Nuo juvelyro nukentėjusi Elvyra Monginienė ieško teisybės teisme ir perspėja kitus: „Neįklimpkite“

Elvyra Monginienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Elvyra Monginienė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kauno apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje juvelyras Raimundas Žemaitis kaltinamas turto pasisavinimu iš šešių asmenų. Tarp nukentėjusiųjų – papuošalų kūrėja Elvyra Monginienė.

Kaip Žmonės.lt jau rašė, E.Monginienė šį pavasarį R.Žemaičiui atnešė perdaryti auksinę brolio grandinėlę, o kadangi šiam darbui prireikė daugiau vertingo metalo, ji skyrė dar 500 eurų. Darbą juvelyras žadėjo padaryti iki balandžio pabaigos, tačiau iki šiol E.Monginienė nėra atgavusi nei pinigų, nei dirbinio. Jos patirti nuostoliai siekia 2600 eurų. 

Kitų penkių nukentėjusiųjų patirta žala kiek kuklesnė. Du žmonės savuosius papuošalus jau yra atgavę talkinant policijai. Kiti iš R.Žemaičio tikisi bendrai sulaukti kiek daugiau nei 2000 eurų. 

Raimundas Žemaitis
Raimundas Žemaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Raimundui, kurį rekomendavo gera mano pažįstama, pateikiau perdaryti vertingą papuošalą. Turiu visus to įrodymus, kurie perduoti antstoliams. Tačiau po to, ką išgirdau teisme, vilties atgauti savąjį daiktą neturiu“, – sakė E.Monginienė. 

Kauno apylinkės teismo salėje prokuroras Romanas Mackevičius informavo, kad šiuo metu R.Žemaičiui dėl turto pasisavinimo stambiu mastu Kauno vyriausiajame policijos komisariate (VPK) pradėtas ikiteisminis tyrimas. Dar vienas tyrimas pradėtas Dainavos policijos komisariate. Čia pareiškimą parašęs asmuo taip pat tvirtina kreipęsis į R.Žemaitį, bet laiku neatgavęs nei pinigų, nei daikto. 

„Bet šis tyrimas turėtų būti nutrauktas, nes pareiškimą parašiusiam asmeniui žala atlyginta“, – sakė juvelyrui atstovaujantis advokato padėjėjas Andrius Kšanauskas. 

Raimundas Žemaitis
Raimundas Žemaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Dėl ikiteisminio tyrimo, kurį kontroliuoja Kauno VPK, likimo, anot jo, taip pat kyla abejonių, nes pareiškimą parašiusiam asmeniui kitoje byloje iš R.Žemaičio jau priteista 30 tūkst. eurų. 

Kaltės dėl turto pasisavinimo juvelyras nepripažįsta. Jis nurodo papuošalus gaminantis 20 metų ir, dėl darbo specifikos, dažnai nespėdavęs įvykdyti užsakymų laiku. R.Žemaitis neslėpė klientus sutikdavęs aptarnauti netgi tada, jei žinodavo, kad pats gaminio net nekurs – jis darbą perduodavo kitam juvelyrui ir iš to uždirbdavo komisinius. 

Kaltinamasis nukentėjusiesiems žalą ketina atlyginti per mėnesį ir patikina, jog šįsyk – tai realus įsipareigojimas, o ne pažadai. 

Į R.Žemaitį kreipęsi, bet žadėtų darbų taip ir nesulaukę asmenys sako, jog per tą laiką, kol parašė pareiškimus policijai, iš juvelyro jie nesulaukdavę dėmesio. Jis vis žadėdavo perskambinti, bet to nepadarydavo: nurodydavo negalįs kalbėti, nes esąs banke, tėvų susirinkime, jo žmona ar vaikai serga. 
Kai kurių užsakymų R.Žemaitis tvirtino negalįs padaryti dėl avarijos metu lūžusios rankos, laiku negaunamų kokybiškų briliantų, nepakankamo kiekio aukso ar kitų priežasčių. 

Teisme R.Žemaitis nurodė, kad gauti iš klientų avansai būdavo investuojami į brangių, darbui atlikti reikiamų metalų pirkimą. Tačiau, paklaustas prokuroro, kodėl žmonėms tiesiog neatiduodavo to, ką nupirko, kaltinamasis objektyviai atsakyti negalėjo. 

Raimundas Žemaitis
Raimundas Žemaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Po posėdžio juvelyras Žmonės.lt sakė, esą visos jo nesėkmės prasidėjo maždaug prieš šešerius metus, kuomet buvo apvogtos jo dirbtuvės. Nusikaltėliai padarė žalos maždaug už 23 tūkst. eurų, bet nuostoliai dėl rinkoje pakitusios aukso kainos išaugo iki 40,5 tūkst. eurų.

Tuomet R.Žemaitis padengė patirtą žalą klientams, tačiau pats įbrido į skolas. Su žmona besiskiriantis vyriškis neslėpė, kad oficialių santykių su žmona nutraukimo procesas stringa, nes į posėdį ateina ne vienas jo kreditorius, besitikintis turto dalybų metu atgauti tai, kas jam priklauso.