Nuodėmių vila: po Hugh Hefnerio mirties ja galės naudotis tikrasis savininkas
2016-aisiais metais pasaulis suūžė nuo neįtikėtino nekilnojamojo turto skelbimo: garsioji „Playboy“ vila buvo parduodama. Ne tik už svaiginamą sumą, bet ir su sąlyga: joje tol, kol panorės arba iki mirties toliau norėjo gyventi legenda virtęs Hugh Hefneris. Nuo 2017-ųjų rugsėjo 27 d. nuodėmių vilą galės naudoti ir jos savininkas – jaunasis milijardierius Darenas Metropoulas.
Neabejojama, kad, net jei Darenas norės išlaikyti vilą, kokia ji buvo, ankstesnės dvasios be įkūrėjo Hugh ten nebebus. Prisiminkime ypatingojo sandėrio detales bei visą vilos istoriją.
Už ypatingąją vilą tuometinis jos savininkas Hugh Hefneris prašė didžiulės sumos – 200 mln. JAV dol. Svajonėms buvo lemta subliukšti – pasaulyje siautė krizė, nuogybė, kažkada buvusi uždraustu vaisiumi, tuomet beveik nebeturėjo vilties, o Darenas Metropoulas garsėjo tuo, kad niekuomet nepermokėdavo.
Antra vertus, šeši mėnesiai, per kuriuos toks brangus nekilnojamasis turtas rado pirkėją, – labai trumpas laikas. O 100 milijonų net Los Andžele – didelė suma: ne veltui šis sandoris buvo vadinamas didžiausiu kada nors sudarytu apygardoje. Juolab kitą namą tame pačiame Los Andželo priemiestyje Holmby Hills, Hefnerio vilos kaimynystėje, Metropoulas įsigijo tik už 18 milijonų.
Tiesa, tai buvo dar septyneriais metais anksčiau ir tas pirkinys nebuvo toks legendinis, nors irgi priklausė Hefneriui. Bet: a) „Playboy Mansion“ 2016-aisiais buvo gerokai apšiurusi, b) kartu su pirkiniu Metropoulas gavo ir gyventojus – Hefneris iškėlė sąlygą, kad gyvens 29 kambarių viloje iki mirties arba, kiek tik pats panorės. Ir kasmet mokės šeimininkui po milijoną dolerių už namo priežiūrą ir remontą.
Kainą galima geriau įvertinti prisiminus, kad pats Hugh 1971 metais sumokėjo už rezidenciją vos daugiau nei milijoną. O juk vila – tikras architektūros meno objektas. 1927-aisiais ją suprojektavo vienas madingiausių XX amžiaus amerikiečių architektų Arthuras Rollandas Kelly. Ir, aišku, ji nebuvo skirta žurnalo redaktoriui – tai buvo turtingos ir įtakingos Lettsų šeimos užsakymas. Daugiau nei 2000 kvadratinių metrų ploto rūmuose, kurie tuomet vadinosi „Wolfskill Ranch“, įsikūrė Arthuras Lettas Jaunesnysis (Holmby Hills, Bel Eras ir Beverli Hilsas – trys prabangūs ir rinktinės publikos apgyventi Los Andželo priemiesčiai – ne veltui vadinami platininiu trikampiu). Paskui ji parduota šachmatininkui ir inžinieriui Louisui Stathamui, o galiausiai pateko į Hefnerio rankas (iki tol žurnalo vyrams rezidencija buvo Čikagoje.)
Vilos istorinė vertė labiausiai ir domino verslininką – šis kiek patetiškai pareiškė, kad jam tikra garbė būti tokio legendinio paveldo saugotoju („Esu laimingas, kad man dabar priklauso šis istorijos ir meno šedevras“, – sakė jis). Vos nusipirkęs vilą ir kalbėdamas apie nuomos sutarties pabaigą – Metropoulas, kaip dera patyrusiam verslininkui, formulavo labai diplomatiškai, – jis ketino sujungti anksčiau pirktą sklypą ir vilos teritoriją, o architektai turėjo pasirūpinti, kad rūmams būtų grąžintas originalus pavidalas, kaip numatė juos projektavęs Kelly. Milijardierius planavo, kad buvusį grožį atgavusi vila bus jo ateities rezidencija.
Ambicingas ambicingo turtuolio projektas (versle jis sukasi nuo keturiolikos ir pats yra magnato sūnus). Iš pirmo žvilgsnio keista, kad verslininkui, kurio įprasti metodai – agresija, gąsdinimas ir partizaninė rinkodara, parūpo istorinis paveldas. Tačiau istorija ir yra ta sritis, iš kurios Darenas ir jo brolis Evanas turtėja, – berniukai Metropoulai perima senus prekės ženklus ir sėkmingai pritaiko pagal vadinamosios millennials kartos poreikius. Gali būti, kad „Playboy“ nostalgija kada nors irgi uždirbs milijonus. Sakoma, Darenas Metropoulas įtraukė į savo CV ir šį laimėjimą: „Playboy Mansion“ savininkas“.
Vilą savininkas pažįsta puikiai – ne kartą buvo dalyvavęs čia surengtose šventėse, pavyzdžiui, Snoop Doggo gimtadienyje 2012-aisiais, ir net pozavo nuotraukoms su visu būriu „Playboy“ zuikučių. Jis turėjo progą įvertinti ir vyno rūsį, į kurį veda slaptos durys – sauso įstatymo laikų palikimas, ir kino salę, kurioje net įrengti neseniai restauruoti vargonai, ir teniso bei krepšinio aikšteles. Ką jau kalbėti apie zoologijos sodą ir egzotiškų paukštyną (greta – naminių gyvūnėlių kapinės), krioklį, baseiną, grotą parke, sporto salę ir sauną. Apartamentai, skirti vilos šeimininkui, apima kelis kambarius antrame ir trečiame aukštuose (šituos kambarius Hefneris labiausiai pakeitė ir pritaikė savo reikmėms). Tačiau didžiojoje vilos dalyje išsaugotas originalus gotikinis stilius ir net baldai.
Ne tiek ir mažai pačių rūmų bei jų teritorijos matė ir visas pasaulis – čia buvo filmuojami įvairūs pokalbių ir realybės šou, bokso kovos, imtynės, muzikiniai vaizdo klipai ir net komedijos „Beverli Hilso policininkas –2“ kadrai (Eddie Murphy herojus, Detroito policijos detektyvas, įsiveržia į vakarėlį, vykstantį viloje). Seriale „Seksas ir miestas“ vila irgi figūruoja (herojės vyksta į vakarėlį, bet jų neįleidžia).
Ką jau kalbėti apie grynai „Playboy“ reikmes. Kairiajame vilos sparne įsikūrusi „Playboy“ redakcija (anksčiau čia buvo tarnų kambariai), rūsiuose fotografuotas „Playboy Mansion“ maudymosi kostiumėlių kalendorius. „Vidurvasario nakties sapno“ teminiai vakarėliai, rengti pirmą rugpjūčio šeštadienį, Helovinas, Naujieji metai, paties Hefo gimtadieniai... Galima sakyti, juos reikėtų įtraukti į garsiausių pasaulio pokylių enciklopediją, jei tokia kada nors būtų parašyta.
2011-aisiais metais viloje buvo apsilankęs ir televizijos laidų vedėjas ir prodiuseris Edvardas ŽIČKUS (33), kuris ilgam įsiminė ypatingą viešnagę. Iš nuodėmių vilos jis rengė reportažą savo laidai. „Pirmiausia prireikė beveik penkerių metų derybų, kad gaučiau Hefnerio interviu ir būtent – garsiojoje jo viloje Los Andžele. Įspūdis patekus vidun? Ganėtinai slogi atmosfera – masyvaus medžio interjeras, daug dulkėtų kilimų, tamsių atspalvių. Net baseinai dirbtinėse olose ar pievose vaikštinėjantys fazanai tarsi laiko mašina sugrąžino kelis dešimtmečius atgal. Jei tai būtų muziejus, smagu būtų jame pasižvalgyti, bet tai – garsiausio visų laikų pleibojaus namai, tik namų dvasios juose mažai. Arba galbūt mano viešnagės metu buvo šiek tiek mažokai švaros“, – šypteli žurnalistas.
Čia vyko labdaros renginiai, žvaigždžių pokyliai, vyno ir maisto degustacijos, buvo filmuojami filmai ir klipai – šou pasaulis puikiai išnaudojo patogią vilos geografinę padėtį, interjerą ir eksterjerą bei lankstų buvusio savininko požiūrį į daugelį silpnybių. Pavyzdžiui, jis nenužudė Johno Lennono, kuris, kaip pasakoja legenda, kartą užgesino cigaretę į Matisse’o paveikslą – originalą, dar ir dabar kabantį viloje. O miegamasis, kuriame, sakoma, Elvis Presley miegojo su aštuoniomis „Playboy“ merginomis iš karto, iki šiol vadinamas rokenrolo karaliaus vardu. Bet ši istorija – tik pliusas vilos reputacijai. Ir papildomi doleriai, kuriuos sumokėjo naujasis šeimininkas, kuris dabar, po Hugh Hefnerio mirties, tapo pilnaverčiu vilos valdovu.