Nuo Šilutės iki Honkongo: keturiolikos užsibrėžtas Godos Paulavičiūtės tikslas tapti modeliu išsipildė su kaupu

Godos Paulavičiūtės darbai
Godos Paulavičiūtės darbai
Šaltinis: Žmonės
2018-10-05 16:45
AA

Iš Šilutės kilęs agentūros „Image Group“ modelis Goda Paulavičiūtė dabar skraido po tolimiausias pasaulio šalis ir fotografuojasi žurnalų viršeliams, vaikšto „Dolce & Gabbana“ bei kitų žymiausių dizainerių podiumais – yra tikra mados pasaulio mūza. O visą tai tik dėl to, jog vos keturiolikos jai sukirbėjo mintis užsukti į naujokių kastingą, kuriame visai nesijautė išskirtinė.

Goda, modelio karjerą pradėjai labai jauna, vos keturiolikos. Kaip tuomet įsivaizdavai mados pasaulį?

Mados pasaulis tuo metu man buvo visai svetimas. Po pamokų užsiiminėjau lengvąją atletika, lankiau muzikos mokyklą, todėl tuo metu net neįsivaizdavau, kad kada galėčiau dirbti modeliu ir kad taip gali pasikeisti mano kasdienybė.

Kaip į tavo apsisprendimą būti modeliu tuomet reagavo tėvai?

Pradžioje tėvai į tai žvelgė dviprasmiškai, visgi buvo daugybė klausimų, o ką jau kalbėti apie keliavimą į užsienį. Tėvai nenorėjo uždrausti mano pasirinkimo, bet tuo pačiu ir labai bijojo vieną vaiką išleisti į užsienį. Tėvai sutiko, kad dirbčiau tik Lietuvoje, tačiau po ilgų diskusijų ir agentūros atstovių pastangų mane vis dėlto išleido į Milaną ir suprato, kad gali pasitikėti tiek agentūra, tiek manimi. Jie pamatė, kad nepriimsiu kvailų sprendimų, pakovosiu už save, jeigu reikės.

Dabar esu be galo dėkinga tėvams, jog sprendimus leido priimti pačiai, nesužlugdė mano pasirinkimo ir gerbė tai, kuo nusprendžiau užsiimti. Šeima visuomet mane palaiko ir padeda, kad ir kas benutiktų, tai yra didžiausias turtas.

Godos Paulavičiūtės darbai

Kuriose šalyse tau jau yra tekę dirbti modeliu?

Modeliu teko dirbti Italiojoje, Prancūzijoje, Anglijoje, Tailande, Malaizijoje ir Kinijoje. Taip pat kelių dienų darbams esu skridusi į Honkongo bei Maroką. Netrukus laukia kelionė į Dubajų, kuriame vyks „Dolce & Gabbana“ madų šou.

Kiekviena šalis žavi savaip, turi savitą kultūrą, savitą darbo specifiką, savitus reikalavimus modeliams. Daugiausia laiko teko praleisti Italijoje, todėl ten jaučiuosi geriausiai – mane labai žavi Italijos žmonės ir kultūra. Tuo tarpu didžiausią atskirtį jaučiau Kinijoje, kurioje jaučiau per didelius kultūros skirtumus.

Esi kilusi iš mažo miestelio, Šilutės. Mokytojai, draugai turbūt nelabai suprato, kodėl tokia jauna pradėjai dirbti, praleisti pamokas, skirti prioritetą ne mokslui?

Lengva nebuvo, ypač paskutiniaisiais mokslo metais. Visuomet tekdavo suspėti atsiskaityti už praleistas pamokas bei pasivyti bendraklasius. Tačiau galiu pasidžiaugti, kad turėjau nuostabius mokytojus, jie visuomet į mano darbą žvelgė geranoriškai, o prireikus – sulaukdavau pagalbos tiek iš mokytojų, tiek iš bendraklasių. Be abejo, darbo ir mokslų suderinimas reikalavo daug mano pačios pastangų.

Godos Paulavičiūtės darbai

Kas buvo sunkiausia tik pradėjus dirbti modelio darbą? Kelionės, alinantis rėžimas, griežta mityba?

Penkiolikos metų didelio supratimo apie pasaulį, darbą ir sprendimų priėmimą tam tikrose situacijose dar neturėjau, todėl viską reikėjo išmokti savarankiškai. Manau, kad tai ir buvo sunkiausia dalis. Tačiau tuo metu niekada negalvojau apie sunkumus ir nesiskundžiau dėl to, kaip esu toli nuo namų, nors būdavo tikrai sunku. Buvau tvirtai apsisprendusi savo pasirinkimu ir nusiteikusi, jog bet kokiu atveju su iššukiais turiu susitvarkyti.

Ar baigusi mokyklą atsidavei tik modelio darbui, ar tuo pačiu nusprendei ir studijuoji?

Modelio karjera nesitęsia ilgai, todėl stengiuosi šį laiką išnaudoti ir baigusi mokykla nusprendžiau tęsti modelio darbą. Žinoma, netolimoje ateityje planuoju ir studijuoti.

Kokios charakterio ir būdo savybės reikalingos modelio darbui?

Modelio darbas – ne įnoringoms merginoms, pernelyg didelį susireikšminimą klientai priima kaip nepakenčiamą modelio savybę ir tuomet jau nei gražus veidas, nei tobula figūra nepadės siekiant karjeros. Šiame darbe ypatingai svarbus pakantumas, ištvermė, užsakovai šias modelio savybes labai vertina. Taip pat visuomet reikia išlikti budriai ir sugebėti sprendimus priimti pačiai už save.

Godos Paulavičiūtės darbai

Kasdieniai ir mados pasaulio grožio standartai skiriasi. Ar mokykloje, prieš pradėdama modelio karjerą, jauteisi išskirtinai graži? Kaip supratai, kad esi tinkama mados pasauliui ir gali ten daug pasiekti?

Niekada mokykloje nelaikiau savęs gražesne už kitas – save laikiau tokia pat, kaip ir visos kitos mergaitės mokykloje. Gerai pamenu, jog pačios bendraklasės mane įkalbinėjo sudalyvauti modelių atrankoje. Dažnai iš aplinkinių girdėdavau, jog esu aukšta ir galėčiau „dirbti modeliu“. Iš pradžių tokius pasakymus vertinau skeptiškai, tačiau po kiek laiko nusprendžiau išbandyti save.

Ar arši konkurencija modelių pasaulyje – tik mitas? Kokių mitų apie modelių pasaulį nuolat girdi?

Tai ir yra vienas iš populiariausių mitų, kurį nuolat tenka girdėti. Iš tiesų yra visiškai atvirkščiai – merginos viena kitos atžvilgiu dažniausiai elgiasi mandagiai, stengiasi viena su kita susipažinti, bendrauti, padėti viena kitai. Tokie atvejai, kuomet bandoma pakenkti kitoms merginoms vardan to, kad pati geriau pasirodytum prieš užsakovą man labiau primena filmo siužetą.

Kaip dabar atrodo įprasta tavo darbo diena? Kuo ji žavi?

Mano darbo diena niekada nebūna tokia pati, todėl nėra monotonijos. Turbūt tuo ji ir žavi. Niekada netenka nuobodžiauti, dažnai keliauju iš vienos vietos į kitą. Nors tuo pačiu tenka susitaikyti su nuovargiu, prastomis gyvenimo sąlygomis, miego trūkumu, apsišarvuoti kantrybe. Tačiau džiaugiuosi, kad turiu galimybę gyventi skirtingose pasaulio šalyse bei pažinti daugybę įvairių žmonių ir kultūrų. Pasaulis yra nuostabus, tad džiaugiuosi turėdama galimybę jį pažinti dirbdama.

Godos Paulavičiūtės darbai (28 nuotr.)
+22

Svajoji apie modelio darbą?

Konkurso rubrikoje „Tapk modeliu“ visą mėnesį portalo skaitytojai gali rasti modelių išpažintis, mitus griaunančius profesionalų patarimus ir kvietimą dalyvauti konkurse, kurio pagrindinis prizas – žurnalo LAIMĖ mados fotosesija ir bendradarbiavimo sutartis su pripažinta modelių agentūra, atversiančia duris į galimybių kupiną modelių pasaulį.

„Kiekvieną rudenį pasitinkame keliaudami po įvairius Lietuvos miestus, ieškodami juose mados pasaulio vilčių. Džiaugiamės galėdami atverti karjeros galimybes jauniesiems talentams ir visokeriopai juos palaikyti nežinios kupinoje pradžioje, kuri ne visada būna tokia lengva. Kviečiu merginas ir vaikinus nugalėti savo vidinius barjerus ir išdrįsti ateiti į susitikimus ar parašyti mums laišką net tuo atveju, jeigu niekada savęs neįsivaizdavote modelio amplua. Kas žino, galbūt komisija jumyse įžvelgs užslėptą talentą?“, – šypsosi žymus modelis, modelių agentūros IMAGE GROUP bendrasavininkė Meda Jonaitytė.

Jeigu neturėsite galimybės fiziškai atvykti į atrankas – ne bėda. Pildykite anketą, kurią rasite ČIA, ir laukite savo laimės valandos! Tuomet modelių agentūros atstovai su jumis susisieks asmeniškai. 

Tiesa, anketą užpildęs laimėtojas bus tikrai ne vienas! Spalį komisija paskelbs finalininkų dešimtuką, o iš jų išrinks tris finalininkes, kurioms atiteks vertingi SVR kosmetikos linijos rinkiniai ir BERSHKA prizai. 

Reikalavimai merginoms: amžius 12-22 m., ūgis: nuo 172 cm.

Reikalavimai vaikinams: amžius 16 +, ūgis: 184 – 190 cm.

IMAGE GROUP modelių atranka