Nuolatinis nuovargis? Priežastys slypi jūsų namuose

Nuovargis / Fotolia nuotr.
Nuovargis / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Jeigu jums sunku prabusti, visą dieną vaikštote kamuojami snaudulio, sudirgimo bei nuovargio, tiesiog apsidairykite. Nuolatinės prastos jausenos ir energijos stygiaus problema gali slypėti jūsų namuose.

Jūsų namuose netvarka

Dažniausiai netvarka namuose sukelia chaosą ir galvoje. Vienaip namuose jaučiamės, kai jie tvarkingi, ir visai kitaip – kai netvarkingi, kadangi pastaruoju atveju mūsų organizmas įtraukiamas stresinės būsenos. Todėl stenkitės, kad jūsų aplinka būtų jauki ir maloni akiai.

Mėlynos sienos

Mokslininkai tvirtina, kad tokios spalvos tapetai ar nudažytos sienos gali paveikti mūsų emocinę būseną. Pavyzdžiui, jau įvardinta mėlyna sukelia mieguistumą, nuovargį, tad geriausiai tiktų miegamajame, o ne visuose kambariuose.

Televizorius

Mėgstate prieš miegą pažiūrėti televizorių? Geriau jau meskite iš galvos šią idėją. Tikinama, jog mirgantis ekranas, garsai blokuoja melatonino, miego hormono gamybą. Dėl to miego režimas sutrinka, prastai išsimiegate, dažnai prabundate, o ryte jaučiatės nepailsėję. Patariama televizorių baigti žiūrėti likus porai valandų iki miego.

Kava

Ryte ji jus išgelbėja ir suteikia energijos, tačiau antroje dienos pusėje kavos poveikis prieštaringas. Tuo metu ji gali sukelti mieguistumą, nuovargį, ir net sutrikdyti naktinį miegą. Todėl kavos geriau negerti vakare, ypač, jeigu esate jautrūs kofeinui.

TAIP PAT SKAITYKITE: 1979-aisiais metais sukurtas testas: kokios spalvos jūsų charakteris?

Alkoholis

Daugelis mano, kad alkoholis padeda užmigti, tačiau priešingai – jis ne tik labai kenkia sveikatai, bet dargi ir neleidžia jums gerai išsimiegoti. Miegas būna negilus, o kitą dieną kamuoja nuovargis, silpnumas, net jeigu ir nejaučiate pagirių.

Levandų aromatas

Jos veikia raminamai, atpalaiduojančiai ir sukelia mieguistumą. Ir jeigu tai tinka vakarui, tai dienai – ne itin. Todėl jeigu jūsų namuose vyrauja šis kvapas, verčiau jo nepadauginkite, kad energijos lygis nenukristų ir jaustumėtės žvalūs.

Nesveikas maistas ir cukrus

Būtent į cukrų ir paprastuosius angliavandenius organizmas reaguoja labai jautriai, kadangi cukraus kiekis kraujyje tai staigiai padidėja, tai sumažėja. Tokie šokinėjimai skatina nuovargį, mieguistumą, taip pat – norą užkandžiauti, kurio pasekmė – svorio augimas.

Pernelyg šaltas kambarys

15–20 laipsnių temperatūra miegamajame jums tik padeda išsimiegoti, tačiau dirbti tokioje temperatūroje kur kas sudėtingiau. Kuo kambaryje šalčiau, tuo labiau kamuoja mieguistumas.

Išmanusis telefonas

Reikėtų prieš miegą jį kuo giliau paslėpti, o ne laikyti įjungtą ir nuolat tikrinti žinutes ar socialinių tinklų naujienas. Visų pirma, tai sutrikdomas miego režimas, kai telefonas nuolat žybsi, antra – mokslininkai įrodė, kad naršymas išmaniajame telefone prieš pat miegą neigiamai veikia mūsų savijautą.

Tankios ir storos užuolaidos

Žmonės, kurie ilgą laiką leidžia dirbtinėje šviesoje, pasislėpę nuo dienos šviesos už storų užuolaidų, taip pat dažniau patiria nuovargį ir mieguistumą, sutrikdomas organizmo ritmus. Palyginimui: žmonės, kurie dirba natūralioje dienos šviesoje, miega 46 minutėmis ilgiau ir jaučiasi geriau.