Nuomonės formuotoja Agnė Litvinienė: „Jei ne vaikas, būčiau save numarinusi badu“

Agnė Litvinienė / LNK nuotr.
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Fotografė ir nuomonės formuotoja Agnė Litvinienė kažkada svėrė tik 40 kilogramų. Ji šiandien su siaubu prisimena savo praeities eksperimentus su svoriu, kurie galėjo baigtis rimtomis sveikatos problemomis arba net mirtimi. Dabar, praėjus šešeriems metams nuo patirto anoreksijos košmaro, moteris socialiniuose tinkluose dalijasi sveikos ir subalansuotos mitybos patarimais, norėdama apsaugoti kitus nuo jos padarytų klaidų.

„Lietuvoje itin didelis kūno kultas. Nuolat sulaukiu moterų laiškų, kurios skundžiasi, kad jų vyrai ar draugės spaudžia jas numesti svorio. Dažnos patyčios. Kai kuriuos laiškus skaitydama apsiverkiu, nes žinau į kokį pragarą gali nuvesti net ir viena ne laiku pasakyta pastaba“, – sakė ji.

Paauglystėje Agnė džiaugėsi gražia figūra, tačiau pradėjus studijuoti ir pasikeitus gyvenimui svoris ėmė augti.

„Pradėjus gyventi savarankiškai, leidau sau ėsti ką noriu ir kada noriu. Ne stebuklai – taip svoris ir užaugo. Tačiau kompleksų dėl to nejaučiau. Tik dabartiniam vyrui pasipiršus ir apsilankius vestuvinių suknelių salone suvokiau, kaip baisiai atrodau. Dar kažkas, pamatęs pasipuošusią mane, tarstelėjo: na, ir nusivalgei. Pati mačiau – kaba lašiniai nuo rankų, dreba ant šlaunų. Užsibrėžiau iki vestuvių atgauti savo svorį“, – laidoje „Nuo...Iki...“ pasakojo A.Litvinienė.

Agnė Litvinienė / LNK nuotr.

Moteris griebėsi liekninančių tablečių. Ji net nesvarstė pagalvoti, apie kokį nors maisto derinimą, sportą, dietas.

„Svajojau, kad svoris pradėtų kristi visai be pastangų. Taip ir atsitiko. Tiesa, tos tabletės veikė kaip narkotikai. Pabudus jau nuo šešių ryto pradėdavau siurbti namus besikalatojančia širdimi. Iki keturių valandų popiet turėdavau beprotiškai daug energijos. Vėliau tiesiog sėdėdavau ant sofos ir žiūrėdavau į vieną tašką nieko nebenorėdama. Nuolat troškino, apetitas visiškai pranyko. Suvalgydavau po nedidelį saldainiuką per dieną“, – pasakojo fotografė A.Litvinienė.

Nors jautėsi prastai, Agnė džiaugėsi tirpstančiais kilogramais. Jai pavyko tilpti į savo svajonių vestuvinę suknelę.

„Sulaukiau daug komplimentų, nes dėl tablečių ir gyvenimo puspadžiu kilogramai tirpo. Nesitvėriau savo kailyje iš laimės, nes net neįtariau kiek daug šis eksperimentas man kainuos“.

Agnė Litvinienė / LNK nuotr.

Svorio metimas baigėsi iš karto po vestuvių, nes Agnė pastojo ir besilaukdama sau vėl leido valgyti viską.

„Po gimdymo kurį laiką jaučiausi nesava ir vėl nusprendžiau išbandyti tabletes. Tačiau šį kartą jos taip smarkiai permušinėjo širdį, nuo jų dusau, atrodė, kad tikrai kažkuriuo greitu metu gali ištikti širdies smūgis, todėl po dviejų mėnesių vartojimą nutraukiau. Sugalvojau geriau – mečiau valgyti iš viso. Taip atsidūriau ant mirties slenksčio. Jei ne vaikas, greičiausiai su nevalgymu būčiau nuvariusi save į kapus“, – atvirai pasakojo A.Litvinienė.

Laida „Nuo...Iki…“ primadieniais 20 val. per LNK.

Skaitykite daugiau