Nuo alkoholio užsikodavęs teniso treneris Simas Kučas: „Džiaugiuosi, kad tai įkvepia ir aplinkinius“

Simas Kučas ir Ieva Swan / Asmeninio albumo nuotr.
Simas Kučas ir Ieva Swan / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-12-14 14:00
AA

Teniso treneris Simas Kučas į Naujuosius metus įžengs atvertęs naują gyvenimo puslapį – prieš keletą mėnesių visiškai atsisakęs alkoholio, jis apsilankė priklausomybių klinikoje, kurioje užsikodavo nuo šio žalingo įpročio. Šiandien S.Kučas džiaugiasi, kad jo sprendimas įkvepia ir aplinkinius.

„Apie savo sprendimą paskelbiau viešai, nes tikėjau, kad galbūt jis ką nors įkvėps žengti žingsnį geresnio gyvenimo link. Iš tiesų, jau sulaukiau prašymų pasidalinti kontaktais ir papasakoti, kaip viskas vyksta. Džiaugiuosi, kad tai įkvepia, domina ir aplinkinius“, – portalui Žmonės.lt sako S.Kučas.

Teniso treneriu dirbančio S.Kučo sprendimas užsikoduoti nuo alkoholio nustebino jo sekėjus. Simas pasakoja, kad nors prieš keletą mėnesių visiškai atsisakė alkoholio, kreiptis į specialistus nusprendė, kaip pats sako, tam, kad nekiltų jokių pagundų – šiandien jis nori išsivalyti organizmą.

„Žinau, kad tas užsikodavimas skamba drastiškai. Aš galiu nevartoti alkoholio, man nesunku to nedaryti. Bet jei jau atsisakiau visiškai, tai norėjosi užtvirtinimo, kad bent porą metų nebūtų jokių pagundų. Juk man nuo to blogiau nebus“, –  apie sprendimą pasakoja S.Kučas.

Ieva Swan ir Simas Kučas / „Instagram“ nuotr.

Vasarą apie draugystę su tinklaraštininke Ieva Swan prakalbęs Simas Kučas neslepia – alkoholio nevartojanti mylimoji jį įkvėpė keisti gyvenimo būdą, tačiau sprendimą užsikoduoti jis priėmė pats.

„Nebuvau didelis gėrikas, tai ir pykčių nekilo. Man pačiam norėjosi to užtvirtinimo, o Ieva mane tik palaikė“, – atvirauja S.Kučas.

Kasdien keliuosi 6 valandą ryto ir tai darau visiškai švaria galva. Miegoti einu 22 valandą.

Tiesa, teniso treneris neslepia, kad nors sprendimą užsikoduoti nuo alkoholio palaikė Ieva, iš aplinkinių jis sulaukė skeptiškų pastebėjimų. Pasak S.Kučo, vis dar gajus požiūris, kad į specialistus kreipiasi tik tie, kurie negeba atsispirti alkoholiui.

„Manęs vis pažįstami ir draugai klausia, ar jau taip sunku buvo atsisakyti alkoholio, kad net prireikė specialistų. Tikrai nebuvo sunku, aš galiu nevartoti svaigiųjų gėrimų, tačiau norėjau padėti tam galutinį tašką“, – pabrėžia pašnekovas.

Simas Kučas / asmeninio albumo nuotrauka

S.Kučas pasakoja, kad nuo alkoholio užsikodavo dvejiems metams. Anot teniso trenerio, gydymo metu jam buvo taikomas hipnozės seansas.

„Kiek žinau, yra keletas skirtingų metodų, tačiau mane priėmė psichoterapeutas, kuris man aplink veidą vedžiojo su metaliniu strypuku, o tuo metu sakė tam tikras frazes. Viskas truko gal penkias minutes. Nežinau, kiek tai efektyvu, bet aš ir tikrinti to efektyvumo nesiruošiu“, – šypsosi jis.

Vadimas Pinko ir Simas Kučas / Vytauto Žibiko nuotr.

Paklaustas, ar po užkodavimo nuo alkoholio esti kokių nors rekomendacijų, kurių reikėtų paisyti, Simas sako keletą iš specialisto išgirdęs. Pasak S.Kučo, visą užkodavimo laikotarpį patariama vengti kompanijų, kuriose vartojami alkoholiniai gėrimai, tačiau čia pašnekovas pastebi, kad pats būdamas tokioje aplinkoje su sunkumais nesusidūrė. 

„Dar patariama negerti net, pavyzdžiui, nealkoholinio alaus, nes jei žmogus mėgsta šį gėrimą, tas skonis gali sukelti prisiminimus.  Bet aš tokių bėdų neturiu, nesu didelis mėgėjas, o ir atsispirti alkoholiui nesunku, nežadu riboti draugų rato“, – atskleidžia S.Kučas.

Simas Kučas / Mariaus Žičiaus nuotr.

Prieš keletą mėnesių visiškai alkoholio atsisakęs S.Kučas džiaugiasi pagerėjusia gyvenimo kokybe.

„Atsisakius alkoholio, savijauta – tiesiog puiki. Kasdien keliuosi 6 valandą ryto ir tai darau visiškai švaria galva. Miegoti einu 22 valandą. Tikrai viskas puiku, nesinori nieko sugriauti“, – sako jis. 

„Norėčiau ir kitiems palinkėti kuo dažniau sutikti rytus be pagirių. Aišku, nesu linkęs į kraštutinumus ir nieko nesmerkiu – kiekvienas renkasi tai, ką nori. Nesakau, kad po kelerių metų ir aš  neužsinorėsiu išgerti vyno taurės, bet šiuo metu noriu išsivalyti organizmą. Jei šis mano žingsnis įkvėps ir kitus, aš tik dar labiau džiaugsiuosi“, – šypsosi S.Kučas.