoje, todėl nukentėjusiesiems padeda visi, kas gali.

Adele apsilankė gaisro vietoje / „Scanpix“ nuotr.

Štai dainininkė Adele su sutuoktiniu nuskubėjo į nelaimės vietą. Ji guodė nukentėjusiuosius, bandė juos nuraminti apkabindama.

Tuo tarpu dainininkė Lily Allen gaisro aukoms pasiūlė prieglaudą, o dainininkė Rita Ora savanoriavo vienoje iš laikinų prieglaudų. Rita Ora į prieglaudos vidų nešė suaukotus maišus su drabužiais, patalais, tįso geriamojo vandens pakuotes.

„Tai mano kaimynystė. Negaliu patikėti, kad tai vyksta. Meldžiuosi už visus, kuriuos nelaimė paveikė. Mano širdis daužosi taip smarkiai. Aš žaisdavau šiame kvartale. Noriu padaryti viską, ką galiu, kad padėčiau“, – tikino Rita Ora.

Rita Ora / „Scanpix“ nuotr.
Nukentėjusiems nuo „Grenfell Tower“ gaisro – išskirtinis Karalienės dėmesys (19 nuotr.)
+13
Londoną sukrėtė gaisras daugiabutyje „Grenfell Tower“ (25 nuotr.)
+19