Nuo peršalimo ligų – inhaliacijos
Vėstant orams, peršalimo retas išvengiame – pradedame sloguoti, čiaudėti ir kosėti. Dažniausiai gydomės arbatomis, medumi ir citrinomis, kitais draugų ar pažįstamų rekomenduotais būdais. Šįkart pakalbėkime apie inhaliacijas, kurios šiek tiek pamirštos, bet ne mažiau veiksmingos.
Konsultavo Kauno klinikos „Bendrosios medicinos praktika“ šeimos gydytojas Alfonsas Paliulis.
Gydytis inhaliacijomis galima ir paprastomis priemonėmis. Ką reikėtų žinoti apie šią procedūrą?
Plačiame puode užvirinkite vandenį, nukelkite nuo viryklės, įberkite sodos ar druskos arba įlašinkite kelis eterinio aliejaus lašus, pasilenkite virš indo, galvą uždenkite dideliu rankšluosčiu, kad neprasiskverbtų vėsus oras, užsimerkite ir kurį laiką kvėpuokite.
TAIP PAT SKAITYKITE: Eterinių aliejų žinovė: kaip sustiprinti imunitetą ir dezinfekuoti namų orą. Aliejų mišinių receptai
Jei sloguojate, kvėpuokite pro nosį. Jeigu peršti gerklę ar kamuoja kosulys, įkvėpkite pro burną, kvėpavimą 2–3 sek. sulaikykite ir iškvėpkite pro nosį.
Procedūra turėtų trukti 10–15 min. Ją galima kartoti 3–4 kartus per dieną. Kad savijauta pagerėtų, reikia 5–15 inhaliacijų.
Inhaliacijas patariama atlikti po valgio praėjus 1–2 val.
Druskos ir sodos
Druskos tirpalo inhaliacijoms paruošti reikės 2 l karšto vandens ir šaukšto valgomosios arba jūros druskos su jodu. Į kvėpavimo takus patekusi druska juos dezinfekuoja, malšina uždegimą ir skystina skreplius, lengvina atsikosėjimą.
Vietoje druskos į vandenį galima įberti 2–3 arbatinius šaukštelius geriamosios sodos.
Kada gydytis inhaliacijomis negalima
- Kai kūno temperatūra aukštesnė nei 37,5 ºC.
- Žmogus alergiškas žiedadulkėms ar kuriam nors eteriniam aliejui.
- Nosies gleivinė silpna ir dažnai kraujuoja.
- Vargina didelis kraujospūdis.
- Kamuoja širdies nepakankamumas.
Plačiau apie inhaliacijų naudą ir kaip tą daryti, skaitykite 41-ajame „Ji“ numeryje!