Nuo karališkosios meilužės iki karalienės konsortės: Camillos kelias šalies pripažinimo link

Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Karalius Charlesas III ir karalienė konsortė Camilla / Scanpix ir Vida Press nuotr.
Šaltinis: 15min
2022-09-10 18:33
AA

Mirus karalienei Elizabeth II ir į sostą įžengus jos sūnui, Kornvalio hercogienė Camilla tapo karaliene konsorte ir nuo šiol įgyja naują ir svarbų vaidmenį šalia savo vyro, naujojo Jungtinės Karalystės karaliaus Charleso III. Ką žinome apie karalienę konsortę Camillą?

Praėjus kiek daugiau nei 25 metams po Karolio III pirmosios žmonos, Velso princesės Dianos, mirties, Camilla tebėra Didžiojoje Britanijoje nevienareikšmiškai priimama figūra.

Nuo tada, kai ji ir princas Charlesas susituokė 2005 m., Camilla dirbo kaip karališkosios šeimos narė, stovėdama šalia Charleso ir remdama labdaros organizacijas, padedančias moterims ir vaikams.

Tačiau daugeliui žmonių sunku pamiršti ar atleisti jų ilgai trukusį romaną ir skausmą, kurį jis sukėlė Dianai, rašo CNN.

Princas Charlesas ir Camilla 1975 m. / Vida Press nuotr.

Pastaruosiuose „Netflix“ dramos „Karūna“ (angl. „The Crown“) sezonuose šiam neramiam laikotarpiui buvo skirta nemažai dėmesio. Kai kuriems serialas leido pažinti Camillą, o kitiems priminė jos praeitį.

Taigi, ko galime tikėtis iš naujosios Didžiosios Britanijos karalienės konsortės?

1947 m. liepą gimusi Camilla Shand užaugo Anglijos kaime, kur išsiugdė aistrą žirgams.

Pranešama, kad 1970 m. Vindzore vykusiose polo varžybose ji susipažino su princu Charlesu ir jiedu susidraugavo. Kitais metais Charlesas įstojo į Karališkąjį karinį jūrų laivyną ir kol jis tarnavo, Camilla ištekėjo už kavalerijos karininko Andrew Parkerio Bowleso. 8-ajame dešimtmetyje pora susilaukė dviejų vaikų.

Kornvalio hercogienė Camilla su pirmuoju vyru Andrew Parkeriu Bowlesu (1985 m.) / Vida Press nuotr.

„Santuokoje buvome trise“

1981 m. Charlesas vedė ledi Dianą Spencer. Pasakišką jų vedybų ceremoniją stebėjo milijonai žmonių visame pasaulyje. Tačiau 1994 m. jis prisipažino, kad turėjo nesantuokinį romaną su Camilla.

Princas Charlesas ir Camilla 1975 m. / Vida Press nuotr.

Diana patvirtino jo ir savo pačios neištikimybę kitais metais duodama sensacingą interviu BBC, kai garsiai pasakė: „Šioje santuokoje buvome trise, todėl buvo šiek tiek ankšta“.

Princesės Dianos ir princo Charleso vestuvės 1981 m. / Vida Press nuotr.

1995 m. Camilla išsiskyrė su Andrew Parkeriu Bowlesu. Kitais metais išsiskyrė Charlesas ir Diana, o Camilla beveik išnyko iš viešojo gyvenimo, nes visuomenės ir žiniasklaidos palaikymas nuslinko į princesės pusę. Už Dianą ir prieš Camillą pasisakančiųjų nuotaikas dar labiau sustiprino užuojauta Dianai po to, kai ji 1997 m. žuvo per avariją Paryžiuje.

Kornvalio hercogienė Camilla (1995 m.) / Vida Press nuotr.

1999 m. Klarenso rūmai – tuometinė Velso princo Charleso rezidencija – ėmėsi programos iš naujo pristatyti Camillą visuomenei, kruopščiai suorganizuodami pirmąjį pasirodymą su Charlesu prie Londono viešbučio „Ritz“. Ji persikėlė į Klarenso rūmus, kad galėtų būti kartu su Charlesu, ir jos pavardė pradėjo figūruoti oficialiuose dokumentuose.

Princo Charleso ir Camillos vestuvės 2005-aisiais / Vida Press nuotr.

Po šešerių metų jų dešimtmečius trukusi meilės istorija pasiekė kulminaciją, kai karalienei sutikus jie susituokė Vindzore. Camilla, nuo tada žinoma kaip Jos Karališkoji Didenybė Kornvalio hercogienė, buvo patvirtinta kaip oficiali Charleso sutuoktinė ir būsimoji Jungtinės Karalystės karalienė.

„Didžiulė parama“

Hercogienė pasinėrė į karališkosios šeimos gyvenimą, padėdama Charlesui oficialiuose susitikimuose Jungtinėje Karalystėje ir kelionėse po užsienį, nors labai bijojo skraidyti. Ji greitai tapo vertinga karališkosios šeimos nare, nes turėjo paprastą charakterį ir gebėjo išsklaidyti įtampą kambaryje.

„Visada malonu turėti ką nors savo pusėje, – 2015 m. CNN sakė princas Charlesas. – Ji – didžiulė parama. Puiku tai, kad mes daug juokiamės, nes ji, ačiū Dievui, mato juokingąją gyvenimo pusę. Tai nepaprastai daug prie viso to prisideda.“

Camilla taip pat apibrėžė savo karališkąjį vaidmenį, gindama širdžiai artimus dalykus, tokius kaip vaikų raštingumas ir parama smurto šeimoje aukoms. 2017 m. lankydamasi moterų prieglaudoje Bristolyje, Anglijoje, ji sakė CNN, kad galėjo pasinaudoti savo padėtimi ir atkreipti dėmesį į sunkią „drąsių moterų“, nukentėjusių nuo savo partnerių, padėtį. „Matyti reiškia tikėti, girdėti reiškia tikėti“, – sakė ji.

Hercogienė taip pat stengėsi didinti informuotumą apie osteoporozę – ligą, kuria sirgo ir jos motina, ir močiutė. „Jai tai labai svarbu“, – 2015 m. CNN sakė princas Charlesas.

Camilla ir princas Charlesas 2015-aisiais / Vida Press nuotr.

„Manau, kad ji nuveikė nuostabių darbų, susijusių su smurtu prieš moteris ir seksualiniu smurtu. Manau, kad tai, ką ji nuveikė šioje srityje, yra labai reikšminga. Be to, ji labai daug nuveikė raštingumo srityje, nes yra pamišusi dėl skaitymo, o jos tėvas buvo didelis skaitovas ir, manau, skatino ją tai daryti, todėl ji labai mėgsta skaityti įvairias knygas“, – apie Camillą sakė jis.

„Labai ja didžiuojuosi, o be to ji stengiasi mane palaikyti, o tai iš jos pusės yra nuostabu“, – sakė Charlesas.

Kai Camillos šeima pagausėjo, atsirado nauja aistra – anūkams. „Ji – profesionali močiutė“, – 2013 m. CNN sakė vienas iš jos padėjėjų.

Požiūris pasikeitė

Kai tik jos vyras tapo karaliumi, Camilla automatiškai tapo karaliene. Tačiau ilgą laiką buvo manoma, kad ji nesinaudos šiuo titulu. 2005 m. Klarenso rūmai išleido pareiškimą, kad vietoj to ji bus vadinama „princese konsorte“. Kai kurie rūmų darbuotojai tuo metu manė, kad visuomenė nepasirengusi, jog Camilla perimtų titulą, kuris buvo skirtas Dianai.

Tačiau bėgant metams požiūris į Camillą sušvelnėjo. 2015 m. CNN apklausa parodė, kad vienas iš keturių britų ėmė mėgti ją labiau ir vis mažiau žmonių nepritarė, kad ji taptų žinoma kaip karalienė.

Tada, 2022 m. vasarį, karalienė pasinaudojo savo svarbaus Platininio jubiliejaus proga ir pranešė, kad atėjus laikui Kornvalio jercogienė bus vadinama karaliene konsorte – tai titulas, suteikiamas karaliaus žmonai.

Pranešime, skirtame jos įžengimo į Didžiosios Britanijos sostą 70-osioms metinėms paminėti, ji sakė: „Žinau, kad jam ir jo žmonai Camillai suteiksite tokią pačią paramą, kokią suteikėte man, ir nuoširdžiai linkiu, kad atėjus tam laikui Camilla būtų vadinama karaliene konsorte, nes ji tęs savo ištikimą tarnystę.“

Atsakydamas į tai, Charleso ir Camillos atstovas spaudai pareiškė, kad juos „sujaudino ir pagerbė Jos Didenybės žodžiai“.

Princas Charlesas su žmona Camilla / Vida Press nuotr.

Tai buvo nepaprastai reikšmingas monarchės, kuri vienintelė gali nustatyti karališkuosius titulus, įsikišimas.

Elizabeth II žingsnis siekiant užtikrinti monarchijos ateitį pabrėžė, kad Camilla nebelaikoma – nei viešai, nei tarp rūmų sienų – karališkąja meiluže, ir laikoma viena pagrindinių figūrų pačioje karališkosios šeimos širdyje.

Fotogalerija:

Karalius Charlesas III su žmona karaliene konsorte Camilla (57 nuotr.)
+51
Karalius Karolis III pirmą kartą pasisveikino su minia Londone (23 nuotr.)
+17
Karolis III oficialiai paskelbtas Jungtinės Karalystės karaliumi (61 nuotr.)
+55