Nuo COVID-19 paskiepytas V.Adamkus: „Specialistai tokie įgudę, kad niekam neturėtų skaudėti“

Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma / Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
Prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma / Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka
BNS, Žmonės.lt
Šaltinis: BNS
2021-02-19 16:32
AA

Nuo COVID-19 ketvirtadienį paskiepytas buvęs prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene ir pirmasis faktinis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis.

Kaip penktadienį pranešė Santaros klinikos, jie paskiepyti tarp 75 pirmų senjorų, kuriems 80 ir daugiau metų.

„Džiaugiuosi, kad turime galimybę pasirūpinti Lietuvos žmonėmis. Specialistai tokie įgudę, taip gerai atlieka savo darbą, kad niekam neturėtų skaudėti“, – pranešime teigė V.Adamkus.

Santaros klinikose penktadienį paskiepyta dar 216 senjorų, vakcinacija bus tęsiama ir šeštadienį.

Jeigu jūs sulaukėte skambučio, kviečiame atvykti skiepytis. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi.

Santaros klinikų Vidaus diagnostikos skyriaus vedėja Aušra Marcijonienė kviečia visus senjorus skiepytis.

„Jeigu jūs sulaukėte skambučio, kviečiame atvykti skiepytis. Jums bus nurodyta data, laikas ir vieta, kur reikia atvykti. Reikėtų tiksliai laikytis nurodytų laikų, kad būtų išvengta nereikalingo būriavimosi“, – pranešime sakė medikė.

„Kiekvienam atvykusiajam reikia užpildyti anketą – keletą klausimų apie sveikatos būklę: ar neserga virusine liga, ar neturi temperatūros, ar nebuvo anksčiau alerginių reakcijų. Dūris neskausmingas, po injekcijos tenka pabūti įstaigos patalpose 15 minučių, kad medikai galėtų įsitikinti, kad paskiepytajam nepasireiškė kokių netikėtų reakcijų, pavyzdžiui, alerginių“, – teigė ji.

Medikės teigimu, po antrojo skiepo kiek dažniau pasitaiko vietinės reakcijos į skiepą – patinimas, skausmas, bet gali pakilti ir temperatūra, todėl rekomenduojama namuose turėti paracetamolio.

„Jei atsirastų pacientą labai neraminančių simptomų, reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją“, – sakė Aušra Marcijonienė.

Lietuvoje nėra numatyta atskiros skiepijimo tvarkos dabartiniams ar buvusiems šalies vadovams.

Žmonės skiepijami pagal sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio nustatytą prioriteto eilę, pagal kurią pirmieji buvo skiepijami su koronaviruso pacientais dirbantys medikai.

Vėliau buvo pradėti skiepyti pacientai, ligoninių savanoriai, kiti medicinos darbuotojai, socialinės globos įstaigų darbuotojai ir globotiniai, mokytojai, olimpiečiai, dabar skiepijami ir senjorai.

Šiuo metu šalyje skiepijimas nuo COVID-19 vykdomas „BioNTech“ ir „Pfizer“ pagaminta vakcina, taip pat „Moderna“ ir „AstraZeneca“ vakcinomis.