Įsibėgėjant šiltajam sezonui, dažniau nešiojame atviras basutes, todėl norisi, kad kojos būtų dailios. O jei turite ne vieną nuospaudą, jos ne tik nepuošia, bet kelia ir fizinį diskomfortą. Padėti gali tiek liaudiški metodai, tiek tinkama avalynė.
Nuospaudos – negyvos odos sluoksnis. Jis atsiranda, kaip oda smarkiai trinama toje pačioje vietoje. Kartais iš šio odos sukietėjimo išsivysto šerdį turinti nuospauda. Jeigu ji spaudžia tikrąją odą, žmogui dažniausiai skauda. Kovoti su nuospaudomis galima ir liaudiškomis priemonėmis, o išvengti jų padės tinkama profilaktika.
Dažniau dėl nuospaudų kenčia moterys, kurios nešioja siaurus, nepatogius, aukštakulnius batus.
Dažniau dėl nuospaudų kenčia moterys, kurios nešioja siaurus, nepatogius, aukštakulnius batus. Nuolat avint nepatogią avalynę pradeda formuotis nuospaudos. Visgi priežasčių, kodėl atsiranda nuospaudų, yra įvairių. Pavyzdžiui, tai gali lemti pilnapadystė ar kitokios pėdos deformacijos.
Nuospaudų profilaktika
Norint išvengti nuospaudų, svarbu pasirinkti tinkamą avalynę: pagal kojos formą ir dydį, patogią, nespaudžiančią, leidžiančią odai kvėpuoti. Daugiau nuospaudų atsiranda būtent pavasarį ir vasaros pradžioje, kai organizmui stinga vitamino A. O šis vitaminas reguliuoja raginio epidermio sluoksnio susidarymą, tad pravartu vartoti daugiau produktų, kuriuose yra šio vitamino, pavyzdžiui, morkų.
Padės liaudiškos priemonės
Jei turite nuospaudų, bet nėra uždegimo, chirurginės intervencijos tikrai nereikia. Liaudiškos priemonės gali efektyviai pagelbėti. Išbandykite keletą laiko patikrintų receptų.
- Pirmiausiai reikia suminkštinti nuospaudas, tada jas pašalinti bus kur kas lengviau. Tad darykite muilo, jūros druskos voneles, naudinga įberti sodos. Kojas mirkykite bent keletą kartų per savaitę.
- Bene seniausias ir efektyviausias naminis vaistas – svogūnas. Ant nuospaudos uždėkite svogūno griežinėlį ir apvyniokite tvarsčiu. Laikykite tol, kol nuospauda suminkštės. Jei nuospauda nenusilupo, procedūrą reikėtų pakartoti kitą dieną.
TAIP PAT SKAITYKITE: Svogūnai – nuo ligų ir... nužiūrėjimo
- Šalinti nuospaudas padeda ir vyšnių sakai – tai irgi seniai žinomas metodas. Reikia išmirkyti nuospaudą šiltame vandenyje ir nusausinti. Tada uždėti minkštų vyšnios sakų ir apvynioti tvarsčiu. Po kelių dienų oda aplink nuospaudą suminkštės ir šerdį bus galima ištraukti.
- Padeda ir kiaulpienės sultys. Jų reikia tepti keletą kartų per dieną. Beje, kiaulpienių sultys padės, jei turite karpų.
- Nuospaudas šalinti padeda ir razinos. Nuplovę ir nusausinę kojas ant nuospaudų dėkite po razinos pusę ir apriškite tvarsčiu. Po kiek laiko nuospaudos suminkštės ir atšoks. Taip pat padeda ir perskeltas alijošiaus lapas.
Kai nuospaudą labai skauda, liaudiškos priemonės gali ir nepadėti – gali prireikti chirurginės intervencijos. Tačiau būtina pasitarti su savo gydytoju, jis jums geriausiai patars. Taip pat galima naudoti pleistrus, tirpalus, nešioti specialius vidpadžius. Reikėtų nepamiršti ir stiprinti organizmą vitaminais.
Nuospaudos išduoda kitas ligas?
Nuospaudos tam tikrose vietose gali signalizuoti apie kai kurias ligas ar negalavimus. Tad reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kurioje vietoje yra nuospauda.
- Stuburo problemas išduos nuospaudos, esančios išorinėje pėdų pusėje.
- Kad jūsų skydliaukės veikla sutrikusi, gali signalizuoti nuospaudos išorinėje kojų pėdų pusėje prie didžiųjų pirštų.
- Apie gimdos organų uždegimą gali išduoti nuospaudos išorinėje pėdų pusėje prieš didįjį kojos pirštą.
- Jei sutriko sąnarių veikla, gali atsirasti nuospaudų pėdų kraštuose.
- Nuospaudos prie mažojo dešinės kojos piršto gali rodyti, kad yra sutrikusi kepenų veikla.
- Sutrikus širdies veiklai, nuospaudų gali atsirasti prie mažojo kairės kojos piršto. O sutrikus žarnyno veiklai, nuospaudų atsiranda vidinėje pėdos pusėje.
TAIP PAT SKAITYKITE: Vasara ne už kalnų: 6 sveikatos mitai