Nuo mados neatsiliekantiems Lietuvos vyrams stilistas pristato 3 vasariškus įvaizdžius

Stilistas Joringis Šatas ir Karolina Meschino / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Nors vyrai nėra laikomi tokiais madistais kaip moterys – įsigiję porą patogių batų bei mėgstamų marškinėlių juos nori pritaikyti beveik visur – kūrybinio dueto „ŠaŠa“ stilistas Joringis Šatas teigia, kad stiliaus pojūčiu jie visai neatsilieka.

Pasak stilisto, šią vasarą žalia šviesa dega mados eksperimentams, tad tiek drąsiausi stileivos, tiek kukliausi vyrai galės atrasti savo vietą tarp madingiausiųjų. J. Šatas dalinasi ryškiausiomis šios vasaros vyriškos mados tendencijomis ir pristato 3 skirtingus įvaizdžius.

„Lietuvoje vyrai mados srityje nėra labai drąsūs, bet pastebiu, kad su laiku situacija keičiasi. Vis dar labiausiai vertinamas patogumas, tačiau pamažu vyrai ima rinktis stilingesnius ir daugiau dėmesį patraukiančius drabužių derinius. Tiesa, drąsa madoje priklauso nuo kiekvieno individualiai. Greičiausias kelias atrasti savo stilių veda per eksperimentus, kurie galbūt ne kiekvienam patinka. Bet eksperimentai nebūtinai turi būti drastiški – net maža detalė gali suteikti visam deriniui stilingumo. Sėkmingiausi stiliaus eksperimentai įvyksta tada, kai galvoji apie save, o ne apie kitus, kai pats jautiesi gerai“, – sako J. Šatas ir pataria stiliaus paieškose pirmiausia įsiklausyti į save.

Žvelgdamas į 2018-ųjų vasaros tendencijas, J. Šatas išskiria, kad pirmiausia formuodami drabužių derinį vasarą vyrai turi atkreipti dėmesį į jo spalvinę gamą. Klasikinio stiliaus mėgėjams stilistas pataria rinktis pastelines spalvas ir jų derinius, tarp kurių stilingiausiais laikomi panašaus ar vieno atspalvio įvaizdžiai. Pavyzdžiui, pasirinkus šviesiai mėlyną kostiumą puikiai dera panašios arba tokios pat spalvos marškinėliai. Tuo tarpu sportinio ar laisvalaikio stiliaus gerbėjams J. Šatas rekomenduoja išskirtinumo ieškoti ryškiose spalvose ir jų dekoro elementuose. Net ir paprastos kelnės, margintos ryškia juostele ant šono, įvaizdžiui gali suteikti gaivumo ir stilingumo.

Ryškiausiu vasariško derinio elementu stilistas įvardija batus. „Vasarą vyriškos avalynės pasirinkimas – kaip niekada platus. Pamažu dingsta įsivaizdavimas, kad nusipirkęs vieną porą batų vyras ją gali pritaikyti visur. Dabar vyrai avi tiek sandalus, tiek alpargatas, o populiariausi vis dar išlieka sportiniai bateliai ir mokasinai“, – dalinasi J. Šatas pabrėždamas, kad vyriškus stiliaus derinius jis pradeda formuoti būtent nuo avalynės.

J. Šato sukurti vasariški deriniai vyrams:

1 derinys – darbui ar pasivaikščiojimui mieste. Šviesių, pastelinių spalvų drabužiai, lengvos „Toms“ alpargatos ir subtilūs aksesuarai yra neįpareigojantis, bet kartu tvarkingas derinys, tiksiantis daugeliui vyrų. Pasak stilisto, kuriant derinius jam svarbus ne tik bendras vaizdas, bet ir pasirinktų drabužių nešama žinutė, pavyzdžiui, jo priderintos alpargatos turi socialinę misiją – įsigijus vieną porą, kita pora batų yra dovanojama tiems, kuriems jų labiausiai reikia.

Joringio Šato derinys vyrams / Asmeninio albumo nuotr.

J. Šato nuomone, šis derinys puikiai tinka tiek darbo susitikimui, tiek po jo sekančioms ne itin aktyvioms laisvalaikio pramogoms. Šiam deriniui išskirtinumo suteikia detalės – aksesuarai. Pavyzdžiui, ant kaklo užrišta skarelė, akiniai, kepurė ar rankinė tame pačiame derinyje įneša gaivumo ir padeda sukurti begalę skirtingų įvaizdžių.

„Zara“ drabužiai ir aksesuarai, „Toms“ alpargatos

2 derinys – aktyviam laisvalaikiui. J. Šatas dar kartą pabrėžia šio sezono tendenciją – derinti vieno atspalvio drabužius. Ryškios detalės, pavyzdžiui, kuprinė, bei tokios pačios spalvos šortai ir džemperis puikiai tinka laisvalaikio, sportiškesniam įvaizdžiui.

Joringio Šato derinys vyrams / Asmeninio albumo nuotr.

Stilistas išskiria, kad sportinio stiliaus mėgėjai vasarą nebūtinai turi rinktis sportbačius, čia puikiai dera aktyviam laisvalaikiui skirti sandalai. Pasirinkęs patogius ir stilingus „Teva“ sandalus J. Šatas pabrėžia, kad esant šiltiems orams leisti kojoms kvėpuoti yra ne tik sveika, bet ir itin praktiška. O linkusiems eksperimentuoti jis siūlo išmėginti sandalų ir kojinių derinį, mat jis prie sportinio stiliaus ir šį sezoną itin madingų sportinių aksesuarų labai tinka.

„Zara“ drabužiai ir aksesuarai, „Teva“ sandalai

3 derinys – ilgiems vakarams. Nors šią vasarą geri orai itin lepina, stilistas pataria pasirūpinti ir prastesniems orams ar ilgai vakaronei skirtu drabužių deriniu.

Joringio Šato derinys vyrams / Asmeninio albumo nuotr.

Čia pasirinkęs universalius, tamsius ir komforto karaliais laikomus „Crocs“ sportinius batelius J. Šatas šalia jų sluoksniuoja skirtingų spalvų drabužius bei derina ryškius aksesuarus taip pristatydamas itin vasarišką tiek jaunuoliams, tiek vyresniems tinkantį įvaizdį. Pasak stilisto, patogūs kedai yra vasaros sezono „must have“, juos galima derinti tiek prie pirmo, tiek prie antro derinio.

Skaitykite daugiau