Nuo karo pabėgusi Iryna Lietuvoje pradėjo verslą: kviečia į saloną, kuriame pasijusite kaip karalienė

Iryna Avramenko ir jos kolektyvas / Asmeninio albumo nuotr.
Iryna Avramenko ir jos kolektyvas / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Reklama
2022-10-17 15:40
AA

Daugiau kaip pusmetį trunkantis karas Ukainoje pakeitė tūkstančių žmonių likimus. Netikėtas likimas susiklostė ir ukrainietei Irynai Avramenko – prasidėjus karui jai su mažu vaiku teko palikti susikurtą gyvenimą ir bėgti. Likimas ją atvedė į Lietuvą – čia moteris ne tik pradėjo verslą, bet ir siekia įdarbinti pas save kuo daugiau ukrainiečių karo pabėgėlių. „Esu labai dėkinga šiai mažai šaliai su didžiule širdimi“, – sako beveik pusmetį Vilniuje gyvenanti moteris.

Daugiau kaip dešimtmetį Iryna dirba grožio srityje – Odesoje ji turėjo grožio saloną, kuriame ir pati dirbo plaukų priauginimo meistre. Deja, prasidėjus karui likti gimtinėje buvo pavojinga, todėl saloną jai teko uždaryti ir su vaiku bei mama bėgti iš karo zonos: taip jau vasario pabaigoje moteris atsidūrė Lietuvoje.

„Su vaiku radome laikinus namus. Jau daugiau kaip penkis mėnesius kuriu grožį Vilniuje ir esu labai dėkinga šiai mažai šaliai su didžiule širdimi“, – atvirauja ukrainietė.

Iryna Avramenko / Atstovų nuotr.

Moteris pasakoja, kad Lietuvoje ji buvo sutikta šiltai ir maloniai, todėl apsisprendė čia ir likti. Teko pradėti gyvenimą iš naujo ir sugalvoti, kaip užsidirbti. Ilgametę patirtį grožio srityje turinti moteris neabejojo, kad reikia tęsti tai, ką moki geriausiai, todėl santaupas investavo naujo grožio salono Lietuvoje atidarymui.

Ilgai nesvarsčiusi I.Avramenko ėmėsi verslo įgyvendinimo ir sostinėje prieš kelis mėnesius duris atvėrė naujas jaukus grožio salonas „Beauty Queen“. Jame darbuojasi ne tik lietuvės, bet ir ukrainietės – Iryna stengiasi įdarbinti nuo karo pabėgusias ukrainietes.

Salone moterys išties gali pasijusti taip, kaip žada jo pavadinimas, – grožio karalienėmis. Čia ilgametę patirtį turinčios specialistės siūlo manikiūro, pedikiūro, antakių laminavimo bei dažymo paslaugas, moterišką, vyrišką ir vaikišką plaukų kirpimą, dažymą, proginius sušukavimus, gydomąsias procedūras plaukams. Be to, specialistės dirba tik su aukščiausios kokybės „Davines“ produkcija.

Grožio salonas „Beauty Queen“ / Atstovų nuotr.

Iryna šypsosi, kad be gausios paslaugų pasiūlos salone galite ir sutaupyti laiko: jūsų grožį vienu metu gali puoselėti kelios specialistės, todėl atvykusios į „Beauty Queen“ išeiti galite ir su manikiūru, ir su šukuosena, o užtruksite gerokai trumpiau. „Norime, kad šiame salone kiekviena moteris pasijustų tikra grožio karaliene“, – šypsosi kolektyvas.

Iryna atvirauja svajojanti, kad jeigu verslas bus sėkmingas, norėtų atidaryti ir daugiau grožio salonų Lietuvoje – į juos dirbti taip pat priimtų karo pabėgėlius ir tokiu būdu prisidėtų prie pagalbos savo šalies žmonėms. Moteris pasakoja, kad nors verslas dar tik skaičiuoja pirmus mėnesius, ji nuo pat pradžių 15 procentų gautų pajamų skiria paremti Ukrainai.

Grožio salonas „Beauty Queen“ / Atstovų nuotr.

Plaukų mados ir katastrofos

Daugiau kaip dešimtmetį plaukų priauginimo srityje dirbanti Iryna pasakoja, kad šį sezoną šaltojo sezono plaukų madose atsispindi natūralumas: medaus, karamelės, šviesiai rudi atspalviai, taip pat išlieka laikui nepavaldūs tonai, tokie kaip perlamutrinės blondinės įvaizdis.

„Kuo natūralesni atspalviai ir sklandesni spalvų perėjimai, tuo geriau!“ – patikina specialistė, kuri čia pat priduria, kad eksperimentų namuose dažant plaukus daryti tikrai nepataria: taip galite ir sugadinti plaukus, ir gauti tokį rezultatą, kad bus gėda išeiti į gatvę.

„Namų eksperimentai – visų koloristų kančia. Dažniausiai po tokių kūrybinių impulsų merginos pas meistrą ateina su ašaromis akyse ir prašo gelbėti situaciją. Palaikau namų dažymą tik tuo atveju, jei meistras jį jums rekomendavo kaip priežiūrą tarp apsilankymų salone. Tam koloristai turi specialius tonuojančius šampūnus ir balzamus, kurie prailgina saloninio dažymo patvarumą. Visais kitais atvejais nuo savarankiškų manipuliacijų su plaukais geriau susilaikyti ir tai patikėti profesionalui“, – šypteli Iryna.

Grožio salonas „Beauty Queen“ / Atstovų nuotr.

Plaukų priauginimo meistė pasakoja, kad per daug metų grožio srityje jai teko girdėti įvairiausių mitų ne tik apie plaukų dažymą, bet ir priauginimą.

„Apie plaukų priauginimą tenka girdėti daug neigiamų nuomonių. Dažniausiai jos remiasi karčia patirtimi po priauginimų pas neprofesionalius meistrus, kurie visai nėra specialistai. Iš tiesų tinkamai atliktas priauginimas plaukams nekenkia. Tai saugi procedūra, kuri padeda merginoms labiau pasitikėti savimi ir jaustis dar gražesnėmis.

Iš populiariausių mitų apie priauginimą dažniausiai girdžiu, kad nuėmus sruogeles plaukų neva praktiškai nebelieka.Tiesą sakant, tai iliuzija. Juk per 2,5-3 mėnesius mergina pripranta prie papildomos apimties plaukų (dažniausiai 100-150 gramų) ir jai atrodo, kad visada turėjo tokią prabangią šukuoseną. Nuėmus priauginimą lieka tik jūsų natūralūs plaukai, o kasa tampa dvigubai plonesnė. Dėl šio kontrasto atrodo, kad plaukų liko labai mažai, tačiau jų tiek ir buvo prieš priauginimą“, – pasakoja specialistė.

Grožio salonas „Beauty Queen“ / Atstovų nuotr.

Moteris išduoda, kad pagrindinė klienčių baimė ta, kad priaugintų sruogelių kapsulės bus matomos kitiems. „Bet taip tikrai nėra. Dirbu mikro ir nano kapsulių technikomis, niekas neatspės, kad šie gražūs plaukai – ne iš gamtos“, – patikina Iryna.

Ji priduria, kad dėka mikro kapsulių galite pastorinti tiesiog savo esamą plaukų apimtį, nes priauginimas gelbsti ne tik norint turėti ilgesnius plaukus, tačiau ir tais atvejais, kai plaukai reti ir labai ploni.

„Nebūtina priauginti 60-70 cm ir 200 gramų plaukų, kartais užtenka tik 40 gramų, kad pasidarytų prabangi stora plaukų apimtis. Plaukai atrodys ir natūraliai, ir estetiškai“, – tikina pašnekovė.

Iš absurdiškų situacijų priauginant plaukus meistrė atsiminė tokią, kai jos paprašė priauginti labai ilgus, apie 65-70 cm plaukus, tačiau nusipirko labai mažai plaukų sruogų, dėl ko kokybiško efekto išgauti tikrai neįmanoma.

Grožio salonas „Beauty Queen“ / Atstovų nuotr.

„Pagalvokite, kaip gali tokiam ilgiui užtekti tiek mažai plaukų? Tiesą sakant, su 50 gramų sruogų išeina vos viena plaukų eilė, kuri kabės plonomis juostelėmis, ir atrodys taip, tarsi kirpėja tyčiojosi iš kliento“, – atvirai sako specialistė.

Iryna pasakoja, kad darbas salone nestokoja įmantrių klientų norų, tačiau, juokiasi meistrė, ne visi jie įgyvendinami, ir reikėtų nepamiršti, kad rezultatas priklauso nuo daug dalykų.

„Nuolat sulaukiu įdomių klientų užklausų. Dažniausiai merginos nesupranta, kas joms tinka, ir kas ne. Taip pat klientės mėgsta atsinešti nuotraukas iš interneto, kurios yra smarkiai pakoreguotos fotošopu, ir prašo tokios spalvos, kokia gamtoje tiesiog neegzistuoja – nuotraukoje tas efektas sukurtas filtrų pagalba. Neretai pasitaiko ir kūrybingų jaunų merginų ryškiomis spalvomis, kai visos sruogos skirtingų spalvų. Žodžiu, spalvų, kaip ir įdomių žmonių, mūsų darbe tikrai netrūksta“, – šypteli I.Avramenko.

Užsiregistruoti į „Beauty Queen“ saloną galite čia.

Grožio salonas „Beauty Queen“ (12 nuotr.)
+6